folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Geri Dönüş Taahhütnamesi Ve Öğrenim Planı

Geri Dönüş Taahhütnamesi Ve Öğrenim Planı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

bu geri dönüş taahhütnamesi nedir ? daha önce bu şekil bi taahhütname yazan var mı? ilk kez karşılaştığım için çok bilgim yok. ama anladığım kadarıyla işin bittiğinde geri dönmeni garantileyecek bi yazı. ama farzedelim ki ben gittiğim ülkede bi eğitim alsam ya da iş bulsam o zaman bu taahhütnamenin ne geçerli olacak?

ikinci sorum da öğrenim planı nedir? bugüne kadar aldığım eğitimlerin dökümü mü yoksa hedeflenen eğitimin planı mı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gecelerin yargıçları için up olsun :)) bi de sabahçılar görür konumu..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

valla merak ettim şimdi bu yazdıklarını ama bilgim yok malesef bunlar hakkında.

gidiyorum yazdıydın bi başka konuyada hocam. bu sefer çalışmaya mı yurtdışına gidiyosun?

geri dönüş taah. deyince iş bitince geri gelmek geliyoda akla, gittiğin iş süreli bişey mi ki, araçtırma projesi gibi? bi şirkette çalışmaya gidiyo olsak, iş bitince neye refer ediyo? işsiz kaldığımda yük olmayacam geri gelicem ülkeme demek mi acaba

öğrenim planı içinde tahminimi sunuyorum , hedeflenendir heralde.. plan deyince hani :)

velhasıl konuyu up lamış olalım :D

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sağol hocam :))

y.lisansa kabul edildim hocam bi üniversitede oraya gideceğim. ilk 1 yıl çalışma izni vermiyorlar o yüzden kaçak çalışacağım. çok pahalı bi yer gittiğim ülke. yani geçinmek için en az 4000-5000 tl gerekiyor o da zar zor ... şimdi kiralık oda bakıyorum 800 den aşağı yok.. daha nice şeyler...

bu taahhütnameyi herkesten istiyorlar ama mesela benim eğitimim bitti diyelim orda iş buldum ya da doktora yapacağım o zaman ne olacak? burdan kasıt yasadışı olarak kalmak mı.. fikrim yok.. ama mantıken doktora yaparsam eğer o zaman vizemi uzatabilirm gibi geliyor.. yine de sormak istedim bilen vardır

öğrenim planı ise baya karışık hala çözemedim.

sayfasında şöyle yazıyor

-şimdiye kadar alınan tüm diploma, sertifika ve öğrenim planı (orijinal ve 3 adet fotokopileri) 

ve altında başka bi maddede de

- öğrencinin tahsil nedeni ve geleceği ile ilgili  planlarının anlatıldığı bir açıklama

bunlar ayrı maddeler. acaba bu plan okulun planı mı yoksa geçmişimde okuduğum okullar falan mı çıkaramadım. hiç bi bilgi de yok işin açığı

bir de ingilizcesini buldum ana sitesinden

• Previous diplomas and school certificates (original plus 2 copies, originals will be returned). 
    • Curriculum vitae, dated and signed (original and 1 copy).
    • Motivation letter, dated and signed - why do you want to study in the above institution? (Original and 1 copy)
    • Post study plans, dated and signed - what will you do after graduation of the studies? (Original and 1 copy)

şimdi burdaki ilk maddede sadece sertifiklar falan var ama türkçesinde öğrenim planı denmiş..

ve post study plans da da zaten ileriye dönük planlar istemiş adamlar.. ama türkçede ki serifiklarındaki öğrenim planı işi bozuyor.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

çızdım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

En doğrusu gideceğin okula mail atıp detay almanda hocam. Birde ıvır zıvır evrakdaki hatalı beyanından işler karışmasın. Birde nereye gidiyorsun o kadar pahalı ya...

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

isviçre hocam kısmetse... okulun bilgisi olacağını sanmıyorum.. zaten kıl insanlar hiç uğraşmak istemiyorum. konsolosluğa mail attım onlar da cevap vermedi, aracı bi firma var randevu veren, onu aramamı söyleyen bi mail atttılar, onları aradım onların da bilgisi yok :)) işte böyle bi durum..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

son kez uplayayım.. belki biri çıkar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

isviçre hocam kısmetse... okulun bilgisi olacağını sanmıyorum.. zaten kıl insanlar hiç uğraşmak istemiyorum. konsolosluğa mail attım onlar da cevap vermedi, aracı bi firma var randevu veren, onu aramamı söyleyen bi mail atttılar, onları aradım onların da bilgisi yok :)) işte böyle bi durum..

hocam neden isviçreyi seçtin?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

pardon hocam geç gördüm mesajı :)

mmm benim kafamda daha önce avustralya ya da yeni zelanda vardı ama onlar da toefl falan istiyorlar. toefl özel bi sınav olduğu için iyi çalışmak gerekiyor o yüzden onu sonraya erteledim. isviçre den bir arkadaşla tanıştım.. o ülke avrupadaki en refah ülkelerden biri. çok pahalı ama ona göre de geliri var. sessiz sakin bir yer ve bilimin yuvası, önemli bi merkez. bugün bir çok toplantı hep isviçre de düzenleniyor, cern bile orda yapıldı.. 

düşün koskoca türkiye cumhuriyeti'nin, zamanında dünyaya hükmetmiş bir ülkenin medeni kanunu isviçre nin Neuchatel kantonun kanunudur. bu kanton da türkiyedeki ortalama büyüklükteki bir il kadardır.. ta o zamandan beri bir kantonun kanunu biz hala kullanıyorsak demek ki bu adamlarda bir şey var..

eintstein in okuduğu üniversiteye başvurmuştum aslında eth zurich :) ama ordaki görevli seçilme şansımın az olduğunu falan söyledi v.s. ben de sebebini sordum,akedemik olarak iyiyim dedim, referanslarım v.s. var, türk ve müslüman olduğum için mi diye sordum cvp vermedi. aynı soruyu o üniversiteden başka bi yetkiliye sordum o da cevap vermedi.. belki kaale almamış olabilirler ama az biraz müslümanlara karşı kötü düşünüyorlar (minare yasaklamaları gibi) tabi çok da haksız değiller ama bu başka bi konu..

ben de farklı bi yere başvurdum, hocalar kabul etti ama kayıt bölümü kabul etmedi. daha 2.5 ay olmasına rağmen, vizem yetişmeyeceğini bahane ederek kabul etmediler.. ama ben bu dönem yine başvurdum ve ilk gün hem de.. hocalar yine onayladı, kayıt kısmı da onayladı. artık 3 üniversitede okuma hakkım var. Yani Bern,Neuchatel ve Fribourg da okuyabilirm kafama göre.

Ancak orada çalışmadan okumak imkansız benim için, çünkü kimseden bi maddi destek almadan gidiyorum. Orada ilk 1 yıl yabancı öğrencilere çalışma izni verilmiyor.O yüzden kaçak çalışmayı düşünüyorum :) Bundan sonraki hayatımı da o ülkede geçirmek istiyorum.

Avrupada yaşayan insanlar genelde orda kalırlar. Oraya yerleşmiş insanlar da, memleketimiz gibi yer mi var diyip dönmezler.Çünkü size överse, sizin gelme ihtimaliniz onu zor durumda bırakır. O yüzden genel itibariyle iyi değil, burada yaşam kötü v.s. derler.. İlk başlarda yabancılık çekersiniz, oradaki düzen, insanların soğukluğu ve güvensizliği, insan ilişkileri v.s. çok farklı gelir ama bir süre sonra alışırsınız.. Benim özellikle çalışma biçimleri ve iş ahlakları çok hoşuma gitti. Maalesef türklerde olmayan bi özellik.. 

Neyse durum böyle :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

pardon hocam geç gördüm mesajı :)

mmm benim kafamda daha önce avustralya ya da yeni zelanda vardı ama onlar da toefl falan istiyorlar. toefl özel bi sınav olduğu için iyi çalışmak gerekiyor o yüzden onu sonraya erteledim. isviçre den bir arkadaşla tanıştım.. o ülke avrupadaki en refah ülkelerden biri. çok pahalı ama ona göre de geliri var. sessiz sakin bir yer ve bilimin yuvası, önemli bi merkez. bugün bir çok toplantı hep isviçre de düzenleniyor, cern bile orda yapıldı.. 

düşün koskoca türkiye cumhuriyeti'nin, zamanında dünyaya hükmetmiş bir ülkenin medeni kanunu isviçre nin Neuchatel kantonun kanunudur. bu kanton da türkiyedeki ortalama büyüklükteki bir il kadardır.. ta o zamandan beri bir kantonun kanunu biz hala kullanıyorsak demek ki bu adamlarda bir şey var..

eintstein in okuduğu üniversiteye başvurmuştum aslında eth zurich :) ama ordaki görevli seçilme şansımın az olduğunu falan söyledi v.s. ben de sebebini sordum,akedemik olarak iyiyim dedim, referanslarım v.s. var, türk ve müslüman olduğum için mi diye sordum cvp vermedi. aynı soruyu o üniversiteden başka bi yetkiliye sordum o da cevap vermedi.. belki kaale almamış olabilirler ama az biraz müslümanlara karşı kötü düşünüyorlar (minare yasaklamaları gibi) tabi çok da haksız değiller ama bu başka bi konu..

ben de farklı bi yere başvurdum, hocalar kabul etti ama kayıt bölümü kabul etmedi. daha 2.5 ay olmasına rağmen, vizem yetişmeyeceğini bahane ederek kabul etmediler.. ama ben bu dönem yine başvurdum ve ilk gün hem de.. hocalar yine onayladı, kayıt kısmı da onayladı. artık 3 üniversitede okuma hakkım var. Yani Bern,Neuchatel ve Fribourg da okuyabilirm kafama göre.

Ancak orada çalışmadan okumak imkansız benim için, çünkü kimseden bi maddi destek almadan gidiyorum. Orada ilk 1 yıl yabancı öğrencilere çalışma izni verilmiyor.O yüzden kaçak çalışmayı düşünüyorum :) Bundan sonraki hayatımı da o ülkede geçirmek istiyorum.

Avrupada yaşayan insanlar genelde orda kalırlar. Oraya yerleşmiş insanlar da, memleketimiz gibi yer mi var diyip dönmezler.Çünkü size överse, sizin gelme ihtimaliniz onu zor durumda bırakır. O yüzden genel itibariyle iyi değil, burada yaşam kötü v.s. derler.. İlk başlarda yabancılık çekersiniz, oradaki düzen, insanların soğukluğu ve güvensizliği, insan ilişkileri v.s. çok farklı gelir ama bir süre sonra alışırsınız.. Benim özellikle çalışma biçimleri ve iş ahlakları çok hoşuma gitti. Maalesef türklerde olmayan bi özellik.. 

Neyse durum böyle :) 

Şimdi benim anlamadığım, bu ülkeler bilime fene bu kadar önem veriyorsa donanımlı insanlara sırf inançları yüzünden dışlıyorlarsa bu büyük bir yobazlık değil mi ?

Diğer yandan çok hayırlı olsun hocam :) 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 1626 Toplam Mesaj: 15