folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ne güzel örnek :D şimdi bu hukuku savunanlar var ya şeriat isterük hüllöğğ diye bagıranlar. hırsızların cezası ne oluyor. veya hırsızları hala korumanın savunmanın yapmıssada iyi yapmıs diyenlerinde bir cezası varmı. aydınlatın beni dostlarım

le le le sakine
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Getirelim Türkiye'ye, suçu işleyen müslümansa islami kurallara göre yargılansın. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

benim için bir sakıncası yok. anasını siktiler zaten memleketin bir o eksikti

merak ettiğim şey ise türbanlılar mercedese binebilecekmi ? götte daracık pantolon kafada türban gezeceklermi?

su katılmış ılımlı islam safsataları şeriattan daha beter

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Böyle adalet olmaz , olamaz geri dönüşü olmayan bir şekilde ceza verilemez.

-Birinin üstüne bir miktar para kullanarak çok güzel suç atıp tüm delilleri onu gösterecek şekilde bırakabilirsiniz. Sonuç bir gün gözünü açtıgında polis tarafından herşeyden habersiz yatağından alınır yargılanır , ve 50 yıl yatar. Bu şekilde sonradan masum oldugu ortaya çıkarılan çok kişi olmuştur.

-Bir sevgilin vardır birlikte olusun ayrılırsınız , kız sindiremez elini kolunu morartıp bana tecavüz etti diye şikayetçi olur + bi kız arkadaşını daha şahit yapar. Aylar bazen yıllar sonra suçsuz oldugun ortaya çıkar , kız onunla evlenmek için yapmıştım der ceza bile almaz.

-Genelkurmay başkanı istese devleti 10dk da devirebileceği halde terör örgütü kurmaktan hapse atılır. Bugun salıveriliyor , dediğin olaylar olsa geri dönüşü olamyacak cezalar verilirdi.

-Suçu üstlenmesi için hailesi ile tehdit edilir , ananı babanı öldürücez vs mecbur kalabilirsin. Belki ilerde kendin kurtarma şansın olabilir fakat o an kabul etmek zorundasındır.

swordfish  biri senin üstünüe suçsuz oldugunu kanıtlayamayacağın bir suç atabilir. O zaman göte giren şemsiyeyi kim çıkaracak ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

şeriat size gelmiyorsa siz ona gidin :)

biz böyle iyiyiz.

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

şeriat size gelmiyorsa siz ona gidin :)

biz böyle iyiyiz.

eh işte adam küfür etmedende esprili bir şekilde mesajını vermiş :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

herkes bir şeyler söylemiş bir iki kelam da ben edeyim :)

bazı arkadaşlar demeye çalışmış ama pek açık olmamış.. islam'da amaç ceza vermek değil caydırmaktır. O yüzden mümkün mertebe gözümüze ürkütücü gelse de bazı cezalar tekrar insanlar aynı şeyleri yapmasını engellemek içindir. türkiye deki ceza hukuku belli, rezillik diz boyu.. insanların hayatlarını karartıyorlar ve sonuç ne?

burada kısas'a karşı çıkanalara sorayım, ananızı-babanızı kardeşinizi, eşinizi çocuğunuzu birisi kasti şekilde öldürse ne ceza verilmesini isterdiniz? ya da tecavüze uğrasa.. 

kusura bakma şeyh ama bazı yorumların inan çok çocukça, cevap vermeye bile utandım..

arap ülkelerinde uygulanan şeriat %100 doğru bir şeriat değil, bunu her hangi bir araba dahi sorabilirsiniz. hani birileri demiş ya, adamların kendi dili onlar bilmiyor siz mi biliyorsunuz diye.. acaba kaç tane arapla konuşup da bu fikre sahip olmuş. ben çok arapla konuşuyorum hatta biri yan odamda, kelime anlamlarından bile şüpheli yardım alıyor mesela ana dili arapça olmasına rağmen, özellikle kur'an da bir çok şeyi çeviremedi, çünkü kur'an ın yazıldığı arapça günlük dilde kullanılan bir arapça değil, bunun için ilim gerekli, öyle anadili her arapça olandan her şeyi doğru anlamayı bekleyemezsiniz. bir köylüye (küçümsemek için söylemiyorum sadece alanı farklı diye örnek veriyorum) TÜRKÇE yazılım kitabı verirseniz ne kadar öğrenebilri ya da ne kadar ilerleyebilir? dil bilmek yetmiyor, onun arkaplanını da bilmek gerek..

her hırsızlık yapanın eli kesilmez, ayrıca devletin bu tarz olaylara mahal vermemesi lazım. yani insanları açlığa mahkum ediyorsa, bir baba çocuğuna yemek götüremiyorsa burada devletin suçu var. zaten tarihte kıtlık zamanlarında bu cezalar uygulanmadı. bolluk zamanında da zaten kimsenin ihtiyacı yok.. çok nadir olaylar vardır..

son olarak arap ülkelerindeki krallıklar kendi saltanatını sürdürme derdinde, o baştaki adamlar islamdan bir haber yaşıyorlar. en basitinden bir kaç gün önce bir haber okudum, bir suud prensi ünlü bir kadına 1 milyon dolar karşılığında akşam yemeğine davet etmiş kadın kabul etmemiş, bunu da çok sonra itiraf ediyordu, gazetede görebilirsiniz.. şimdi islam'i bir idarede bir prens, bir sürü aç insan varken bir kadına 1 milyon doları sadece yemek için gözden çıkarabiliyorsa orada islam'ın hüküm sürmediği apaçık ortadadır.  halklar çok daha farklı ve samimi düşünüyor, ama baştakiler bozuk olunca (bizim başımızdakiler gibi), sistem de bozuk olur. olayın özü bu..

selamlar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

şeriatın uygulanabilmesi için ortaya şeriatı  uygulayabilecek bir alim kişinin  çıkması lazım. öyle bir alim çıktığı zaman öyle bir adalete herhangi bir dinsiz bile itiraz etmez.

tayib gibi adamlardan tutun da, cemaat diye nitelenen kişiler filan şeriatı getiremez yani. iranın uyguladığı da şeriat  filan değildir.

açıklayıcı olmuştur umarım.

fuck the system!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Böyle adalet olmaz , olamaz geri dönüşü olmayan bir şekilde ceza verilemez.

-Birinin üstüne bir miktar para kullanarak çok güzel suç atıp tüm delilleri onu gösterecek şekilde bırakabilirsiniz. Sonuç bir gün gözünü açtıgında polis tarafından herşeyden habersiz yatağından alınır yargılanır , ve 50 yıl yatar. Bu şekilde sonradan masum oldugu ortaya çıkarılan çok kişi olmuştur.

-Bir sevgilin vardır birlikte olusun ayrılırsınız , kız sindiremez elini kolunu morartıp bana tecavüz etti diye şikayetçi olur + bi kız arkadaşını daha şahit yapar. Aylar bazen yıllar sonra suçsuz oldugun ortaya çıkar , kız onunla evlenmek için yapmıştım der ceza bile almaz.

-Genelkurmay başkanı istese devleti 10dk da devirebileceği halde terör örgütü kurmaktan hapse atılır. Bugun salıveriliyor , dediğin olaylar olsa geri dönüşü olamyacak cezalar verilirdi.

-Suçu üstlenmesi için hailesi ile tehdit edilir , ananı babanı öldürücez vs mecbur kalabilirsin. Belki ilerde kendin kurtarma şansın olabilir fakat o an kabul etmek zorundasındır.

swordfish  biri senin üstünüe suçsuz oldugunu kanıtlayamayacağın bir suç atabilir. O zaman göte giren şemsiyeyi kim çıkaracak ?

şerri hükümlere göre yapılan şeyinn kesinlikle kanıtlanması gerekiyor. kanıtlanamayan bir şeye geri dönüşü olmayan ceza verilmez.

fuck the system!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

"Gerçek Adalat Böyle Olmalı !" gibi başlıklarla "şeriatı" savunanların aslında içten içe inancının yasaklarını çiğnemekten duyduğu rahatsızlıkları bastırdığını, bu şekilde kendini tatmin edip dinsel orgazma ulaştığını biliyoruz, siz de bilin.

Ben ne kadar ayyaş, çakal, hırsız, dolandırıcı, dedikoducu, ölmüşün arkasından söven cahil gördüysem hepsi şeriati savunuyordu ne hikmetse..

Topluca dininizin ana vatanı olan Arabistana gidin, şeriatınıza kavuşun totonuz yiyorsa yavru kuşlar.

Ehl-i Byte
Toplam Hit: 15600 Toplam Mesaj: 130