folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gerçekten Hakkaniyetli Bir Seçim Olacağına İnanalar Var Mı?

Gerçekten Hakkaniyetli Bir Seçim Olacağına İnanalar Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Hocam oy sandıklarının başınca herpartiden seçilmiş üyeler bekliyor. Sayımı yaparken dahi herşeyi izliyorlar. Seçimlerde hile yapılabilme ihtimali çok çok düşük. Babam seçim müdürü ordan biliyorum.

Baban neci hacı :) şaka tabi

tamam da genel ysk nın merkezinde sandık binasından gönderilen oy miktarının direk yansıdığına nasıl emin olacağız sandığın başında dursak ne olur sonuçta bildirim ysk ya gitmiyor mu

Sen 5 dersin adam 3 yazsa seçimden sonra kaç yazıldığına bakan var mı 

diyeceksiniz ki noter vardır ilk başta dediklerim noter iÇin'de geçerli 

sistem nasıl işliyor bilen var mı ?

Serdar bununla ilgili konu açmıştım oraya bakabilirsin.

http://www.tahribat.com/Forum-30-Mart-Secimleri-Hk-191376/

Bu sene işler çok farklı beyler. oy sayımıına itiraz yapılabilecek yasal zemin oluşturuldu ve 6 ayda karara bağlanması sağlandı.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

Vay a.k..

harbi süper bir yöntem..

Bunun gibi 23 kritik nokta var hile yapmak için. Bu güne kadar kullandığınız kaç oy geçerliydi sizce? O yüzden oyunuza sahip çıkın..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Hocam oy sandıklarının başınca herpartiden seçilmiş üyeler bekliyor. Sayımı yaparken dahi herşeyi izliyorlar. Seçimlerde hile yapılabilme ihtimali çok çok düşük. Babam seçim müdürü ordan biliyorum.

tamam da genel ysk nın merkezinde sandık binasından gönderilen oy miktarının direk yansıdığına nasıl emin olacağız sandığın başında dursak ne olur sonuçta bildirim ysk ya gitmiyor mu

Oyların kıymetli olduğunu düşünen her parti o akşam zaten YSK da sabahlıyor, heyet gönderiliyor herşey şeffaf olsun diye tüm parti temsilcileri oyları adım adım takip ediyor. Sizce mantıklı bahçeli ve Kılıçdaroğlu akşam seve gidip seçim sonucunu TV'den öğrenecek. Oylar adım adım parti temsilcileri tarafından takip ediliyor.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

iktidar medyasındaki köşe yazılarına bakın, muta nikahından bahsediliyor sürekli. bu ne demek? iktidarın pompa kasetleri çıkacak demek, yani belki seçimden önce istifa edebilirler, ancak akp yüzsüzlüğü diye birşey de var

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

Vay a.k..

harbi süper bir yöntem..

Bunun gibi 23 kritik nokta var hile yapmak için. Bu güne kadar kullandığınız kaç oy geçerliydi sizce? O yüzden oyunuza sahip çıkın..

Yok be hocam bunu kim sallamış ya :D Bu tenkik Pkk nın 2011 yerel seçimlerinde kullandığı ve yakalandıkları teknik.

1 adet oy pusulası ve 1 adet mühür çalınır. Dışarda oy kullanacaklar toplanır. Boş pusuluda BDP ye EVET basılır seçmen içeri girer Evet basılıyı sandığa atar gelirken de boş pusulayı getirir. Bir sonraki seçmene hazırlık yapılır. 

Bu haberi görenler hemen bunu AKP ye "Montaj"lamış :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ern3st
    Ern3st's avatar
    Erkek

akepenin içinde olduğu seçimin hakkaniyetli olabilmesine imkan yok.

kahrolsun bağzı şeyler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

Vay a.k..

harbi süper bir yöntem..

Yok be hocam bunu kim sallamış ya :D Bu tenkik Pkk nın 2011 yerel seçimlerinde kullandığı ve yakalandıkları teknik.

1 adet oy pusulası ve 1 adet mühür çalınır. Dışarda oy kullanacaklar toplanır. Boş pusuluda BDP ye EVET basılır seçmen içeri girer Evet basılıyı sandığa atar gelirken de boş pusulayı getirir. Bir sonraki seçmene hazırlık yapılır. 

Bu haberi görenler hemen bunu AKP ye "Montaj"lamış :D

Fatih oy pusulalarının, oy mühürlerinin ve bilimum teçhizatın salon başkanına 2 gün önceden verildiğini. Bu 2 gün boyunca neler dönebileceğini. bu yıl 140 milyon pusula basıldığını 50 milyon seçmen olduğunu dolayısıyla 100 milyon oy kullanılacağını biliyor musun?

başımızdaki şerefsizlerin hile hurdayla oraya geldikleri aşikar. nasipse 30 martta herşey ortaya çıkacak o yüzden oylarınıza sahip çıkın..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

memurlar pc basında yanına bir okuyucu ve 1 er polis memuru eşliğinde  sisteme giriş yapıyorlar diye biliyorum.

Hocam sayımı yaparken parti üyeleri izliyor diyorum. Sayım yapıldıktan sonra sonuç parti üyelerine bildiriliyor. Parti üyelerinin itiraz hakkı var. Eğer herhangi bir parti üyesi sayımda hata olduğunu düşünüyorsa, itiraz hakkını kullanıp sayımı baştan yaptırabiliyor. Sonuç belirlendikten sonra sisteme 3 iken 5 yazamaz.

manhyak tarafından 05/Mar/14 15:24 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

@rapper yerel seçim olduğundan bir kişinin birden fazla pusula kullanacağını unutma en az 2 pusula. tabi yine fazla kalıyor o başka.

@mahnyak hangi mahkeme hangi savcı değerlendirecek itirazları? üstelik bi mahallenin bi sandığına göre tüm ilin sonuçlarını hiçbir sandık görevlisi hesaplayamaz. kaç kere akpye basılmış ve boş pusulalı araçlar yakalandı bu memlekette. hiçbişey olmadı.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

@rapper yerel seçim olduğundan bir kişinin birden fazla pusula kullanacağını unutma en az 2 pusula. tabi yine fazla kalıyor o başka.

@mahnyak hangi mahkeme hangi savcı değerlendirecek itirazları? üstelik bi mahallenin bi sandığına göre tüm ilin sonuçlarını hiçbir sandık görevlisi hesaplayamaz. kaç kere akpye basılmış ve boş pusulalı araçlar yakalandı bu memlekette. hiçbişey olmadı.

Mahkeme veya savcı değerlendirmiyor hocam itirazları. Parti üyeleri dilekce yazıp seçim müdürlüğüne iletiyor. Sandık görevlisinden bahsetmiyorum hocam. Sandık görevlilerinin görevi oy kullanılırken denetim yapmak. Bütün oylar kullanıldıktan sonra partilerin belirlediği üyelerin gözetiminde sayım yapılıyor. Yanlış bilgi vermek istemiyorum. Gerçekten merak ettiğiniz soru varsa yazın hepsini sorayım peder beye.

Toplam Hit: 3008 Toplam Mesaj: 32