folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gün Aşırı Şiddetli Baş Ağrısı

Gün Aşırı Şiddetli Baş Ağrısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Haftalarıdır aynı tür başağrısını gün içinde her zaman aynı saatlerinde yaşıyorum.Bazen ağrı bir anda geliyor ve kısa sürüyor.Bazende derinden ince bir sızı olarak alnımda ve gözümde yay şeklinde saatlerce sürüyor. (beni sikende bu). Birçok çeşit ilacı farklı dozlarda kullanmama rağmen hiçbiri zerrre kadar etki etmedi benim ağrılarıma.İlaçlardan ziyade kafama vurmaya ya da sakince masaj yapmaya başladığımda ağrının şiddetini azaltabiliyorum.İlaçlara karşı bağışıklık kazandığımı düşünmeye başladım.Doktorun verdiği ilaçlar bana hiç etki etmiyor.Bana en çok uyan ağrı tipini internette buldum.

------------------------------------

Küme Başağrısı

Özellikle göz çevresinde alın ve şakakta tek taraflı olarak görülen ağrılardır. Zaman zaman ortaya çıktığı ve baş ağrısı kümelerine yol açtığı için Küme Baş Ağrısı adı çok yaygın olarak benimsenmiştir.

20-40 yaş arası erkeklerde daha sık ortaya çıkar. Ailesel olarak ortaya çıkışı enderdir. Çocuklarda çok nadir görülür.

Küme baş ağrılarının tipik özellikleri vardır. Ağrı ataklar şeklinde gelir. Genellikle uyuduktan 3-5 saat sonra ya da sabah saatlerinde, hemen her gün çalar saatle ayarlanmış gibi belirli bir zamanda başlar. Ağrı tek taraflıdır ve çok şiddetlidir. En çok göz çevresinde, gözün arkasında, şakakta hissedilir. Baş ağrısı ile birlikte gözde kızarma, kanlanma, yaşarma, burun akıntısı ve tıkanıklığı, alında ve yüzde terleme, göz kapağında şişme ve göz kapağı düşüklüğü bulunabilir. Çok şiddetli olan bu ağrı krizleri 15 dakika – 3saat arası sürer. Bundan sonra hasta dakikalar içinde yeniden rahatlamaya başlar. Bu ataklar günde birçok kere görülebileceği gibi günaşırı da olabilir.

Küme baş ağrısı birkaç hafta ile aylar sürebilen krizler şeklinde olur. Arada birkaç ay süren krizsiz dönem vardır. Krizler sıklıkla 4-8 hafta sürer. 1 haftadan 12 aya kadar da değişebilmektedir.

Alkol ve sigara tüketiminin küme baş ağrısı ataklarının sıklık ve şiddetini arttırabileceğ i bilinmektedir.

Küme baş ağrısından yakınan hastalarda baştaki damarların aşırı genişlemesini işaret eden bazı bulgular vardır. Ancak bu ağrıların nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Tedavisinde ataklar sırasında ağrının şiddetini azaltmaya yönelik ve atakların oluşmasını engelleyen çeşitli ilaçlar kullanabileceğ i gibi ilaç tedavisine dirençli hastalarda çeşitli sinir blokları da uygulanabilir.

--------------------------------------------

Migren değil ama başlangıcı olabilirmiş.İlaçların artık bana yararı değil zararı varmış gibi geliyor.Bu yüzden bitkisel yöntemleri denicem.Ada çayı ve ıhlamur içiyorum ama onlarında bir faytasını göremedim.Kahve çekirdeği çiğne dediler, çiğniyorum bir faydası yok.Baş ağrısı için sizin bildiğiniz bitsisel yöntemler varmı ? konuyu bildiğiniz bitkisel yöntemleri denemek için açtım.Lütfen kimyasal ilaçlarla öneride bulunmayın.

Sigara tetikliyormuş, daha kaliteli bir marka içiyorum artık ve azaltmayı başardım.Değişiklik olmadı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ur olabilir incelet bence beyin yapını üstadım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cok siddetli bas agrisi cekiyorum sonra burnum kaniyor ve butun agri geciyor, baska bi cozum yok bende.

la liberte ne meurt jamais.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam dengesiz uyuma dengesiz beslenme varmı?

damar tıkanıklığıda olabilir (çizgi şeklinde dedinde damar tıkanıklığında dediğinden oluyormuş babamdan biliyorum)

allah acil şifalar versin...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Tomografi çektir, ciddi bir şey bulunursa erken teşhis hayat kurtarır. Tümör de ağrı, bitkinlik, kusma, göz karartısı yapar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tomografi çektirdim yakın zamanda birşey çıkmadı.Keşke bende de kan gelsede geçse hemen.Bu ağrı beni öldürecek.. kemerle falan sıkıyorum kafamı.. bi gün dayanamıcam duvara falan vuracam artık.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:
    -----------------------------

damar tıkanıklığıda olabilir (çizgi şeklinde dedinde damar tıkanıklığında dediğinden oluyormuş babamdan biliyorum)

Dengesiz beslenme ve dengesiz uykunun kralı var bende hocam.Gerçi yemek konusunda aç kalmamaya çalışıyorum artık.Aç olunca ağrı daha şiddetli geliyor sanki.Sebebi buda olabilir tabi ama bu kadar mı olur yaw.Hergün hergün canıma yetti artık.Bitkisel bir çözüm bulmam lazım.

Birde susuzluktan olur dediler.Şişem var sürekli yanımda, evin içinde bol su içiyorum bir faydasını göremedim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

zalimadam bunu yazdı:

Dengesiz beslenme ve dengesiz uykunun kralı var bende hocam.Gerçi yemek konusunda aç kalmamaya çalışıyorum artık.Aç olunca ağrı daha şiddetli geliyor sanki.Sebebi buda olabilir tabi ama bu kadar mı olur yaw.Hergün hergün canıma yetti artık.Bitkisel bir çözüm bulmam lazım.

Birde susuzluktan olur dediler.Şişem var sürekli yanımda, evin içinde bol su içiyorum bir faydasını göremedim.

hocam bak ister inan ister inanma dengesiz beslenme ile dengesiz uyku bunun en büyük sebebi olabilr 

kendımden bılıyorum tedavisini gördüm hatta bi arkadaşım bu durum yüzünden ayağa kalkamaz hale geldi tedavi görüyor 

beslenme ile uykunu düzenle belki düzelir rahat bir nefes alırsın benim gibi lütfen dene derim ben

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

zalimadam bunu yazdı:

hocam bak ister inan ister inanma dengesiz beslenme ile dengesiz uyku bunun en büyük sebebi olabilr 

kendımden bılıyorum tedavisini gördüm hatta bi arkadaşım bu durum yüzünden ayağa kalkamaz hale geldi tedavi görüyor 

beslenme ile uykunu düzenle belki düzelir rahat bir nefes alırsın benim gibi lütfen dene derim ben

Hocam işte bu benim için çok zor.Kendimi bildim bileli dengesiz bir yaşantım var benim.Ama dediğin doğru olabilir bunuda söylemişti zaten doktor da ben gerçekleştiremiyeceğim için sallamıştım.Yalnız bu ağrılar artık bana herşeyi yaptırabilir düzeye geldi.Bir ilaç bulsam ağrımı dindirecek belkide müptelası olacam.Uyku ve beslenme konusuna bugünden sonra çok daha fazla önem verecem hocam, teşekürler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Hacı gözün ağrıyo olmasın? oda aynı öyle ağrı yaparmış

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pixel
    pixel's avatar
    Erkek
    benim de gözümde ve şakağımda oluyordu düzenli uyuduğum ve beslendiğim halde ama uzun zamandır yok dayanılmaz bi durum inşallah bi çözümünü bulurusun geçmiş olsun

revolution-
Toplam Hit: 2355 Toplam Mesaj: 17