folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Golden Retriever Mı Pug Mı Almalıyım ? Dişi Mi Erkek Mi ?

Golden Retriever Mı Pug Mı Almalıyım ? Dişi Mi Erkek Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Günlerdir kafayı kırmış gibi köpeklerle ilgili araştırma yapıyorum. Köpek sahibi olan ve tecrübesi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. 

Canlı sonuç olarak o yüzden enine boyuna tartıp öyle almak istiyorum. Apartman içerisinde aile ortamında bakacağız köpeğe. Köpeğin bir odası olacak. Genel itibari ile köpek yalnız kalmayacak, kalırsa bile 4-5 saatten fazla olmayacak.

Kendi artı ve eksilerim;

- Pug açıkçası hoşuma gitmiyor ama hatun bir yere götürmek kolay olur diyor, golden büyük olduğu için zorluk olur diyor.

- Golden'ın sıcaklığını açıkçası diğer hiçbir köpekte göremedim, ya da fazla vakit geçirmediğim için olabilir, ilk defa köpek sahipleneceğim sonuçta.

-Dişi golden'da uysallık daha çok itaat daha çok diyorlar erkeğe göre ancak tam tersi durumda olan köpek sahipleri de mevcut, sanırım bu köpeğin daha çok nasıl eğitildiği ile ilgili.

- Tuvalet konusunu oldukça çok araştırdım, o da yine eğitimle alakalı ancak fikirleri de dinlemek isterim.

Alırken İzmir'de bulunan bir çiftlikten almayı düşünüyorum, bebeklik dönemi tamamlanmış o güne kadar ki sağlık kontrol ve aşıları tam bir şekilde, kendim istanbuldayım, otobüs veya uçak ile gönderim yapıyorlar. istanbulda tavsiyeleriniz olursa onlara da açığım,

ancak yine de dikkat etmem gereken noktalar var ise belirtirseniz memnun olurum. Hani hayvanı sahipleniyorum ama çocuğum gibi ne gerekiyorsa yapayım, duygusal birisiyim iki gün sonra birşey olursa kahrolurum.

Dediğim gibi yardım ve fikirlere çok ihtiyacım var, daha önceden kuş balık hamster ve kedi baktım ancak köpek ilk defa tecrübe edeceğim.

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Yazmazsam çatlardım.

Yeni konu açıp, konuyu kitlyerek cevap bekleyen user olarak tbt tarihine geçtin hocam :D

Bilerek olmadığı kesin ama sonuçta oldu mu? Oldu... :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Hocam daha once bir yerden yavru golden aldim. Ama diger yavrulardan ayri kaldigi icin apartmanda iki gun boyunca bagirarak aglayinca dayanamadim ve geri goturdum. Birbhayvan iki gunde sahibine evlat acisi verirmi hic? Bana verdi. Sanki kirk yillik evladi gibi sevdim iki gunde hayvani. Acayip tatli sevimli sadik ve akilli hayvanlardir goldenlar. Boyunu buyuklugunu hic dert etme derim. Onu sevince oynayinca unutuyosun tum eksilerini. Aha bu da resmi. Oof of cok ozledim firlamayi :((

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Yazmazsam çatlardım.

Yeni konu açıp, konuyu kitlyerek cevap bekleyen user olarak tbt tarihine geçtin hocam :D

Bilerek olmadığı kesin ama sonuçta oldu mu? Oldu... :D

valla hocam bende farkında değilim diyorum bu konu niye kilitli :D

@DrKeworks valla hocam bende senin gibi olurum işte o yüzden fikirlere ve tecrübelere ihtiyaç duyuyorum ki alayım bakayım seveyim büyüteyim :)

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

cavalier king charles veya tibetli spaniel tercih etmeni tavsiye ederim.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Hayırdır abi ne alıyorsunuz? 

Bi veterinere barınağa filan gidip ihtiyacı olan bi köpeği sahiplensene

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Puglara bakmak sıkıntılı diyorlar, yüzündeki kırışıklar temizlenmezse sağlık açısından risk taşıyormuş. Sen git golden al. Kedi gibi köpek. Köpek dediğin büyük olacak hocam. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

erkek al hocam, labrador yada golden al, boy önemli ama akıl boydan daha önemli, dişinin ilerde kanaması olur, yavrusu olur vb uğraştırır. Hatta bana kalsa aşıları yapılmış, eğitimi tamamlanmış hazır paket al, bunlar ayırmanız gereken zamanı düşürecektir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

@sanacasta hocam ufak köpek istemiyorum açıkçası ama onları da araştırırım bi.

@baristbt dediğin mantıklı hocam da tek tek bir yerlere gitmek zor. dün aradığım telefonların yarısı açmadı mesela onunla ilgili. yakın çevrede de denk gelmiyor öyle. daha önceden de veterinerden aldığım kedim vardı, hastalıklıymış meğer, o zamanlar ankaradaydım Hayvan hastanesine götürdüm gece yarısı ama sabahı göremedi. o yüzden o sektördekilere de pek güvenemiyorum bu anım yüzünden. ama şimdi bu tür tecrübelere sahip oldugum için ince eleyip sık dokuyup ne ben üzüleyim ne hayvan telef olsun güzel bir köpek edineyim istiyorum.

@yazipcikacak bende golden düşünüyorum hocam da, dişi mi erkek mi henüz karar veremedim. birisi adet görüyor, birisi her gün kızgınlık dönemindeymiş gibi. kimisi adet yılda iki defa olur birşey olmaz halledersin diyor, kimisi erkek al öğretirsen kimseye kerkinmez diyor :) birde boy olarak erkekler daha büyük oluyor dişilere göre.

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

erkek al hocam, labrador yada golden al, boy önemli ama akıl boydan daha önemli, dişinin ilerde kanaması olur, yavrusu olur vb uğraştırır. Hatta bana kalsa aşıları yapılmış, eğitimi tamamlanmış hazır paket al, bunlar ayırmanız gereken zamanı düşürecektir.

çoğu kişi kısırlaştırmayı tavsiye ediyor , keza bende yavru istemiyorum zaten öyle ticari bi kafam yok verebileceğim eş dostta yok şu an çevremde. aşıları yapılmış eğitimsiz gelecek, biraz tuvalet eğitimi uğraştırıyormuş ama benim için sorun değil sabırlıyım sonuç olarak uğraşırım her türlü :)

imza.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Labrador retriever erkek al hocam. Goldenlerin tüyleri uzun. Çocuk olursa kılı tüyü ile uğraşma.

Toplam Hit: 6404 Toplam Mesaj: 52
köpek golden retriever pug