folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Güneş Enerjisi Kazanı Mühendisliğinden Anlayan

Güneş Enerjisi Kazanı Mühendisliğinden Anlayan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Beyler, 150 Litrelik Basınçlı kazandan, ( Bildiğimiz çatılardaki gün ısılardan bahsediyotum)kaç Litrelik sıcak su alınır.?

soru bu. Sorunun doğru yanıtını bulmak için, Basınçlı kazan sisteminden, kapalı devre basınçlı güneş enerji sistemlerinin kazanın iç tasarımını biliyor olmak gerekir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

tekniğini bilmem ama . 8 9 kişi hava güneşken yıkansa 200lt yetiyorda artıyor bile . 

up olsun

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

tekniğini bilmem ama . 8 9 kişi hava güneşken yıkansa 200lt yetiyorda artıyor bile . 

up olsun

Peki, öğrenebileceğin bir usta var mı?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

valla yok ya 

googleden herhangi birini ara sor belki yardım ederler . 

ne için kullanacaksın . ?

benimde aklımda . bu sisteme bi pompa bağlayıp ev peteklerine basmak var :) tabi ustalara sormak lazım  . sürekli su devir daimi ile çalışabiliyormu 

2 3 yıl önce info@mertsanenerji.com    şu firmaya bi kaç şey sormuştum . düzgün cevaplar vermişlerdi. bi mail at şansınız dene istersen

samaccc tarafından 26/May/19 22:44 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

valla yok ya 

benimde aklımda . bu sisteme bi pompa bağlayıp ev peteklerine basmak var :) tabi ustalara sormak lazım  . sürekli su devir daimi ile çalışabiliyormu 

2 3 yıl önce info@mertsanenerji.com    şu firmaya bi kaç şey sormuştum . düzgün cevaplar vermişlerdi. bi mail at şansınız dene istersen

Peteklere surekli 50-80 arasi su basiyosunda anca isitiyor, bununla olacak is degil gibi. He birazcik sicaklik farki olusturur ama :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

valla yok ya 

Peteklere surekli 50-80 arasi su basiyosunda anca isitiyor, bununla olacak is degil gibi. He birazcik sicaklik farki olusturur ama :)

ya dereceyi hiç ölçmedim.  ama 1 damla güneşte elin yanıyor . öyle böyle bir sıcak değil .

dur gidince derece sokayım suya

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Beyler araştırmalarım sonucunda bu kadar basit bir kazan için bile net bilgiye ulaşamadım, 

Basınçlı kazanda sıcak su ile soğuk su hiç bir zaman birbirine karışmaz diye satılıyor. Ancak sıcak su çeşmeden akıtılmaya başlanınca, depoya soğuk su pompalanıyor basınçla. Haliyle mühendislik falan yok ortada su direk karışmaya başlıyor. E peki bunu mühendislik miş gibi pazarlayıp tanıtıp satarsan böyle ortaya çıkmaz mı.

kaç usta ile görüştüm hepsi farklı şey söylüyo

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Bunun ureticilerine bi mail atsan hocam?

Bide olcum yapabildin mi? Gerci suanki olcum cok onemli degil, kisin yapmak gerekiyor

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Sıcak sudan kastın ne?

Termodinamik bilimi açısından her şey sıcaktır...

Burda panel verimi daha önemli...

Örnek 1 panel yarim saat sıcak su sağlar 2 panel 1 saat..

eraslan güneş enerjisi Türkiyenin bu alanda lider firmalarındandır .. Onlara ya da bayilerine sorarsan daha iyi olur... 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Bunun ureticilerine bi mail atsan hocam?

Bide olcum yapabildin mi? Gerci suanki olcum cok onemli degil, kisin yapmak gerekiyor

Evet ilk baharda ölçüm yapmıştım, 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Kazanı satan firmaları arayıp 3 adedi için fiyat teklifi almak istediğini söyle. Daha sonra iştahları kabaracağı için hemen teknik bi bilgi lazım da bunu verebilecek ustanız var mı? ona göre sipariş geçeceğim de. 

next next next install
Toplam Hit: 1265 Toplam Mesaj: 15
güneş enerjisi kazan