folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Google Earth Dan Daha İyi Bir Uydu Programı

Google Earth Dan Daha İyi Bir Uydu Programı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayfuga
    ayfuga's avatar
    Erkek
    ben  keyhole diye bi program duymuştum. istanbul daki tüm sokakları 15 m yukarıdan bakıyomuş gibi görebiliyomuşsun. yalnız bu döylediğim sadece istanbul için geçerli. ayrıca bu program paralıymış. bi aratın belki bişeler bulursunuz... 

Sıradan Sürülen Olmayın, Sınırlarınızı Zorlayın...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FuriousBuLL
    FuriousBuLL's avatar
    Erkek
    http://worldwind.arc.nasa.gov/ meteoroloji programı değil. Google Earth benzeri bir program. Aralarında pek fark yok. Chip dergisinin Ağustos sayısında verilen cdlerden birinde bulabilirsiniz.

Mazeretim var: asabiyim ben.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deli
    Deli's avatar
    Erkek
    baba alıcam valla göndericem merak etmeyin....ama birazcık zman.....ibne bir çantada saklıyor....çantada hemn anahtarlı hemde şifreli....şifreyi çözdüm ama anahtarı aldımmı tamamdır......sadece o program yok daha neler var ....göderirim..

i can press 16 notes in one second...but it is nothing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deli
    Deli's avatar
    Erkek
    ayfuga bunu yazdı:

ben  keyhole diye bi program duymuştum. istanbul daki tüm sokakları 15 m yukarıdan bakıyomuş gibi görebiliyomuşsun. yalnız bu döylediğim sadece istanbul için geçerli. ayrıca bu program paralıymış. bi aratın belki bişeler bulursunuz... 

keyhole google earthun ilk versiyonu....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi_ve_AsiL
    Asi_ve_AsiL's avatar
    Erkek
    tamam kardeş bekliyoruz..

Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Etmez.....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNeT
    LaNeT's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar Keyhole devamlı güncelleniyo istanbula özel 15mt lik görüntüler yakalayabiliyo ama zaten sizin uydudan dünyaya bakmanız için unutmayın büyük bir çapta çanak ve de Türkiye de yasak olan uydu bağlantısı gerekli bunuda biz yapamayız en iyisi benimde hayalim olan bu işi unutun.... uydu şart..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi_ve_AsiL
    Asi_ve_AsiL's avatar
    Erkek
    Bence vardır abi. İlkay bi getirsin bakalım cd yi görürüz ozaman

Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Etmez.....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halilcandemir
    halilcandemir's avatar
    Erkek

aslında googlen daha iyi bir program var.

Ben senin için NASA ya bir sorayim bakim bize verirlermi.

HAYAT İÇİN HERŞEY BURADA www.blogcu.com/halilcandemir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deli
    Deli's avatar
    Erkek
    LaNeT bunu yazdı:

Arkadaşlar Keyhole devamlı güncelleniyo istanbula özel 15mt lik görüntüler yakalayabiliyo ama zaten sizin uydudan dünyaya bakmanız için unutmayın büyük bir çapta çanak ve de Türkiye de yasak olan uydu bağlantısı gerekli bunuda biz yapamayız en iyisi benimde hayalim olan bu işi unutun.... uydu şart..

arkadaşım bana keyholun crackini gönderirisen çok sevinirm...ne zmana gönderebilirsin??

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Daha iyisi yok.Google proje kapsamında birçok GIS firmasını (Keyhole dahil ki zaten arabirimi ona ait) satın aldı veya ortak çalışma prensibi aldı.Daha da genişleyecek.Şuan dünyanın her yerini 50 m çok net görmeniz imkansız, büyük şehirler ve özel yerler dışında.
    Ama sadece bir yere özgü ayrıntılı fotoğraf isterseniz bir sürü uydusu bulunan Fransız firmaları var. Koordinatları verin, parayı yatırın size göndersinler.O kadar pahalıda değil ayrıca.Hatta paraya biraz kıyarsanız sayısallaştırılmış belli şehirlerin haritalarını bile alırsınız.(tapu, kadostro, imar için....)
    Ziraa harita sayısallaştırmak iğrenç bir iştir (mapinfo ile), üniversitede seçmeli GIS dersi almıştımda :)
    İstanbul bütün sayısallaştırılmış haritası mevcut ve ist. Tapu müd. bunu kullanıyor, evler ve caddeler mevcut ve hatta herhangi bir binanın üzerine geldiğinizde kime ait olduğunu gösteriyor.(%100 mu onu bilmem.)

Örnek resimleri ;
    http://www.mapmart.com/WorldSatelliteImagery/satellite.htm
    http://www.resmap.com
    adreslerinde bulabilirsiniz.

Toplam Hit: 11117 Toplam Mesaj: 27