folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Grundig Laptop Wifi Açılmıyor

Grundig Laptop Wifi Açılmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

müritler 6 7 ay önce kuzenin pc bozulmuştu format attım wifi ışığı yanmıyordu sonra bir siteden olması gerek birşey buldum driver tanıdı ve düzeldi ama gel gelerim şimdi bulamadım :(

model

grundig 1y3-gnb1554a1i3 

ne grundig ne arçelik sitesinde ürünün modeli yok

http://www.arcelik.com.tr/pages/downloads.aspx?lang=tr-TR

http://www.maxigame.org/forum/f224/laptop-wifi-sorunu-223305/

http://www.internetcafeciler.net/programsal-sorunlariniz/90870-driver-bulamiyorum.html

https://www.google.com.tr/search?q=grundig+1y3-gnb1554a1i3+wireless+driver&oq=g&aqs=chrome.2.69i59j69i61j69i59j69i61j69i60j69i59.1392j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8#q=grundig+1y3-gnb1554a1i3+Driver

belki yardımcı olmak işteyen olur işini kolaylaştırıyım. wifi görmediği için kablo ile bağlanmak gerek öyle oluncada bir işe yaramıyor nasıl bir yol izlemem gerek ?

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Yanlış anlamadıysam kablosuz ağ kartı sürücüsünü bulamıyorsunuz. Şurada bir şey buldum, belki yardımı dokunur.

http://www.driverscape.com/manufacturers/arcelik/laptops-desktops/1y3-gnb1554a1i3/112602

RaNGeR tarafından 16/Şub/15 01:36 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

sorun driverın olmaması mı? öyleyse slim driver ve benzeri programlar denediniz mi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Yanlış anlamadıysam Wi-Fi sürücüsünü bulamıyorsunuz. Şurada bir şey buldum, belki yardımı dokunur.

http://www.driverscape.com/manufacturers/arcelik/laptops-desktops/1y3-gnb1554a1i3/112602

hocam buldum sitesinde yükledim klavyeden açmaya çalışıyorum off görünüyor açılmıyor win8.1 kurdum aynı 

lotus

hocam lan dan bağlanıp yüklüyecem yarın bağlanabilirse. bela oldu başıma gece gece.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin, bazı sürücüler yüklendikten sonra yeniden başlatmadan düzgün çalışmayabiliyor.

Ek olarak; doğru işletim sistemi için doğru sürücü versiyonunu da yüklediğinize emin olun.

Ayrıca klavyeden açmaya çalıştığınız halde açılmıyorsa belki klavye kısayollarında sorun olmuştur. Cihazın klavyesi için yazılmış bir sürücü olması lazım, onu tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

wifi açmak için özel fonksiyon tuşları çalışmıyor olabilir onun driverını kurmayı dene.

bide cmd'den net start wlansvc yapmayı dene.

İmza...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

wifi açmak için özel fonksiyon tuşları çalışmıyor olabilir onun driverını kurmayı dene.

bide cmd'den net start wlansvc yapmayı dene.

ekranı geliyor hocam , komutu deniyecem 

ranger

hocam hepsini yaptım sonuç hüsran :( wifi sürücüleri için genel bir program varmı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam onun için bildiğim bir program yok, aslına bakarsanız böyle bir şey için programa da ihtiyaç yok.

Klavye'den açıp kapatmak, bilgisayarda yalnızca kısayol olarak kullanılır. Windows Vista, 7, 8 ve 8.1'de eğer bilgisayar kablosuz ağ kartı sürücüsünü tanıdıysa "Ağ ve Paylaşım Merkezi" kısmındaki "Bağlantı Ayarları" menüsünden, bilgisayarınıza takılı ve sürücüsü yüklü kablolu ve kablosuz ağ kartlarını görebilir, etkinleştirip devre dışı bırakabilir, kablosuz ağ kartlarının bağlantılarını kurup bağlantısını kesebilirsiniz.

edit: XP'yi saymadım, çünkü XP kullanıcısı iken kablosuz ağ özellikleri ile çok haşır neşir olmadım ama siz sayabilirsiniz :)

RaNGeR tarafından 16/Şub/15 01:59 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam onun için bildiğim bir program yok, aslına bakarsanız böyle bir şey için programa da ihtiyaç yok.

Klavye'den açıp kapatmak, bilgisayarda yalnızca kısayol olarak kullanılır. Windows Vista, 7, 8 ve 8.1'de eğer bilgisayar kablosuz ağ kartı sürücüsünü tanıdıysa "Ağ ve Paylaşım Merkezi" kısmındaki "Bağlantı Ayarları" menüsünden, bilgisayarınıza takılı ve sürücüsü yüklü kablolu ve kablosuz ağ kartlarını görebilir, etkinleştirip devre dışı bırakabilir, kablosuz ağ kartlarının bağlantılarını kurup bağlantısını kesebilirsiniz.

edit: XP'yi saymadım, çünkü XP kullanıcısı iken kablosuz ağ özellikleri ile çok haşır neşir olmadım ama siz sayabilirsiniz :)

denedim olmadı hocam . sorun gider yaptığım vakitte kablosuz ağ bağlantısı kapalı diyor

pskpt

hocam cmd komudunu girince erişim kapalı yazısı çıkıyor

Atakan tarafından 16/Şub/15 02:29 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

denedim olmadı hocam . sorun gider yaptığım vakitte kablosuz ağ bağlantısı kapalı diyor

Hocam size söylediğim şeyi Windows 7'de denedim, kablosuz bağlantınızın üzerine sağa tıklayıp "Tanıla" dediğimde "Kablosuz Özelliği Aç" diye bir ikaz geliyor ve "Bu Düzeltmeyi Uygula" seçeneği ile klavye kısayolunu kullanmadan açabiliyorum. Windows 8'de de "Tanıla" seçeneği çıkıyor olması lazım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

driverpack ile denedin mi hocam

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 3850 Toplam Mesaj: 12