Gss Borcu Sildirme Hakkında Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Bir sene mezuna kaldım, o arada dershaneye falan gitmedim. 2 ay önce en son baktığımda borcum 2 bin liraydı. SGK genel müdürlüğüne gittim, öğrenciyim böyle böyle diye anlattım, kadın dedi ki tamam borç silindi. Kontrol ettim harbi silmişler işin kötü tarafı yanımda gelen arkadaşıma 500 lira borç çıkardılar. O garibimde benim gibi dersaneye falan gitmemiş ve öğrenci şimdi. Bi sikim anlamıyorum ben bunların politikasından

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Napıyoruz şimdi .) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Merhaba hacılar ben borcumun bir kısmını sildirdim anlatıyorum şimdi.

kaymakamlığa gelir testi yaptırmaya annemle gittim yani anne ya da babayı istiyorlardı. Kadın sordu kaç kişi kalıyorsunuz, ev sizin mi, annenin babanın gelirleri kaç lira sadece bu 3 soruyu sordu. Sonra git 15 gün sonra mesaj gelecek sonuç belli olmuştur diye sgk ya gidip sonuç neyse ona göre indirim yapacaklardır.

Misal benim cevaplarım şuydu 7 kişi, ev bizim, 1250 maaş başka da gelir yok dedik. G-2 olarak belirlemişlerdi benim gelir seviyemi G-1'e düştü yani 1600 küsür borcum faiz indirmiyle beraber 480'e felan düştü bende 6 taksite böldürdüm 206 tl (yapılandırmaya girmeyen borç) peşin ödedim geri kalanını bir boş bir dolu olarak 53 tl ödeyecem. Kafanıza takılan birşey varsa buyrun sorun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Napıyoruz şimdi .) 

O borce ne oyle ya :)

Gidip bi yapilandirma isini konus bakalim ne kadara dusecek,duruma gore de hareket edersin.

Bortubocek sever
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

hele ben temellı 2 aydır ıssızım bana bıle cıkıyor ak para olsa ıs aramam nasıl yada neyle odıyceksem

Hacı dükkan ne oldu senin?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

hele ben temellı 2 aydır ıssızım bana bıle cıkıyor ak para olsa ıs aramam nasıl yada neyle odıyceksem

Hacı dükkan ne oldu senin?

Toplam Hit: 3066 Toplam Mesaj: 27
gss borcu