folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Günümüzdeki Birkaç Dünya Sorunu.

Günümüzdeki Birkaç Dünya Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Amerika okyanus aşıp , Irak'ı işgal ediyor . Güneydoğumda benimle sınır komşusu oluyor , ben bu konuları tartışmayacam. "Saidi Nursi" bir iki okuyuşta kitap ezberliyormuş :). Çok zekiymiş. Bunları tartışıp konuşacağım.

Amerika Irak petrollerine el koymuş dünyada petrolün ve doğalgazın fiyatı ikiye katlanmış. Bunun faturası bana yüklenmiş ben bunları konuşmayacam , tartışmayacağım. Yaradılışı tartışacağım :).

Güneydoğuda PKK olayları tekrar hortlamış.Ben bu konu nasıl çözümlenir bunu tartışmayacam. Avrupa birliği oluşumunun kapısına beni zincirlemişler , ne içeri alıyorlar ne bırakıp özgürce kendi başımın çağresine bakabiliyorum , içeri girebilmek için şimdiki iktidarın yaptığı gibi taviz üstüne taviz verip ulusal gururumuzu çiğniyorlar. Ben bunları tartışmayacam. Metafizik konularla beynimi uyuşturacağım.

Birileri yattığı yerden zenginliklerine zenginlik katarken , işçiler alınteriyle çalışırken ve hergeçen gün fakirleşirken; Birileri bankaların içerisini hortumlarken , ve bunun ceremesini ben çekerken.Ben bunları tartışmayacam. Devlet din'e müdahele eder mi ? , edemez mi ?  Onu tartışacağım , ÖYLE Mİ ?!

Sizlerde enerjinizin , tamamını değil. Onda birini , yüzde birini birazcıkda olsa bu konular üzerine harcayabilseydiniz , dünya çok daha güzel , yaşanılıcak , sömürüsüz biryer olurdu.

İnsanları hiçbir zaman ortaçağ fikirlerini tartışmaya , savunmaya , yönlendirip zamanlarını çarçur etmelerine neden olmayın.

SORU: Evrim teorisine neden bu kadar saldırıyorsunuz ? Teori , adı üstünde, daha kanıtlanmamış bir fikirdir. Bilim geliştikçe , doğruluğu ya artar , ya azalır.

Peki yaradılış kanıtlandıda dünyanın mı haberi yok ? Yok eğer kanıtlanmadıysa hala teori ise , ona niçin saldırmıyorsunuz ?

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    hocam butun bu problemelr falan sistem çarklarının dönmesi için gerekli, ya ssitem değişecek ya da biz böyle yaşayacağız..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Erkek
    Üzgünüm ama sistem bu şekilde işleyişini sürdürürse , bu şekilde yaşayacağını fazla umma. Yakındır bir Afrika ülkesi gibi sömürge oluşumuz. Senden 3 kuşak sonra doğacak çocuğunun elin adamına borcu var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    evet bencede değişmeli. Sistem kendini yokedecek ztn..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayfuga
    ayfuga's avatar
    Erkek

evet, adı üstünde bir teori. ama bazı çevrelerce ne yazıkki bu, bir teori olarak değil de sanki insanlığın gerçek tarihi gibi anlatılıyo. en basitinden şu NTV deki belgeseller. sürekli olarak kullnılan ifadeler "evrimin sonucu olarak", "bu şekilde evrimleştiler" şeklindedir. tamam, sen bu konunun bir teori olduğunun farkındasın fakat evrim teorisinin siyasi bir araç olarak kullanıldığını da göz ardı etmemen gerekir. bu teori din düşmanlarının tek tutanağı olmuştur. Allah ın varlığına inanmayanlar bu teorinin gerçek olduğunu söyleyerek dinini yaşayanlara karşı bie zafer elde etmeye çalışmaktadırlar. evet bu, artık bir alt etme olayı olmuştur. sırf karşı tarafı alt etmek için ellerinden geleni yapmışlardır. herksin bildiği bi olay bunun ayan beyan örneğidir. olay şu: bir kafatası bulunuyor ( hangi tarihlerde tam hatırlayamıyorum ). kafatasının çenesi maymun çenesi diğer tarafları insana ait. bu kafatası evrimin somut delili olarak yıllarca bir müzede, zafer bayrağı gibi sergileniyor. (evrim teorisinin gediklerinden biri, iddia ettikleri "ara geçiş" canlılarına hiç raslanmamış olmasıdır. bu kafatası da, maymundan insana geçiş yapan bir ara canlı olarak sergilendi). tabi o zamanlar karbon 14 deneyi  yokmuş. bu deney bulunduğunda kafatası üzerinde denenmiş ve kafatasıyla çenenin yaşları birbirinden farklı çıkmış. yani çene kafatasına sonradan eklenmiş.

sırf bu hadise bile evrimcilerin, işi siyasi alana taşıdıklarını ve olayın bir alt etme olayı haline geldiğinin göstergesidir. işte arkadaşım, evrim teorisine bu yüzden sürekli olarak saldırılmaktadır. yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Sıradan Sürülen Olmayın, Sınırlarınızı Zorlayın...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vutkubay
    vutkubay's avatar
    Erkek
    Yaw hemserim sen bana soylesene sistem değişmeli diyorsun.tamam diyorsunda peki soyle nasıl olsun???Koministmi olsun turkiye?Ataturkun kurdugu cumhuriyet yıkılsında ulkemiz komunist mi olsun???Weya hani direk bir ulkucu olaraktan seni dinlemeden kominizme dalmayım simdide senin istegin nedir yani nasıl olmalı yonetim?Ona gore konusayım bende...Bu arada bir türk olarak bende suan sikayetciyim siyasetten ve yoneticilerden.Ancak bunun sucunu sisteme atmak yanlıs bence.Yani sonucta onemli olan yoneticilerin durustlugu ve kisisel egitimleri bence.Yoksa adam hile ile halkın duyguları ile oynayarak yönetici olmussa güneydoguda teror varmıs.yok amerikan askerleri bizim askerlerimizin kafasına cuval gecirip esir almıs.Bu tabiki onun umurunda olmaz cünkü kendisi bi kere direk amerikaya ezik olarak baslamıs yonetime...Ha sadece bu donemde degil.Eskidende yoneticiler türkiyede Ezik Yonettiler ulkeyi. Devlet Bahçelide ezik yönetti. Ecevitte..18 yaşındayım suanda kadar tanıdıgım hiçbir iktidar sahibi benim Türk olmamla Gurur duyacagım bir tavır sergilemedi..Peki bunun sebebi Sistemmi bence hayır.Sonucta atatürkte bu sistemin bir yöneticisidir.ve bana görede en faydalısıdır..Neyse anlatmak istedigimi anladınız insallah.Ben sayısalcıyım arkadaslar edebiyatım 2 dusmustu en son karnemde affedin bi hatamız varsa :D

Gece 12 den sonra, tüm içkiler şaraptır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Erkek

Evrim teorisinde insanın maymundan geldiği gibi bir iddia kesinlikle söz konusu değildir. Teorinin ana ögesi değişen çevre koşullarına uyum sağlayamayan canlıların elenmesi (yok olması) dır. Hiç paleontoloji adı altında bir bilim dalı duydun mu? Paleontoloji , eski canlıların bilimi anlamına gelir. Ve fosil olarak bu eski canlıları incelediğimizde , günümüze yaklaştıkça bir öncekilerden daima daha gelişmiş formlar görmekteyiz. Mikroskop altında bu çok net olarak izlenmektedir. Günümüzden çok eski dönemlere gidipte , çok daha gelişmiş canlı formları görmemiz mümkün değildir. Dünya tarihi boyunca türeyipte , nesli tükenmiş canlı türlerinin oranı bugüne kadar türemiş canlıların yaklaşık  % 97 sidir. Hiç " Nummulites " , " Globotruncana " , " Alveolina " , " Megaladont " vs. Türü fosil isimleri duydun mu ? .

Bunlar milyonlarca yıl önce yaşayıp , çevreye uyum sağlayamadığı için , yok olmuş canlı türleridir.

Eğer çok büyük bir değişim olursa çevremizde , buna uyum sağlayamayacak olan , buna insanlarda dahil. Birçok canlı türü yok olabilir. Ya ona uyum sağlamak için belli değişiklikler sözkonusu olacak vücüdümüzda. Yahut yok olup gideceğiz zaman içerisinde.

SORU 1 : Yaradılış teorisine göre İnsan adem ve havvadan geldiyse , bu kadar kan gurubu , değişik ten rengi nasıl söz konusu olabildi?.

SORU 2 : Erkeklerdeki göğüs ne işe yarıyor?.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

vutkubay bunu yazdı:

Yaw hemserim sen bana soylesene sistem değişmeli diyorsun.tamam diyorsunda peki soyle nasıl olsun???Koministmi olsun turkiye?Ataturkun kurdugu cumhuriyet yıkılsında ulkemiz komunist mi olsun???Weya hani direk bir ulkucu olaraktan seni dinlemeden kominizme dalmayım simdide senin istegin nedir yani nasıl olmalı yonetim?Ona gore konusayım bende...Bu arada bir türk olarak bende suan sikayetciyim siyasetten ve yoneticilerden.Ancak bunun sucunu sisteme atmak yanlıs bence.Yani sonucta onemli olan yoneticilerin durustlugu ve kisisel egitimleri bence.Yoksa adam hile ile halkın duyguları ile oynayarak yönetici olmussa güneydoguda teror varmıs.yok amerikan askerleri bizim askerlerimizin kafasına cuval gecirip esir almıs.Bu tabiki onun umurunda olmaz cünkü kendisi bi kere direk amerikaya ezik olarak baslamıs yonetime...Ha sadece bu donemde degil.Eskidende yoneticiler türkiyede Ezik Yonettiler ulkeyi. Devlet Bahçelide ezik yönetti. Ecevitte..18 yaşındayım suanda kadar tanıdıgım hiçbir iktidar sahibi benim Türk olmamla Gurur duyacagım bir tavır sergilemedi..Peki bunun sebebi Sistemmi bence hayır.Sonucta atatürkte bu sistemin bir yöneticisidir.ve bana görede en faydalısıdır..Neyse anlatmak istedigimi anladınız insallah.Ben sayısalcıyım arkadaslar edebiyatım 2 dusmustu en son karnemde affedin bi hatamız varsa :D

hocam sn beni yanlış anlamışsın ben dünyadaki sistemden bahsediyorum Türkiye'dekinden değil. Ayrıca komnist fln değilim, kominizm saçma birşey; insanın doğasına aykırı. Dünyadaki sistem bu oldukça çok canımız yanacak. Kominist değilim ama devletin şirketlerinin özelleştirilmesine karşıyım. Şirketlerin Devletlerden büyük güç olduğunun farkında mısın? Bu dünyada parayı elinde tutan güçtür. Saolsun başımızdakiler, Türkiyeyi bu güçlere açık bir hedef yapıyorlar.

Şirketlerin hedefleri milli devletleri yok etmek ve birleşik bir dunya kurmaktır ve bunun adıda küreselleşmedir. Bu birileşik dünya ise barış içinde yaşanan bir dünya değil.. Şirketler gümrük vergisi ödemesin, şirketlerin haklarının korunmasına dayalı bir sistem. Artık sonuna geldik 15-20 yıl içinde şirketler dünya yönetimini ele geçirecek ve o zaman göreceksin.

Türkiye, kalan nadir Milli devletlerdendir. Biliyorum pekçoğunuz atlayp 100lerce devlet sayacaksınız. 19. yy başında devlet sayısı 200 kadar iken günümüzde bunun 2-3 katına çıkmıştır. Şirketler bağımsızlık diyerek ülkeleri böler ve böldükleri ile bölünenleri kendi çıkarları için kullanırlar. Atatürk bunu o zamanlardan görmüş ve millileşmeye önem vermiştir. Asla ama asla "azınlık" lafı etmemiştir. "Ne Mutlu Türküm diyene" lafını söylemiştir, bu ırkın ne olursa olsun; Türküm diyorsan, burada yaşıyorsan Türksündür demektir. Günümüzde ise başbakanımız çıkıyor ve hata yaptık azınlık sorunu var diyor. AB ye girmek için vermediğimiz hiç birşey kalmadı artık toprak mı verecek bilmem.

Günümüzde beyinlerimiz öyle bir yıkanıyor ki, hangi marka giysek; hangi partiye gitsek... Sırf parası olanlar yapıyor diye düşünmeyin. Maddi durumları pek iyi olmayanlar arasında 90-100 ytl bulunca karıya gidenler var.. Bunlar sadece örnek. Bu sayede halk koyunlaştırarak azınlık olan yönetenler, çoğunluk olan yönetilenler karşısında gerçek güç oluyorlar. Uyanmamızı istemiyorlar..

Ben Türkiye Milliyetçisiyim, ülkem için en iyisi düşünmeye çalışıyorum ama Dünyayı düşünmeden bu mümkün olmaz..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    CEvapların bir çoğunda Deca'nın vermeye çalıştığı mesajın alınamadığını görmekten ve insaların bu kadar sığ düşünmesine şahit olmaktan dolayı üzülüyorum...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

Decameron kardes ilk söylediklerine katılıyorum, dünyada çok daha büyük olaylar dönerken derin işlerle uğraşmak biraz yersiz olabilir, gereksiz demiyorum ama belki ikinci planda kalmalı. Ama tam "haklısın" yazmaya hazırlanırken birde ne göreyim, altta sorular sormuşsun. O halde bana da cevaplamak düşer :

CEVAP 1 : Ayni soru maymundan gelindigi gibi kabul edilse de söz konusudur. Ata maymun da bir tiptir, ileri nesiller nasil böyle cesitli tipte olabiliyor ? Ama dediniz ki evrim insanin maymundan geldigini iddia etmiyor ki, o halde diger cevaba geceyim; Mendel Prensibine göre benim saclarim su an siyah olabilir ama ayni zamanda sari sac, yesil göz vs. özellikleri tasiyabilirim. Dominant siyah sacliliktir ama torunlarim sari sacli olabilir. Ayni durum Crossing-Overla da aciklanabilir, babadan gelen kromozomlar anadan gelen kromozomlarla karsilasir, birbirine deger, parca alisverisi yapar, farkli sac ve göz renkleri olusur.

CEVAP 2 : Evrim teorisine göre erkek göğsü, apandisit vb. organlar körelmiş organlar olarak nitelendirilip geçmişte atalarımızdan bize miras kaldığı, işe yarayan organların değişime uğrayarak bugün işe yaramadığı ve ileriki nesillerde tamamen yok olacağı iddia edilmektedir. Peki bu iddiayı edeneler bizden önceki nesillerde erkek göğsünün kullanıldığına dair tek bir kanıt gösterebilmektemidir acaba ? Tarihin her hangi bir evresinde hiç süt veren erkek görülmüş müdür ?

bir imzam bile yok
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Erkek

Hhaha. Fazla değil , daha 1 ay kadar önce Amerikalı bir baba , çocuğunu emzirdiği için anahaber bülteninde konu olmuştu. Haberleri izleseydin görürdün.

Ben anneden babadan geçen genetik özelliklerden bahsetmiyorum. Annenin ve babanın taşımadığı , sahip olmadığı genetik özelliklerden bahsediyorum.Eğer Yaradılışa göre Adem ile Havva'dan meydana geldi isek , bu kadar çok çeşitli ırk ve kan gurubunun olması imkansızdı. Ben bunun yanıtını istiyorum.

Not: Göğüs hakkında detaylı bilgi için buradan bakabilirsin. Az haberleri takip et. Bilgisizce tarihte varmıdır vb. Laflarında kesin bu konu yanlıştır gibi bir tutumla soruları sallamak olmaz.

http://dosya.hurriyetim.com.tr/erotikikizler/ana.asp

Toplam Hit: 4201 Toplam Mesaj: 19