folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Google Earth Proya Yandex Uydu Görüntüsünü Nasil Aktarabilirim

Google Earth Proya Yandex Uydu Görüntüsünü Nasil Aktarabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?

İts My Life. NOW or NEVER
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    blackglove bunu yazdı

İş gereği sürekli google earthen alan çevirip netcade atıyorum. Parsel bazlı çalıştığımız için genelde parselsorgudan indiriyorum. Parsel sorguda google uydu katmanı araziyi tam detaylandıramıyor maalesef. Yandex uydu katmanından indiriyorum. Arazi daha net. Normalde global mappere indirdiğim kml. Dosyalarını açtığımda net bir görüntü çıkıyor ancak bir süre sonra bilgisayar kasılmaya başlıyor. Google earthe ise yandex katmanlı kml yi indirdigimde yine google katmanla açıyor. Google katmanda maalesef arazi net değil. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Önerisi olan varmı, başka programlarda bu işi yapan varmı ?

Hocam aynı konudan muzderip idim

bir bölgenin Kadastro müdürünün yanına gittiğimde bir ada parsel sorgulattım

Netcadini açtı arazinin bulunduğu konum Cam gibi ekrandaydı açıkcası çok şaşırdım nasıl bukadar net olduğunu sormama rağmen bilgi vermedi

Bing haritanın görüntüsü güzeldi oda bozdu

Google Maps'de haritada çok kayma var

Konu Up olsun...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı
    blackglove bunu yazdı

Netcadini açtı arazinin bulunduğu konum Cam gibi ekrandaydı açıkcası çok şaşırdım nasıl bukadar net olduğunu sormama rağmen bilgi vermedi

Konu Up olsun...

Bakın çok enteresan netcad'de google katmanını kullanıyor. Google de net çıkmayan arazi netcadde nasıl net çıkarmış helal olsun valla. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    blackglove bunu yazdı
    C-force bunu yazdı
    blackglove bunu yazdı

Konu Up olsun...

Bakın çok enteresan netcad'de google katmanını kullanıyor. Google de net çıkmayan arazi netcadde nasıl net çıkarmış helal olsun valla. 

Hocam şuda geldi aklıma acıkcası Kadastro müdürlüğü oldugu icin kendileride cekmiş olabilir

Fakat görüntü çok netti yani 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı
    blackglove bunu yazdı
    C-force bunu yazdı
    blackglove bunu yazdı

Konu Up olsun...

Hocam şuda geldi aklıma acıkcası Kadastro müdürlüğü oldugu icin kendileride cekmiş olabilir

Fakat görüntü çok netti yani 

Yani kadastroyla sürekli içli dışlıyım farkli bir uygulama kullandiklarını görmedim. Daha onlar bana soruyorlar kml. Dosyasını netcade nokta editörü dışında nasıl atabilirim diye (bkz.gps ultility) kadastroya gittiğimde sorarım yinede hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Belediye içerisinde tapu-kadastro bölümü var mı ,bilmiyorum.

Böyle bir odanın içinde, parsel-pafta vs kelimelerinin geçtiği bir odada, kadının biri, sizin bu AraziKatmanı ve UyduGörüntüsü ile ilgili programı Açmak için, Bilgisayara Özel bir USB taktılar. Ancak o şekilde, görebildik.

Sonuç, bence özel bir program yada yazılım kullanıyorlar.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Belediye içerisinde tapu-kadastro bölümü var mı ,bilmiyorum.

Böyle bir odanın içinde, parsel-pafta vs kelimelerinin geçtiği bir odada, kadının biri, sizin bu AraziKatmanı ve UyduGörüntüsü ile ilgili programı Açmak için, Bilgisayara Özel bir USB taktılar. Ancak o şekilde, görebildik.

Sonuç, bence özel bir program yada yazılım kullanıyorlar.

Googlenin uyduları değilde Göktürk 1 uydusundan görüntü alıyor olabilir. Uydunun fırlatma sebeplerinden biride buydu çünkü.

GÖKTÜRK-1 Programının amacı; coğrafi kısıtlama olmaksızın dünya üzerinde herhangi bir bölgeden askeri istihbarat amaçlı yüksek çözünürlüklü görüntü elde edilmesine imkan tanıyacak; aynı zamanda orman alanlarının kontrolü, kaçak yapılaşmanın takibi, doğal afet sonrası en kısa sürede hasar tespiti, ürün rekolte tespiti, coğrafi harita verilerinin üretilmesi gibi pek çok sivil faaliyet alanında da görüntü ihtiyacını karşılayacak bir uydu sisteminin tedarik edilmesidir.

İmza mı? O da ne demek?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyax_gokhan
    manyax_gokhan's avatar
    Erkek

Konunla alakalımı bilmiyorum ama google play de tapu kadastro müdürlüğünün parsel sorgu programı var onda da görüntüler baya net çıkıyo istersen bi bak derim..

Kasabın mesleğini bilmezsen, beslediği kuzuya şefkatini sevgisinden zannedersin. Her başını okşayanı dost her başını ağrıtanı düşman bilme...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Türkiye ip numarasıyla girince düşük kalite gösteriyor. VPN ile dener misin birde hocam ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bakınız enterasan;

Kardeşim "abi google mapsten bir görüntü lazım ama çok kötü başka var mı" dedi. bing, yandex, ibb, g maps hepsi kötüydü. Sketchup'tan girdik, yine google maps ancak daha keskin daha güzel bir harita karşımıza çıktı. İkisi de uydu görüntüsü. Var bir gariplik..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Google Türkiye'de düşük çözünürlük veriyor haritalarda. Nedenini kimse bilmiyor.

Toplam Hit: 3552 Toplam Mesaj: 27
uydu yandex google earth pro