Grafiker Nasıl Olmalıdır.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben grafik ve matbaa ile ilgileniyorum ama bildiğim programlar yani derste öğretilen programlar photoshop ve illustrator. 

Grafiker denilen bu adam hangi programları bilir tam olarak ne tarz işler yapar ? 

Kendine tam anlamıyla Grafiker diyen adam nasıl olmalıdır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

kesinlikle yaratıcı olmalıdır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

coreldraw filan da biliyordu bizim tasarımcı, ona sorarım ben editleyip yazarım hoca 

edit1: programlar dışında yaratıcı, özgün olmalı, işi bitirmesi gereken tarihi aksatmamalı (mağdur oluyoruz) özellikle matbaada sıkıntı olur bu. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

hezarfen bunu yazdı:
    -----------------------------

coreldraw filan da biliyordu bizim tasarımcı, ona sorarım ben editleyip yazarım hoca 

edit1: programlar dışında yaratıcı, özgün olmalı, işi bitirmesi gereken tarihi aksatmamalı (mağdur oluyoruz) özellikle matbaada sıkıntı olur bu. 

İyi olur hocam hangi programları bilmesi gerektiğini bilmek istiyorum. Eğitimimi o yöne göre çeviricem.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

iş program bilmek'le olmuyor istediğin kadar sana programı göstersinler her ince ayrıntısını öğren kendinde yaratıcılık yoksa onlar sadece bilgidir, ama program açısından bakılacaksa İllustrator, Photoshop, İndesign bunları bilmen çok önemlidir özellikle indesign 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

sezeruludag bunu yazdı:

iş program bilmek'le olmuyor istediğin kadar sana programı göstersinler her ince ayrıntısını öğren kendinde yaratıcılık yoksa onlar sadece bilgidir, ama program açısından bakılacaksa İllustrator, Photoshop, İndesign bunları bilmen çok önemlidir özellikle indesign 

Söylediğine katılıyorum helede benim gibi yeni başlayan biriysen çok fazla zor oluyor çok fazla deneyimin olmadığı için bir şeyler üretmek için biraz zaman harcıyorsun. Okulda bir logo ödevi veriyorlar 2 hafta süre veriyorlar afiş istiyorlar 1 ay süre veriyorlar. Gözlemdiğim kadarıyla iş ortamında bu süreler oldukça kısalıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

yukardaki manyaklar gibi olmalı.

Yani bakış açısı farklı olmalı yaratıcı olmalı. Normal bir nesneden bile farklı şeyler çıkartabilmeli.

her boyutta farklı açılardan görebilmeli.

ha ps illust. felan diyosan onlar ne ki 2 seneye 3 4 tanesi üzerinde prof olursun zaten çalışma azmin varsa..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

tasarımcı gözü diye birşey var her konuda söylüyoruz istisnasız, bende o yok deli gibi kafamda algoritmayı kurarım tüm nesneler eventleri düşünür adım adım plan yaparım ama iş tasarıma geldiğinde her yer dört köşe amk estetik düşünmek gerekiyor, ayrıca konsept oluşturmalı ve tasarımını onun çerçevesinde yaratıcı bir şekilde yapmalısın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

illustrator , photosop , coreldraw , daha iyi bi grafiker 3d çizimler yapabilen programlara hakim olan grafikerdir bence çünkü 3 boyutlu çalışanlarda yaratıcılık daha fazla oluyor :)

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

grafik program demek değildir.. yaratıcı düşünce, anlama ve anlatmaktır.. farkında olmaktır.. program öğrenimi sonraki iştir.. grerklidir günümüzde..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Herseyden once dusunce gucunu gelistirmek gerekir, bunun yaninda belli yerlerde staj yaptiginda ortami daha iyi goreceksin.Bence yazin git bir reklam ajansina veya photoshopmagazin gibi bir sirkete calis.Cayci falan ol, ama grafikerlerin yanindan ayrilma.

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 4366 Toplam Mesaj: 26