folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Google'ın Yeni Bulut Oyun Platformu: Stadia

Google'ın Yeni Bulut Oyun Platformu: Stadia

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Bana bu her sekilde imkansiz bir proje gibi geliyor. Internet zaten su an isik hizinda degil mi ? Hadi diyelim sen konsolla kablolu falan mukemmel baglandin. Turkiyedeki google serverina 50 msde gitti tusa basisin. Amerikadaki adam da ayni sekilde 50msde gonderdi. Bu iki server kendi aralarinda sync olacak. Bu da bi 200 ms civari tutuyor. Sonra sana yine feedback gelecek bi 50 ms. Yani her komutu gormen nerdeyse 0.5 sn suruyor. Ben mi yanlis dusunuyorum ? Daha iyi bilen biri aydinlatabilir mi ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

Bana bu her sekilde imkansiz bir proje gibi geliyor. Internet zaten su an isik hizinda degil mi ? Hadi diyelim sen konsolla kablolu falan mukemmel baglandin. Turkiyedeki google serverina 50 msde gitti tusa basisin. Amerikadaki adam da ayni sekilde 50msde gonderdi. Bu iki server kendi aralarinda sync olacak. Bu da bi 200 ms civari tutuyor. Sonra sana yine feedback gelecek bi 50 ms. Yani her komutu gormen nerdeyse 0.5 sn suruyor. Ben mi yanlis dusunuyorum ? Daha iyi bilen biri aydinlatabilir mi ?

USA daki adamla oynayabileceğini sanmıyorum. LOL gibi büyük bir oyun bile avrupayı diğer yerleri bölgere ayırmış ping sorunu yüzünden. Googleda bir sürü server kuacak. büyük ihtimalle yakınındaki adamla oynarsın oyunu.

bu olayı türkiye için düşünmeyin zaten. avrupada internet hızları ve pingleri gerçekten çok yüksek. avupada sorun olmaz, türkiyeye de 5 sene sonra gelir zaten. bi kaç teorim var ama cok uzun. 

bence normal oyununda ping yoksa bunuda oynarsın rahat. tek sıkıntı görüntü kaliten. düşük internetin varsa 4k oynayamazsın. internetin hızlıda olsa pingin aynı kalır.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    yarasaadam bunu yazdı

NETFLİX nasıl flim dizi ve sinema sektörünü dize getirdiyse  buda aynısı  olacağa benziyor  ve de  ekipman satın alma derdin olmadan paran varsa  tabi her yer oyun alanın 

Google'ın geliştirdiği el konsolunu almak gerekli. Ekipman satın alma derdi var o yüzden.

hayır değil. konsol sadece ek özellikler sağlıyor. yoksa gerekli bir araç olarak satılmayacak. ek özellikler anında youtube yayını vb. gibi şeyler. 

ek olarak google kendi oyunlarını bu platformda çıkartmak için bir oyun şirketi bile kurmuş. henüz altyapımız yetersiz ancak zamanı gelince muhteşem bir şey olacak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

4k 60fps için 30mbit 

1080p 60fps için 25mbit 

internet gerekli diye açıklama yaptı gogıl amca ayrıca şimdiden bi kaç oyun şirketi ile anlaşma imzalanmış. sistem oturursa 1-2 seneye güzel şeyler olabilir tabi aylık üyelik ne kadar olacak orasıda önemli. gogıl çok fazla itelemez gibi yakında stadia kardeşlik konuları açılabilir ^^

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

PC'de oynadığın oyunu telefonla kaldığın yerden devam edeceksin dediler ben bi gerildim.

Olur da benim kazara çocuk falan olursa anca o görür stabil halini. :-)))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

makına al konsol al upgrade yap derdi bitiyor , bu arada ping sıkıntısı çok yaşanmayacak.

google ın haritada gözüken sırf Türkiye'de 5 tane serveri var.

sanıyorum ki google hizmetleri kullanıldıkça server sayısını da arttırır , şimdi Türkiye'de herkesin 1080Tİ veya 2080RTX alma bütçesi olmayabilir konsol alacak parası olmayabilir ama google ücretlendirme olarak eğer iyi bir local fiyatlandırma yaparsa tutacaktır.

Ping olayı dediğim gibi server ile alakalı Multiplayer oyunlar için ise google sunucuları kendi aralarında çok hızlı oldugundan ve internet yurtdışı çıkışları çok yüksek oldugu için avrupa serverleri ile sıkıntısız oynarsınız usa ile de local internetinize göre gene daha hızlı oynarsınız.

Tek sıkıntı kalıyor geriye , bizim kendi evimizden google sunucusuna olan ping.

5g 2020 de geliyor muhtemelen ping sıkıntısı da kalmayacak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2020 tahribat konuları vol1

Ortak Stadia hesabı gelen ?

Enpara ayın enparalısına iade yapıyor vsvs

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

2020 tahribat konuları vol1

Ortak Stadia hesabı gelen ?

Enpara ayın enparalısına iade yapıyor vsvs

xbox ve ps de kardaşlik oluyor 1 oyunu 2kişi alabiliyorsun , hatta multiplaye değil single player bir oyun ise

atıyorum asssasin creeed oddisey ultimate edition 400 tl ortak alırsın

200 - 200 , herşeyi bitirdikten sonra satarsın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zamanında korsana az para dökmedim. Korsan CD bile bir kaliteydi. Orjinalden ayırt edemezdiniz. Adamlar üşenmez CD'nin üstüne baskı yapardı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Ben Xbox kullanıyorum, gogıl bu işi network'den xbox performansını aratmayacak gibi yapabilirse oyun piyasasıda gogıl oyun kurucu olur.

Sony ve Microsoft'u oyunda yalan edebilir.

Gogıl için derlerki arama moturu olarak kalmayıp hayatın her alanında olmak istiyor ki alta vista, yahoo gibi gümlemesin. Android, gmail, stadia, otonom araçlar, map vb hep bu hedeflerin adımları.

İyikide yapıyor. 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 7672 Toplam Mesaj: 58
google stadia bulut konsol teknolojisi