Gomu Gomu - One Piece

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zachariah
    Zachariah's avatar
    Erkek

Biliyorum CP9 u da CP3 falan yalan hocam şu an yok öyle bir olay. Bleach animede batırdı mangadada batırdı şu an. HunterxHunter dada dövüş yok demişsin ama ilerle her hafta beklersin :) Ben ilk bölümünden beri güncel takip ediyorum 2011 versiyonunu halada her hafta merakla beklerim. 

Başlarda bende mangayı yadırgamıştım ama alışınca afedersin ama bazı animelerin o kadar boktan olduğunu anlıyorsunki. Gerçi Bleach ın animesi mangasından birkaç kat üstün ya neyse.

Eğer uzun soluklu seri izlemeyeceksen ilk başta Fate Zero yu izle derim. 24 bölüm hemen biter ve konusu karakterleri ve çizimleri efsanedir. Naruto benim gözümde en gereksiz serilerden biri şu an. Hele Fairy tail e hiç başlama. Dediğim gibi FMA olabilir oda efsanedir benim gözümde.

Eğer spor tarzı animeler ilgini çekerse Slam Dunk - Hajime no İppo - Eyeshield 21 gibi efsanevi seriler vardır. Bunları izlerken gülmekten ölürsün. 

Ayrıca komik olmayan ama basketle ilgili güzel bir animede var Kuroko no Basket diye.

Bana göre asıl mangalar seinendir. Bersek Vagabond Gantz. Bunlarda öyle pek nakama power yoktur. Ayrıca aşırı şiddet ve cinsellik var.

Anime - Manga
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam hocam kararımı verdim en sonunda bleach izleyeyim :) ondan sonra bakalım nerelere sürükleneceğim :) ahhh ulan luffy bizi ne hale soktun gomu gomu no jetto pistoru :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Zachariah bunu yazdı

Biliyorum CP9 u da CP3 falan yalan hocam şu an yok öyle bir olay. Bleach animede batırdı mangadada batırdı şu an. HunterxHunter dada dövüş yok demişsin ama ilerle her hafta beklersin :) Ben ilk bölümünden beri güncel takip ediyorum 2011 versiyonunu halada her hafta merakla beklerim. 

Başlarda bende mangayı yadırgamıştım ama alışınca afedersin ama bazı animelerin o kadar boktan olduğunu anlıyorsunki. Gerçi Bleach ın animesi mangasından birkaç kat üstün ya neyse.

Eğer uzun soluklu seri izlemeyeceksen ilk başta Fate Zero yu izle derim. 24 bölüm hemen biter ve konusu karakterleri ve çizimleri efsanedir. Naruto benim gözümde en gereksiz serilerden biri şu an. Hele Fairy tail e hiç başlama. Dediğim gibi FMA olabilir oda efsanedir benim gözümde.

Eğer spor tarzı animeler ilgini çekerse Slam Dunk - Hajime no İppo - Eyeshield 21 gibi efsanevi seriler vardır. Bunları izlerken gülmekten ölürsün. 

Ayrıca komik olmayan ama basketle ilgili güzel bir animede var Kuroko no Basket diye.

Bana göre asıl mangalar seinendir. Bersek Vagabond Gantz. Bunlarda öyle pek nakama power yoktur. Ayrıca aşırı şiddet ve cinsellik var.

kafamı krıştırıyon hoca :) ilginçtir herkes bi şeyler diyor ve farklı cevaplar var.. bakış açıları farklı olmasına rağmen one piece i beğenmyen yok sanırım :) dediklerine de bakayım .. söylediklerinden bi slam dunk u izlemiştim güzeldi o 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zachariah
    Zachariah's avatar
    Erkek

Hocam benim ilk izlediğim seri Bleach. Yaklasık 4-5 yıl oluyor. İnan bana sıkıyor çünkü mangaka sadece günü geçiştirmeye çalışıyor. Naruto da ise tobi öyle bir karakter çıkıyorki ağlarsın. One Piece ye laf atan çıkamaz çünkü ODA troll biri değil.

Bak manga satışları 2011 in

2011 -

1 One Piece - 37,996,373
    2 Naruto - 6,874,840
    3 Blue Exorcist - 5,223,712
    4 Fairy Tail - 4,701,596
    5 Toriko - 4,665,634
    6 Gintama - 4,415,491
    7 Bakuman - 4,399,938
    8 Bleach - 4,187,258
    9 Kimi ni Todoke - 4,109,481
    10 Gantz - 4,056,981

One Piece nin farkını anlamışsındır umarım :)

Anime - Manga
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

vay bee :) baya fark atmış.. ama one piece de hak ediyor hoca. öyle böyle bi dizi değil ama işte yavşaklar çok uzatıyorlar işi. şuana kadar yarısının bitmesi ne demek yaa.. keşke bitirselerdi. insan meraklanıyor.. o kadar macera nasıl çekecekler, kadro küçük.. o yüzden alternatiflere bakıyorm beklememek için

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ana karakterden ötürü çocuksu dursada ben 20 yaşında adamım bazen izlerken baya baya sinirlerim dengesizleşiyor izletmeyin olm çocuklara

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

2. resim direk spoiler amk, başka bişey koyda 400 lere gelene kadar adami az bucuk gorenler noluyoz demesin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

2. resim direk spoiler amk, başka bişey koyda 400 lere gelene kadar adami az bucuk gorenler noluyoz demesin.

ilginç resim diye koydum ama editleyemiyorum hocam :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

ilginç resim diye koydum ama editleyemiyorum hocam :) 

Neyse kalmış artık. Zaten bi 150 li bölümlerde ilk gözüküyordu yanılmıyorsam abimiz :D

Bu arada indirmek isteyenler nyaa.eu adresinden ccs-speed sunumlarını indirirse divxplanetteki altyazıyla cuk oluyor.

Eski bölümleri bulmak biraz zor, ben ne uüraşmıştım türk fansub sitelerini talan ettim sonunda zorla indirmistim ilk 150 bölümü fansub lı.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek

öncelikle diğer yorumları okumadım. ama one piece i bende izliyorum. narutoyuda izliyorum. şu anda shippuuden deyim ve perşemeye kadar beklemek zorundayım :( bleachı de bitirdim. bleach benim ilk göz ağrımdır. ve süper ötesi bi animedir. gerçekten aralarda onu izlemeni tavsiye ederim. kesinlikle müzikleri olsun çizimleri olsun seni derinden etkilicektir. narutoda çok güzeldir ve akıcıdır. ve helsing, basilisk, elfen lied, death note, darker than black, rainbow bunları izlemeni tavsiye ederim. 

kişiliğini geliştirir: rainbow . arkadaşlık bağlarını güçlendirir ve kesinlikle zaman kaybı değildir. (uzun bir seri değil 25 bölüm falandı sanırım izleyeli uzun zaman oldu bölüm sayısı tam aklımda değil ben bir günde bitirdim.) bleach . seni pes etmekten alı koyar. gerçekten insan kendinden birşeyler katıyor. ordaki olayları görünce insan hisleniyo.

clasic müziği sevenlerdensen : La Corda D'Oro çok güzel animedir. 

helsing hareketli ve sıkılmıcağın bir animedir. basilisk duygusal ve akıcıdır zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın. 

o kadar çok izledim ki hangisini tavsiye ediyim bilemedim :D şimdilik bunlar aklıma geldi. umarım faydası olur :)

Tek isteğim MiaD'ımın dolması .. cart curt.
Toplam Hit: 4507 Toplam Mesaj: 55