Google / Yandex / Bing ve Servisleri
Google Earth Proya Yandex Uydu Görüntüsünü Nasil Aktarabilirim
Google Earth Proya Yandex Uydu Görüntüsünü Nasil Aktarabilirim
-
İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?
-
blackglove bunu yazdı
İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?
Hocam aynı konudan muzderip idim
bir bölgenin Kadastro müdürünün yanına gittiğimde bir ada parsel sorgulattım
Netcadini açtı arazinin bulunduğu konum Cam gibi ekrandaydı açıkcası çok şaşırdım nasıl bukadar net olduğunu sormama rağmen bilgi vermedi
Bing haritanın görüntüsü güzeldi oda bozdu
Google Maps'de haritada çok kayma var
Konu Up olsun...
-
C-force bunu yazdıblackglove bunu yazdı
İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?
Hocam aynı konudan muzderip idim
bir bölgenin Kadastro müdürünün yanına gittiğimde bir ada parsel sorgulattım
Netcadini açtı arazinin bulunduğu konum Cam gibi ekrandaydı açıkcası çok şaşırdım nasıl bukadar net olduğunu sormama rağmen bilgi vermedi
Bing haritanın görüntüsü güzeldi oda bozdu
Google Maps'de haritada çok kayma var
Konu Up olsun...
Bakın çok enteresan netcad'de google katmanını kullanıyor. Google de net çıkmayan arazi netcadde nasıl net çıkarmış helal olsun valla.
-
blackglove bunu yazdıC-force bunu yazdıblackglove bunu yazdı
İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?
Hocam aynı konudan muzderip idim
bir bölgenin Kadastro müdürünün yanına gittiğimde bir ada parsel sorgulattım
Netcadini açtı arazinin bulunduğu konum Cam gibi ekrandaydı açıkcası çok şaşırdım nasıl bukadar net olduğunu sormama rağmen bilgi vermedi
Bing haritanın görüntüsü güzeldi oda bozdu
Google Maps'de haritada çok kayma var
Konu Up olsun...
Bakın çok enteresan netcad'de google katmanını kullanıyor. Google de net çıkmayan arazi netcadde nasıl net çıkarmış helal olsun valla.
Hocam şuda geldi aklıma acıkcası Kadastro müdürlüğü oldugu icin kendileride cekmiş olabilir
Fakat görüntü çok netti yani
-
C-force bunu yazdıblackglove bunu yazdıC-force bunu yazdıblackglove bunu yazdı
İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?
Hocam aynı konudan muzderip idim
bir bölgenin Kadastro müdürünün yanına gittiğimde bir ada parsel sorgulattım
Netcadini açtı arazinin bulunduğu konum Cam gibi ekrandaydı açıkcası çok şaşırdım nasıl bukadar net olduğunu sormama rağmen bilgi vermedi
Bing haritanın görüntüsü güzeldi oda bozdu
Google Maps'de haritada çok kayma var
Konu Up olsun...
Bakın çok enteresan netcad'de google katmanını kullanıyor. Google de net çıkmayan arazi netcadde nasıl net çıkarmış helal olsun valla.
Hocam şuda geldi aklıma acıkcası Kadastro müdürlüğü oldugu icin kendileride cekmiş olabilir
Fakat görüntü çok netti yani
Yani kadastroyla sürekli içli dışlıyım farkli bir uygulama kullandiklarını görmedim. Daha onlar bana soruyorlar kml. Dosyasını netcade nokta editörü dışında nasıl atabilirim diye (bkz.gps ultility) kadastroya gittiğimde sorarım yinede hocam
-
Belediye içerisinde tapu-kadastro bölümü var mı ,bilmiyorum.
Böyle bir odanın içinde, parsel-pafta vs kelimelerinin geçtiği bir odada, kadının biri, sizin bu AraziKatmanı ve UyduGörüntüsü ile ilgili programı Açmak için, Bilgisayara Özel bir USB taktılar. Ancak o şekilde, görebildik.
Sonuç, bence özel bir program yada yazılım kullanıyorlar.
-
RitmFarbRacourci bunu yazdıBelediye içerisinde tapu-kadastro bölümü var mı ,bilmiyorum.
Böyle bir odanın içinde, parsel-pafta vs kelimelerinin geçtiği bir odada, kadının biri, sizin bu AraziKatmanı ve UyduGörüntüsü ile ilgili programı Açmak için, Bilgisayara Özel bir USB taktılar. Ancak o şekilde, görebildik.
Sonuç, bence özel bir program yada yazılım kullanıyorlar.
Googlenin uyduları değilde Göktürk 1 uydusundan görüntü alıyor olabilir. Uydunun fırlatma sebeplerinden biride buydu çünkü.
GÖKTÜRK-1 Programının amacı; coğrafi kısıtlama olmaksızın dünya üzerinde herhangi bir bölgeden askeri istihbarat amaçlı yüksek çözünürlüklü görüntü elde edilmesine imkan tanıyacak; aynı zamanda orman alanlarının kontrolü, kaçak yapılaşmanın takibi, doğal afet sonrası en kısa sürede hasar tespiti, ürün rekolte tespiti, coğrafi harita verilerinin üretilmesi gibi pek çok sivil faaliyet alanında da görüntü ihtiyacını karşılayacak bir uydu sisteminin tedarik edilmesidir.
-
Konunla alakalımı bilmiyorum ama google play de tapu kadastro müdürlüğünün parsel sorgu programı var onda da görüntüler baya net çıkıyo istersen bi bak derim..
-
Google Türkiye ip numarasıyla girince düşük kalite gösteriyor. VPN ile dener misin birde hocam ?
-
-
Google Türkiye'de düşük çözünürlük veriyor haritalarda. Nedenini kimse bilmiyor.