folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Göğüs Ve Kalça Bölgesindeki Yağlar

Göğüs Ve Kalça Bölgesindeki Yağlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    jandark06 bunu yazdı

110 kiloydum 2 haftadır dukan diyeti yapıorum. Şu anki kilom 96 ameliyat sonrası yüzmeye başlıycan ve yüzme vücudu sıklaştırıcak en etkili yöntem.

hacı bu havada denize giremem zaten sıcak havuzda bulamam yüzme yaş o yüzden 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    ReeX bunu yazdı

Aynen devam et spora ama kardio sisteminde farklılıklar yapıp vucududa şaşırtmayı dene yılmadan devam et sen illaki yanacaktır oradaki yağlarda

Kardio sisteminde farklılık derken biryerde okudum vucut rutine alışıyormuş yağ yakımı duruyormuş + olarak düşük kiloda bench press yapabilirsin

bencpress yerine 2 tane 7.5 luk dambıl alsam 4*30 şeklinde günlük onları yapsam işe yaramaz mı ki hocam kollarımda da çok yağ var aslında etkili olmaz mı ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

erkek vucudunda aç kalıp amatör spor yaparsan ancak belden zayıflarsın.

göğüs için şınav çekmeni tavsiye ederim, çekemiyorum deme şınav ve  yarı açık mekik göğüs kaslarını iyi çalıştırır

maden spora başladın kaslarını geliştir yağ zaten erir gider sen kas için çalışırken.

sadece yağ eritmek için yapacağın sporlarda yağlarından kurtulursun ancak güçsüz bir vucutta deri sarkmaları görülebilir.

şınavda kendine sınır koy 3 gün için spor saatlerinde ısındıktan sonra 2 tane sonraki 3 gün için 3 tane sonra 4...

şeklinde hem kendini geliştirmiş olursun hem yağlardan kurtulursun.

mekiktetede zorlanırsın muhtemelen ama sınırını belirleyip bu şekilde çalışman lazım.

kalça ve basen yağları için,

yan pozisyonda yatıyorsun(sağ ayak üstte mesela)  önce 10-15 kadar normal yukarı kaldırıp indirme yapıyorsun hatta elini havaya kaldırıp ona ayağınla dokunmaya çalış alıştıkça,

sonra pozisyonu bozmadan sol ayağını atabildiğin kadar geri  atıp(bükmeden) sağ ayağını(sağ ayak üstte hala) biraz öne doğru itip

bu şekilde yukarı doğru kaldırıp indirme yapıyorsun

bu hareket  popo ve yan karın kaslarını çalıştırır,

ve şunu belirteyim mevcut enerjinin üzerinde efor sarfetmediğin sürece verim alamazsın ,

güzel bi vucut istiyorsan kendini terleyene kadar yorman lazım.

sana herkes için geçerli bir diyet söyleyeyim yediğin kadar yakarsan kilo almazsın,

kilo yapar diye bilinen maddeler enerjili (yağlı) maddeler oldukları için kilo yapmazlar bunları vucutta yakıp enerjisini kullanmadığımız

için yağ olarak sonra kullanılmak üzere depolanırlar.

ben uzun süre kilo problemi yaşadım ve tecrübelerimle söylüyorum bunları.

kendi yaptıklarımı söylüyeyim sana:

aynı şekilde akşam 6 dan sonra su dışında hiçbirşey yiyip içmedim(yatarken alınan hertürlü gıda vucutta yağ olarak depolanır)

yemek saatim akşam 6 sondu

ve gün sonunda akşam 8 gibi düzenli olarak şınav mekik ve ağırlık çalıştım.

şınav çekemezdim senin gibi kendime sınır koya koya 40 a kadar çıkarttım

söylediğim ayak hareketlerini önce normal yaptım sonra 2,5 kiloluk ağırlıkları bağlayarak yaptım

mekiktetede aynı şekilde önce normal mekik sonra ağırlık ile kalkıp inme şeklinde sınırları zorlayarak çalıştım

her sporumun sonunda elbiselerimi yıkmaya atmak zorunda kalıyordum çünkü terden gözükmüyordu,

şuan aynanın önünden gidesim gelmiyor vucudum gayet güzel şekil aldı ;)

(boy 185 kilom 120 idi şu an 90 ve 4-5 ayda kilodan kurtulup fit bir vucut yaptım)

demem o kafaya koyduysan sağlam kasman lazım, kafana takılan birşey olursa hertürlü yardımcı olurum.

Hayat; nefes aldıgımız anların toplamı degil nefesimizi kesen anların toplamıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Hocam göğüs yağlarını yani işin açığı memedeki yağları eritmenin en kesin yöntemi şınav ne yazik ki :)

Şınav çekersen, göğüslerin epeyy bi sıkılaşır. Erimesi kolay değil göğüs yağlarının çünkü o bölgedeki yağları koşarken falan erimiyor ne yazık ki. Eriyorsa da çok az :/ Bench press falan daha çok göğüs kası yapmaya yönelik olduğundan benim düştüğüm hataya düşeyim deme :) Bench press yaptıkça göğüsünde kas oluşumu başlıyor tabi yağların altında.. Bu sefer yağlar erimiyor ama göğsünde kas oluştuğu için yağlar daha ileri de duruyor. O bakımdan ne yap ne et yavaş yavaş şınava başla. Günde 2 tane çek ama ne bilim her saat çek. Yavaş yavaş 3 olur 4 olur 10 olur en nihayetinde..

Neyse son olarak sana bi PM atıyorum onu bi kontrol et.

hay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    MrRankeR bunu yazdı

erkek vucudunda aç kalıp amatör spor yaparsan ancak belden zayıflarsın.

göğüs için şınav çekmeni tavsiye ederim, çekemiyorum deme şınav ve  yarı açık mekik göğüs kaslarını iyi çalıştırır

maden spora başladın kaslarını geliştir yağ zaten erir gider sen kas için çalışırken.

sadece yağ eritmek için yapacağın sporlarda yağlarından kurtulursun ancak güçsüz bir vucutta deri sarkmaları görülebilir.

şınavda kendine sınır koy 3 gün için spor saatlerinde ısındıktan sonra 2 tane sonraki 3 gün için 3 tane sonra 4...

şeklinde hem kendini geliştirmiş olursun hem yağlardan kurtulursun.

mekiktetede zorlanırsın muhtemelen ama sınırını belirleyip bu şekilde çalışman lazım.

kalça ve basen yağları için,

yan pozisyonda yatıyorsun(sağ ayak üstte mesela)  önce 10-15 kadar normal yukarı kaldırıp indirme yapıyorsun hatta elini havaya kaldırıp ona ayağınla dokunmaya çalış alıştıkça,

sonra pozisyonu bozmadan sol ayağını atabildiğin kadar geri  atıp(bükmeden) sağ ayağını(sağ ayak üstte hala) biraz öne doğru itip

bu şekilde yukarı doğru kaldırıp indirme yapıyorsun

bu hareket  popo ve yan karın kaslarını çalıştırır,

ve şunu belirteyim mevcut enerjinin üzerinde efor sarfetmediğin sürece verim alamazsın ,

güzel bi vucut istiyorsan kendini terleyene kadar yorman lazım.

sana herkes için geçerli bir diyet söyleyeyim yediğin kadar yakarsan kilo almazsın,

kilo yapar diye bilinen maddeler enerjili (yağlı) maddeler oldukları için kilo yapmazlar bunları vucutta yakıp enerjisini kullanmadığımız

için yağ olarak sonra kullanılmak üzere depolanırlar.

ben uzun süre kilo problemi yaşadım ve tecrübelerimle söylüyorum bunları.

kendi yaptıklarımı söylüyeyim sana:

aynı şekilde akşam 6 dan sonra su dışında hiçbirşey yiyip içmedim(yatarken alınan hertürlü gıda vucutta yağ olarak depolanır)

yemek saatim akşam 6 sondu

ve gün sonunda akşam 8 gibi düzenli olarak şınav mekik ve ağırlık çalıştım.

şınav çekemezdim senin gibi kendime sınır koya koya 40 a kadar çıkarttım

söylediğim ayak hareketlerini önce normal yaptım sonra 2,5 kiloluk ağırlıkları bağlayarak yaptım

mekiktetede aynı şekilde önce normal mekik sonra ağırlık ile kalkıp inme şeklinde sınırları zorlayarak çalıştım

her sporumun sonunda elbiselerimi yıkmaya atmak zorunda kalıyordum çünkü terden gözükmüyordu,

şuan aynanın önünden gidesim gelmiyor vucudum gayet güzel şekil aldı ;)

(boy 185 kilom 120 idi şu an 90 ve 4-5 ayda kilodan kurtulup fit bir vucut yaptım)

demem o kafaya koyduysan sağlam kasman lazım, kafana takılan birşey olursa hertürlü yardımcı olurum.

hocam çok teşekkür ediyorum bunu ben bi denym bi sorun olursa özelden atarım ben sana  ondan ayrı bi de kafama takılan bişey var ulan ben 35 dk hiç durmadan yürüyorum koşuyorum baya da bi terliyorum bu yaptıklarımın kalçalara  hiç mi yararı olmaz ya da kulaç atmanın göğüse hiç mi yararı olmaz onu merak ediyorum hep çünkü kulaç atmak için baya efor sarfediyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

:) boşa attığın kulaç sadece kol ısındırır bi zorlama olmadan kasların çalışmaz dolayısıyla yağlarda erimez...

sen dediklerimi uygula bak nasıl sıkılaşıyosun 1 haftada,  kendini tanıyamazsın 1 ay sonrasında...

Hayat; nefes aldıgımız anların toplamı degil nefesimizi kesen anların toplamıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    MrRankeR bunu yazdı

:) boşa attığın kulaç sadece kol ısındırır bi zorlama olmadan kasların çalışmaz dolayısıyla yağlarda erimez...

sen dediklerimi uygula bak nasıl sıkılaşıyosun 1 haftada,  kendini tanıyamazsın 1 ay sonrasında...

tm hocam o zman önce koşu bandında 15 dk ısınıyorum sonra bi çekebildğim kadar  şınav çekiyorum ayak hareketlerini yapıyorum sonra da normal kardiyo modunda 15 dk daha koşuyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

evet güzel bi çalışma olur

ancak germe açma hareketerinide ihmal etme özellikle ayaklarını iyi ısıtamazsan zorlanırsın.

hadi kolay gelsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek
    sandman02 bunu yazdı
    ReeX bunu yazdı

Aynen devam et spora ama kardio sisteminde farklılıklar yapıp vucududa şaşırtmayı dene yılmadan devam et sen illaki yanacaktır oradaki yağlarda

Kardio sisteminde farklılık derken biryerde okudum vucut rutine alışıyormuş yağ yakımı duruyormuş + olarak düşük kiloda bench press yapabilirsin

bencpress yerine 2 tane 7.5 luk dambıl alsam 4*30 şeklinde günlük onları yapsam işe yaramaz mı ki hocam kollarımda da çok yağ var aslında etkili olmaz mı ?

yarar bench press - dumbell fly bunlarıda eklersin kardio yu bırakma farklı sistemdeki kardioları araştır

şu hareketleride araştır burpees , hindu push up youtube dan bak kardio na bunlarıda ekliyebilirsin

ReeX tarafından 16/Şub/13 21:26 tarihinde düzenlenmiştir

Gimme Some Tits
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ReeX bunu yazdı

bu arkadaşı dinle ;)

bir de şunu dene, koşu bandında daha uzun süre kal, ama düşük tempo.

Yürüyerek 120 dk. Zamanın varsa kesin işe yarıyor. Haftada 1 gün dinlen, 1 gün de vücudunu şaşırt, depar at, patlayan çalışmalar yap, özellikle benchpress. Popo yağları için de, çok afedersin domalık bi pozisyonda bekle, ve tek bacağını uzat, popo seviyesinde sabit tut, tutabildiğin kadar. Bu statik çalışma da güzel sonuç verir.

yardırmak bizim işimiz
Toplam Hit: 3014 Toplam Mesaj: 27