folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    umbatu bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Böyle adalet olmaz , olamaz geri dönüşü olmayan bir şekilde ceza verilemez.

-Birinin üstüne bir miktar para kullanarak çok güzel suç atıp tüm delilleri onu gösterecek şekilde bırakabilirsiniz. Sonuç bir gün gözünü açtıgında polis tarafından herşeyden habersiz yatağından alınır yargılanır , ve 50 yıl yatar. Bu şekilde sonradan masum oldugu ortaya çıkarılan çok kişi olmuştur.

-Bir sevgilin vardır birlikte olusun ayrılırsınız , kız sindiremez elini kolunu morartıp bana tecavüz etti diye şikayetçi olur + bi kız arkadaşını daha şahit yapar. Aylar bazen yıllar sonra suçsuz oldugun ortaya çıkar , kız onunla evlenmek için yapmıştım der ceza bile almaz.

-Genelkurmay başkanı istese devleti 10dk da devirebileceği halde terör örgütü kurmaktan hapse atılır. Bugun salıveriliyor , dediğin olaylar olsa geri dönüşü olamyacak cezalar verilirdi.

-Suçu üstlenmesi için hailesi ile tehdit edilir , ananı babanı öldürücez vs mecbur kalabilirsin. Belki ilerde kendin kurtarma şansın olabilir fakat o an kabul etmek zorundasındır.

swordfish  biri senin üstünüe suçsuz oldugunu kanıtlayamayacağın bir suç atabilir. O zaman göte giren şemsiyeyi kim çıkaracak ?

şerri hükümlere göre yapılan şeyinn kesinlikle kanıtlanması gerekiyor. kanıtlanamayan bir şeye geri dönüşü olmayan ceza verilmez.

sana da diyorum ki kesinlikle kanıtlamak diye birşey  yok , sen allah mısın herşeyi görüp bileceksin ? 

bir şekilde zorlanıp parayla veya güç kullanarak birinin üstüne çok rahat suç bırakılabilir.

Atıyorum bu forumda modların konu editedikleri kayıt altına alınmasa , modun biri senin mesajını editleyip undere , holy e veya rene ana  avrat saydıysa sende AB banı yesen , milyon kere desen abi ben yazmadım kanıtlayabilirmisin ? 

Kanıtlanamayacak şeyler vardır. Onun cezası belki ilahi olur , ama bu dünyadada geri dönüşü olmayan cezalar vermek bence en büyük suçtur.

İşkence , adam yaralama , uzul kesmek , tecavüz vs. bunların geri dönüşü yoktur ve aynı şekilde kırbaç , gibi işkence gibi kol kesilmesi gibi geri dönüşü olmayan cezalar da verilmemelidir. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

"Gerçek Adalat Böyle Olmalı !" gibi başlıklarla "şeriatı" savunanların aslında içten içe inancının yasaklarını çiğnemekten duyduğu rahatsızlıkları bastırdığını, bu şekilde kendini tatmin edip dinsel orgazma ulaştığını biliyoruz, siz de bilin.

Ben ne kadar ayyaş, çakal, hırsız, dolandırıcı, dedikoducu, ölmüşün arkasından söven cahil gördüysem hepsi şeriati savunuyordu ne hikmetse..

Topluca dininizin ana vatanı olan Arabistana gidin, şeriatınıza kavuşun totonuz yiyorsa yavru kuşlar.

türkler 1000 yıldır islam ile yönetiliyor hocam.. bir karşılaştır bakalım bu düzenle kaç yıldır yönetiliyor ki bu düzen de avrupa düzeni.. medeni kanunun neuchatel den (dün oradaydım), ceza kanunun italyadan bilmem ne kanunun nereden alınmış.. derme çatma bir kanunlarla yürütülüyor..

sen bana bu lafı söylüyorsan ben de sana derim ki, senin asıl sistemin da avrupa da sen de oraya git.. bu milletin aslı da 1000 yıldır belli.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Gerçek adaletten anladığın gerçekten bu mu?arabayla çarpıp bi adamı öldüreni arabayla öldürelim,tecavüz edeni zencilerle odaya kapatalım?O adam öyle bir suç işleyip zaten bi insanın tüm haklarını hiçe saymış.O suçlu da olsa hakları var.Vereceksin kaç yılsa girecek çekecek orda.Unutmamak lazım bahsettiğimiz kavram ''Adalet'' hani ülkemizde olmayan şey.Adalet,suçlu içinde var yani.Benim fikrime göre kısasa kısas hiç bir şekilde adalet içermez

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

unbalanced  diyorsun ki 1000 yıl önce yozlaşmaya başladık. islam arap dinidir hacım. isteyen oraya gider orda yaşar :) 

Benliğimizi kaybettik , sen kendinin miş gibi savunuyorsun.

+ olarak diyeceğimi dedim. Hiç bir ceza kişiye fiziksel zarar vermemelidir. Mahkum edersin gerekirse ömür boyu ağırlaştırılmış hapis yatar.

PanxeR tarafından 07/Mar/14 20:11 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Poet bunu yazdı

Gerçek adaletten anladığın gerçekten bu mu?arabayla çarpıp bi adamı öldüreni arabayla öldürelim,tecavüz edeni zencilerle odaya kapatalım?O adam öyle bir suç işleyip zaten bi insanın tüm haklarını hiçe saymış.O suçlu da olsa hakları var.Vereceksin kaç yılsa girecek çekecek orda.Unutmamak lazım bahsettiğimiz kavram ''Adalet'' hani ülkemizde olmayan şey.Adalet,suçlu içinde var yani.Benim fikrime göre kısasa kısas hiç bir şekilde adalet içermez

bi kaç mesaj önce yazdım.. hocam şimdi afedersin biri senin eşine, kız kardeşine ya da bir yakınına tecavüz etse ve 1-2 yıl sonra çıksa ne yapacaksın, oo cezasını buldu me dese? ya da bir çocuğun olduğunu düşün, magandanın biri vuruyor öldürüyor, adama veriyorlar 10 yıl, mahkemede iyi halden dolayı da indiriyorlar biraz (orası da ayrı bir salaklık, adam mahkemede uslu duruyor diye ceza mı iner), senin yüreğin bunu kaldırır mı ya da ana yüreği?

kısas daki mantık şu, mesela beni biri kasti olarak öldürdü (islam da savaş harici ve kendini müdafa haricinde öldürme işi devletindir, kişi yapamaz), ben artık mefta oluyorum, meftayı mezarından kaldırıp sorsalar, seni öldürene ne ceza verelim? mefta ne der? o benim yaşam hakkımı elimden aldı, ben de onunkinin elinden alınmasını istiyorum demez mi?  20 yaşında bir genç, güzel geçirecek nice yılları varken biri onun tüm güzelliklerini alıyor, hatta anne-babasının tüm emeğini, sevgisini, gözü gibi baktığı birini hiç yere yok ediyor.. bunun cezası ne olmalı?

araba çarpmaya gelince, eğer kasti olarak öldürdüysen evet cezan idamdır. değil ise farklı cezalar verilir. çünkü kasıt farklı bir şey.

amerikada idam cezası var hem de elektrikli sandalyede.. kimse neden ses çıkarmıyor ona da islam daki idama laf ediyor.. tuhaflıklar ülkesi ya da dünyası..

@panxer, hocam sana göre yozlaşmak bana göre süper güç olmak.. 24 milyon karelik bir alana sahip olmak, 500 yıldan fazla süre balkanlarda hakim olmak, yığınla "gavur" memleketini huzur içinde asimile etmeden yönetmek (bakınız: yunanistan, bulgaristan, hırvatistan, macarisan,ermenistan daha onlarcası.. hepsinin dili,dini şuyu buyu aynı bir de sömürgeci devletlerin girdiği ülkelere bak, dillerini de dinini de değiştirmişler..)

türkiye yeniden süper güç, dünyada söz sahibi bir ülke konumunda olmak istiyorsa tek çözüm anahtarı bana göre islam'dır. siz islamı sadece bugünün arap coğrafyasına bakarak yorumluyorsunuz ben çok farklı düşünüyorum.. şuanki sistemi korumak, kutsamak adına eskiyi kötülemek bir nebze kabul edilebilir ama 90 yıldır hep kötüleniyor islam, müslümanlık.. sanki ataları onlar değilmiş gibi.. biri yazmıştı zulüm 1453 de başladı diye, yazdığı yer de istanbul da.. türklerde islam felsefesi olmasaydı orta asyada kalırdık bu topraklara gelmezdik bile..

unbalanced tarafından 07/Mar/14 20:20 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı

"Gerçek Adalat Böyle Olmalı !" gibi başlıklarla "şeriatı" savunanların aslında içten içe inancının yasaklarını çiğnemekten duyduğu rahatsızlıkları bastırdığını, bu şekilde kendini tatmin edip dinsel orgazma ulaştığını biliyoruz, siz de bilin.

Ben ne kadar ayyaş, çakal, hırsız, dolandırıcı, dedikoducu, ölmüşün arkasından söven cahil gördüysem hepsi şeriati savunuyordu ne hikmetse..

Topluca dininizin ana vatanı olan Arabistana gidin, şeriatınıza kavuşun totonuz yiyorsa yavru kuşlar.

türkler 1000 yıldır islam ile yönetiliyor hocam.. bir karşılaştır bakalım bu düzenle kaç yıldır yönetiliyor ki bu düzen de avrupa düzeni.. medeni kanunun neuchatel den (dün oradaydım), ceza kanunun italyadan bilmem ne kanunun nereden alınmış.. derme çatma bir kanunlarla yürütülüyor..

sen bana bu lafı söylüyorsan ben de sana derim ki, senin asıl sistemin da avrupa da sen de oraya git.. bu milletin aslı da 1000 yıldır belli.. 

İlerlemek, aşama kaydetmek böyle birşey işte, derme çatma da olsa doğru yolu keşfettiğin zaman artık rotan o olur, bu 1000 değil en az 5000 senedir böyledir. Ayrıca o 1000 senelik fikriyata 2014 yılında hiç değinmeyeceğim..

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Uzatmaya gerek yok %100 saf gerçeği hiç bir insan bulamaz , bu sadece tanrı varsa tanrıya hastır. Oyüzden de böyle böyle cezalar veremezsiniz. Hiç kimseden %100 emin olamazsınız. 

Biri gelir senin kızına tecavüz eder sen gider onu vurursun adalet yerini buldu sanarsın fakat olayın ifrita olduğu ortaya çıkar , tecavüz eden başkasıdır. Bu vicdan azabıyla yaşayabilecekmisin ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Adalet budur.

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

hep derim zaten kanunsa şeriat diye. kes gitsin

ADİL YARGI OLMALI AMA...

bu olayın din ile bağlantısı nedir? varsa bana Kuran'dan ayet versene? yeri geldi mi hepimizden daha müslüman olduğunuzu söylüyorsunuz.

sizin gibi şeriat(şimdi ki/bu yüzyılda ki) = din diyen beyinsizler/gerizekalılar/sülükler neresiyle düşünüyor? bilmiyor musunuz Hz.Musa'nın adam öldürdüğünü? Hz.Musa'nın vicdanının bizzat Allah'ın emri ile kedere uğratılmadığını?
    Açıpta Kuran okumamış, kötüyü iyi gösteren haysiyetsiz tağutlar bize akıl vermeye çalışıyo.. şunlara bak la...

alayınızın yatacak yeri yok lan. hammurabi kimdir, nerde yaşamıştır git bi araştır. boş kafa... bu olay şeriat değil, hamurabi yasasıdır.

Senin derdin başka nerden vuracağını bilmiyorsun. Nerde yazıyor benim Msjım da din=şeriat diye ha ama öle yazmamışım ama doğru din kuralları şeriatla yürütülür  

http://touch.dailymotion.com/video/xds8dz_cubbeli-ahmet-hoca-seriat-nedir-ve_news

Allah inanları şaşırtmasın inanmayanlara da inanmayı nasip etsin

ben sana şuyum ben buyum diye anlatmaya bile gerek duymuyorum bu arada, Kuran okumamış falan diyosun ya ona istinaden bu

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Geçmiş bin yılların artığı olan bir çok hukuk sistemlerinin izleri modern dünyada elbetteki var hala,

modern hukuka işlevsiz belge, kağıt fazlalığı denebilir, bu da doğru lakin işlemeyen her hukuka bunu söylemek de mümkün

o yüzden hukuk işlememesi üzerine değil ütopyası üzerine hüküm verilir, pratik nüfuzuna göre yargılanır

tabi birde canım böyle istedi tipinde değilde kültürle, bilgiyle olacak işler bunlar önce sormamız lazım kendimize kaç hukuk tipini ne kadar biliyoruz,

bir başka merakım daha var acaba aşağıdaki gibi  bir maile şer-i hukukta modern bir yorumla nasıl bir ceza verilirdi?

Carlsaganandcat tarafından 07/Mar/14 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

9200 feetde alınan ilk nefes...
Toplam Hit: 15579 Toplam Mesaj: 130