Gss Borcu Sildirme Hakkında Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

Müritler, lise bittikten sonra 1 sene hazırlanma dönemine geçerek başıbozuk takıldım ki bu da 2012 yılılana tekabül ediyor, sonrasında üniversitede lisans eğitimine başladım, az önce bana göre yüklü bir miktarın habercisi olan bir tebligat geldi, internette biraz araştırdım ve öğrenci belgesi ile geçmiş yılların gss borcunun da silindiğini okudum, ne derece doğrudur? Daha önceden sildirebileniniz oldu mu? İstenen öğrenci belgesi bir sene eski olsa olur mu? Olmaz ise başka ildeki bir okuldan bu belgeyi nasıl talep edebilirim?

Mod;  Konuları uygun bölümlere açalım!

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

normalde öğrenciyken geçirmemeleri gerekiyor, ama geçiriyorlar. belgenle sgkya gidicen gösterincen. memur sana tamam dicek. 2 ay sonra bakcan hala görünüyor. bi daha aynı şeyi yapıcan. anca silinir.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ssk lı çalışıyorum ama öğrenciyim diyelim yine sildirebilirmiyim

Anti Envato
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    kaparike bunu yazdı

hayır.

bu arada o iş sildirmek değil, bu lavukların büyük ihtimalle bilerek yaptığı yanlışı düzelttirmek.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    calpazhan
    calpazhan's avatar
    Erkek

Eğer eğitimin sırasında borç yazıldıysa evet siliyorlar fakat mezun olduktan sonra borç varsa silmezler ödeyeceksiniz hocam.

Hayatım Beni Bile Güldüren Bir Oyuncak...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    kaparike bunu yazdı

hayır.

bu arada o iş sildirmek değil, bu lavukların büyük ihtimalle bilerek yaptığı yanlışı düzelttirmek.

Yanlış ? Sen cidden bu söylediğine inanıyormusun hocam ? Herkesi bilerek yaptılar ki tuttuğumuzu sikeriz diye :) Uyanıklar hakkını arayıp sildiriyorlar , Bilmeyenlere de kayıkçı küreği gibi geçirdiler :) 

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek
    calpazhan bunu yazdı

Eğer eğitimin sırasında borç yazıldıysa evet siliyorlar fakat mezun olduktan sonra borç varsa silmezler ödeyeceksiniz hocam.

Bir senelik bir borç olacak o zaman sanırım.

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

1 Ocak 2012'den önce bir borç yazıldıysa yasa o dönemde daha yürürlüğe girmeden borç yazmışsınız deyip sildirebilirsin. Bahsi geçen tarihten sonra borç yazılmış ve sen o dönemde üniversiteye başlamamışsan onu sildirmek pek mümkün değil. Okuduğun dönemlerde borç yazılmaya hala devam ettiyse öğrenci belgenle başvurup o dönemleri sildirebilirsin. Öğrenci belgesi galiba e-devletten alınabiliyor geçen menüde gezerken gördüm diye hatırlıyorum. Sakın yapılandırma yap derlerse yapma. Borcu kabul etmiş oluyorsun ve ileride GSS'nin kaldırılması durumunda yatırdığın paraları alman çok zor olur. Senin durumunda borcu olan çok insan var. Kimden ne alırsak kardır hesabı herkesi yapılandırmaya davet ediyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Tariqat_Sapiii bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    kaparike bunu yazdı

hayır.

Yanlış ? Sen cidden bu söylediğine inanıyormusun hocam ? Herkesi bilerek yaptılar ki tuttuğumuzu sikeriz diye :) Uyanıklar hakkını arayıp sildiriyorlar , Bilmeyenlere de kayıkçı küreği gibi geçirdiler :) 

Silmiyorlar hocam. Uyanıklıkla alakası yok. Eğer öğrenci falan değilken borç yazmışlarsa silmezler. Öğrencilik sırasında borç yazmışlarsa silerler.

Ama silme gibi bir şey yok. Sadece bu aralar yapılandırma muhabetleri var.

SkynetX tarafından 26/Haz/15 13:05 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

O diil de mezun olduğumuz bölümden geçmişe yönelik öğrenci belgesi alabiliyor muyuz? Okul veriyosa bi ara ben de sildireyim.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

hele ben temellı 2 aydır ıssızım bana bıle cıkıyor ak para olsa ıs aramam nasıl yada neyle odıyceksem

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 3025 Toplam Mesaj: 27
gss borcu