folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Google'ın Yeni Bulut Oyun Platformu: Stadia

Google'ın Yeni Bulut Oyun Platformu: Stadia

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    motka bunu yazdı

@trampfd Bize hitap ediyor ama oynayamıyoruz :) Bu bağlantı hızı bizim ülkeden mi?

Malesef bizim ulkeden degil, ABD. 

Oynarsin da emin ol o tadi vermez, biz alismisiz arsivcilige, modlara, overclock denemelerine, sahsen ben o hissiyatin eksikligi yuzunden oyundan tad alamadim.

Haklısın hocam. Oyun için en güzeli bir kasa toplayım tadını çıkartacaksın. ABD de nasıl tepki gördü Stadia?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı
    motka bunu yazdı

@trampfd Bize hitap ediyor ama oynayamıyoruz :) Bu bağlantı hızı bizim ülkeden mi?

Oynarsin da emin ol o tadi vermez, biz alismisiz arsivcilige, modlara, overclock denemelerine, sahsen ben o hissiyatin eksikligi yuzunden oyundan tad alamadim.

Haklısın hocam. Oyun için en güzeli bir kasa toplayım tadını çıkartacaksın. ABD de nasıl tepki gördü Stadia?

Benim gordugum kadariyla insanlar hala tam olarak ikna olmus degil, herkes sorguluyor bu olay bize ne fayda saglayacak diye. Zaten son kullanici icin net bir soruna cozum getirmiyor sistem.

Calisiyor mu? calisiyor. Guzel de calisiyor gozukuyor, ama her oyun icin uygun degil basta fps oyunlari gibi dusuk gecikme ihtiyaci olan oyunlarda tavsiye edilmiyor simdilik.

Oyunu duraklatip baska bir cihaza gecip orada devam edebilmek falan guzel bir olay gibi gozukuyor, ama bir kere denedikten sonra muhtemelen kullanmak istemezsin, mesela bilgisayarda bir oyunu oynarken joypadi birakip tableti eline aldin evden ciktin, dokunmatik ekranda oynamak rezalet bir sey, bunu ister misin? yoksa eve donunce evde adam gibi joypadle ya da klavyeyle oynamayi mi beklersin? Bende bunun cevabi cok net.

Ilerde komple bu teknolojiye gecilmesi gibi bir durum bence bir cok acidan mantikli da degil, bir sekilde alternatif bir mecra olarak surdurulebilir diye dusunuyorum.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    motka bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı
    motka bunu yazdı

Benim gordugum kadariyla insanlar hala tam olarak ikna olmus degil, herkes sorguluyor bu olay bize ne fayda saglayacak diye. Zaten son kullanici icin net bir soruna cozum getirmiyor sistem.

Calisiyor mu? calisiyor. Guzel de calisiyor gozukuyor, ama her oyun icin uygun degil basta fps oyunlari gibi dusuk gecikme ihtiyaci olan oyunlarda tavsiye edilmiyor simdilik.

Oyunu duraklatip baska bir cihaza gecip orada devam edebilmek falan guzel bir olay gibi gozukuyor, ama bir kere denedikten sonra muhtemelen kullanmak istemezsin, mesela bilgisayarda bir oyunu oynarken joypadi birakip tableti eline aldin evden ciktin, dokunmatik ekranda oynamak rezalet bir sey, bunu ister misin? yoksa eve donunce evde adam gibi joypadle ya da klavyeyle oynamayi mi beklersin? Bende bunun cevabi cok net.

Ilerde komple bu teknolojiye gecilmesi gibi bir durum bence bir cok acidan mantikli da degil, bir sekilde alternatif bir mecra olarak surdurulebilir diye dusunuyorum.

Bold yaptığım cümleye bende katılıyorum. Youtube'dan oyunun oynanış videosunu izlerken istenilen yerde durdurulup oyuna oradan başlamak güzel gelmişti bana, acaba farklı düşüncelerde mi var, yoksa bu projede diğer Google projeleri gibi belirli süre devam ettirilip sonrasında rafa mı kaldırılacak 2-3(stabil olarak çalıştıktan sonra) yıla belli olur. Ama yaptıkları olay güzel bir yenilik farklı amaçlar öncülük edecektir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Nvidia, Google'dan daha iştahlı bu bulut oyun işinde. Rusya'da The SAFMAR Group ortaklığı ile GeForce NOW hizmetini satmaya başlamış.

https://gfn.ru/Aylık 999 Ruble (~90,44₺)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/CezmiKalorifer/videos/512406212644435/

Bill Gates konuşurken gülenleri şuan merak ediyorum. Nereden nereye geldik...

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kesinlikle gelişmesi gereken olması gereken bir sistem , şöyle düşünün bir dönem bırakın korsan dvd indirmeyi online izlemeyi sinema dışında ya tv de filmi izlerdik yada korsan vcd alırdık bide cd bazen düzgün çalışmazdı vs.

Sonra adsl vdsl çıkışı ile internetten part part sonra tek link sonra online sd izleme ve ardından 4k ve 8k içeriğe bile kolayca erişebiliyoruz herşey hızlandı.

Bir dönem gelecek çokta uzakta değil bizler ucuz tablet telefon veya monitör satın alacağız tüm iş gücü sunucularda çalışacak google bunu pixelbook serisi ile abd de bir dönem başardı artık bir çizim yapmak oyun oynamak veya ofis işlemleri için güçlü cihazlar almak yerine düşük bellek kapasitesine sahip ancak yüksek bağlantı hızına erişebilen cihazlar kullanıyor olacağız.

Türkiye de çok sevilmesede yurtdışında özellikle avrupa ve amerikada nintemdo swich iyi satış rakamlarına erişti , fiyatı neredeyse xbox ve ps4 kadar olsada insanlar metroda trende otobüste sevdikleri oyunu oynamaya devam edebildi.

İnsanlar gerçekten artık pahalı donanımlara pahalı oyunlara para vermek değil kiralamak ve bunların hepsini bir servis olarak kullanmak istiyor , en son ne zaman bir mp3 veya müzik cd si satın aldığınızı hatırlyormusunuz? yaşı küçük olanlar belki de hiç satın almadı ancak hepimiz 5 yıl 10 yıl öncesine göre çok daha fazla film izliyor ve müzik dinliyoruz online servisler sayesinde tüketmek istediğimiz içeriğe çok çabuk erişiyor ve tüketiyoruz halbuki daha bir kaç sene öncesine kadar bir hd filmi indirmek için bütün gece bilgisayarı açık bırakmak gerekiyordu şimdi ise aç netflix blutv bas izle.

Adobe bile bir çok ürününü artık satmak yerine sadece kiralıyor yıllık belli bir ücret ödüyorsunuz ve belli Adobe yazılımlarını cloud depolama ile birlikte kullanıyorsunuz aynı şekilde microsoft office uygulamalarını size satmak yerine hepsini bir paket halinde kiralamanızı istiyor ki sabit bir geliri olsun

Lafı bu kadar uzatmışken tüm dijital içerik tüketimleri değişirken oyun sektörünün bundan etkilenmeyeceğini düşünmek bence çok yanlış ,evet belki emekleme aşamasında problem yaşayabiliriz ama 5g ile birlikte gelişen teknoloji ile birlikte mevcut oyun bilgisayarlarını ve konsolların aynı kalacağını düşünmek en büyük yanlış.

Bir geçiş dönemi yaşıyoruz , nasıl ki bir dönem mekanikten elektroniğe geçtik şimdide elektronik ten dijitale bir geçiş söz konusı 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=o6pf988yFSc

Google sunucu bazlı sıkıntı yaşıyor. Bizim sikindirik internet hızını bırakın elin gavuru bile gigabit internetle gecikme yaşıyor.

Geforce Now daha iyi bence. Zira oyunları Steam kütüphanenize taşıyabiliyorsunuz. Google'ı az çok tanıyorsam 1-2 sene sonra servis tutmadı diye kapatır oyun alanlarında elinde patlar oyunlar.

mkyb tarafından 20/Kas/19 16:16 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=o6pf988yFSc

Google sunucu bazlı sıkıntı yaşıyor. Bizim sikindirik internet hızını bırakın elin gavuru bile gigabit internetle gecikme yaşıyor.

Geforce Now daha iyi bence. Zira oyunları Steam kütüphanenize taşıyabiliyorsunuz. Google'ı az çok tanıyorsam 1-2 sene sonra servis tutmadı diye kapatır oyun alanlarında elinde patlar oyunlar.

Bende bunu göndecektim. Önce ping sürelerini düzeltmek lazım. Ayrıca ttnet gibi bir firma var. Bizim geçişimiz 10 seneyi bulur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom'da bakır kabloyla olmaz ama Kablonet'te wifi üstünden 25 megabit hızı 22 megabit aldığını belirtiyor benden Google. Türkiye'de Google sunucusu yok ama bize en yakın Almanya Frankfurt'ta var sunucusu.

https://projectstream.google.com/speedtest?hl=en-en

Altyapı varsa Kablonet candır. ❤❤❤

mkyb tarafından 20/Kas/19 16:46 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

sensin hazır deyil. 75 mbps hızım var ama muhtemelen amerika serverlarından yapıyor speedtesti 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 7678 Toplam Mesaj: 58
google stadia bulut konsol teknolojisi