folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Güvenlik Kamerası Yardım - Köydeki Evimize 4 Kere Hırsız Girdi

Güvenlik Kamerası Yardım - Köydeki Evimize 4 Kere Hırsız Girdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Buzdolabı vardır sanırım yoksa da ahşap bi dolaba da uygun yiyecekleri istifle, bolca koy bozulmayacak yiyecek içecekelerden,

belli ki rahatça yavaş yavaş yayılarak yapıyor bu işi,

ahşapa yada buzdolabunun lcd ekranına sensörlü kamerayı saklayıp onlar - büyük ihtimal tek değildir-

yemekleri götürürken sende gece kamerası gibi tonla donanım, internet bağlantısı vs yüzlerce liralık masraftan kurtulup

dandik çin malı sensörlü kamerayla onları izle bu işi çözüme kavuşturmuş olursun 

Carlsaganandcat tarafından 31/Mar/14 10:51 tarihinde düzenlenmiştir

9200 feetde alınan ilk nefes...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kamerayıda çalar gider hocam :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

claymore tek çare

piiiranha9242 tarafından 31/Mar/14 11:27 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Müsadenle Trabzonlu damarım tutsun ve sondan başlayayım.

-Çarşamba düzbir yer. Kablosuz olarak aktarabilirsin ama tek şart antenler birbirini görecek. Ayrıca 38km demişsin ama büyük ihtimal sorunsuz kablosuz bağlantı çalışır zira sen 38km yi arabayla dolana dolana gidiyorsun ama radyo sinyali kuşuçumu direk gider. Dediğim gibi köyün aşağı musalla gibi dağın tepesinde değilse ve antenlerde birbirini görürse kamerayı evde izleyebilirsin. 

-Hırsızlar kamerada olsa iyice arsızlaştı. Evin elektriğini kesip öyle girerler. Yani elektrik yoksa kamera çalışmaz mantığını güderler. Kendi kesemesse bile elektriğin kesik olduğu birgün girerler ki hangi gün planlı kesinti olacağı dağıtım şirketinin websayfasında yazar. Sana tavsiyem en az 2-3 saat gidecek güçkaynağı almalısın yoksa tırt.

-Kamera olarak pahalı IP kameralara ihtiyacın olacağını sanmam zira köy evleri küçük ama girinti çıkıntısı çok yerlerdir. 1/3 sensörlü, 600TVL ve üstü kameralardan bolca alarak sorununu çözebilirsin. Kayıt cihazonda 960H destekli, kamera başına ayrı ayrı en az 15 fps verebilen ve en az 8tb disk destekli olursa işini görür. Aslında burada başka bir sorun daha var. Evdeki herşeyi çalan hırsız kamera kayıt cihazınıda götürür. Bu nedenle sana tavsiyem yedekli çalışan kamera kayıt cihazlarından al ve görüntü hem köyde hemde 38km uzaktaki evde kaydedilsin. Eğer kablosuz bağlantı eve kadar gelmesse köyde güvendiğin bir tanıdığının oraya ikinci kayıt cihazını koy. Disk kapasitesi hesabını http://www.karel.com.tr/dvr-depolama-alani-hesaplayici dan yapabilirsin. Bulduğun değerin en az %20 fazlası disk kullan.

-Bence senin ihtiyacın kamera değil. Hırsız alarm sistemi. Köyde yakınlarda başka ev ve içerisinde yaşayan birileri varsa yani hırsız alarm öttüğünde dikkat kesilecek birileri varsa hırsız alarm taktır. Çarşambalısın ve çarşamba için samsunun texası derler. Asıp kesecem diyorsunda bizim kanunlarımıza göre hırsız masum sen suçlu olursun. Hiç gerek yok. Öyle böyle değil çok fazla ses çıkaran hırsız alarmlardan al sağır olsun ibne. Ayrıca cep telefonuna mesaj atan hırsız alarm sistemleride var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

@ Andrei: hocam biz çarşambalıyız zaten, köy evimiz de çarşamba'da, yazın mısır patlatır gibi kafamıza estikçe sıkarız da olay o değil, mevzuyu anlatırken detaya girmedim ama, bunu dışardan birisi yapamaz zaten, o rahatlık yemez. adamı 86 parçaya bölüp 86 farklı bok çukuruna gömerler.

bunu yapan her kim ise, bizden, büyük ihtimalle de akraba, bizim nerede olduğumuzu, ne yaptığımızı biliyor.

o yüzden ses çıkarmadan, farkettirmeden, sadece görüntüsünü istiyorum. kaçması gelmemesi değil.

hocam o zaman bi tutarsızlık var bu iste. kimlerdensin bilmiyorum da pm ile soracagım simdi.

hani tanınan bir sülaledensen zaten normal bir insanın o evi 4 kere soyması mümkün degil.

dedigin gibi size yakın birisidir, yakalarsanız polisten önce gerekli ayarı vermenizi temenni ederim.

olgunisik'ın yazdıgı ses tuzagı da bir cözüm olabilir (:

Andrei tarafından 31/Mar/14 14:15 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

güvenlik sistemide iyi para eder ha kesın koydur adama para lazımdır yaz üstü.

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

hoca şu gizli kameralr var armatür şeklinde olanı ara yada kendin normal lambaya göre dizayn et gece görüşüde ayarla inceden

yada şunlara bak en azından fikir verir

lamba ampulleride sökecek değillr hralde :D

http://www.hobim.net/shop/urun-kodu=407=urun-Duman-dedektor-gizli-kamera-Sony.html

http://www.spyshop.com.tr/isildak-gizli-kamera-harekete-duyarli-video

bunlar gibi ürünler bulursan pek kıllandırmamış olursun

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

kamerayı farkederse önce elektrik kablosunu kesecektir. Gizli olması, montajının gizli yapılması lazım.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    Kayıt cıhazını evin temelinde yer yapıp gizle seyhı dinle hırsıza yol yap gelince bubı tuzağı ebesını mıksın cevırmelı alarm al geldiğinde sende anasıyla ters ilişkiye gir kamera sensorlu ve ups ya da sensorlu olucak ve farkedılmıyecek olmalı içeri koyucan ya da bahcedekı ağaçların varsa onların üstüne zulala evin içine yere işlak bır şey koy elektrik ver sensorlerın yerde diz altı mesafede çalışsınkı fark etmesin yalamanın torunu

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

hocam orduluyum ;)

daha once bankalara kamera sistemi takan bir firmada calistim 1700 tl uzerine + her kamera icin 450 tl gibi bir.miktar koy kac kamerali olsun istiyosan ona gore hesapla kendince bole bi sistem en az sana 20 gunluk kayit tutabilir hocam bizzat kendim ilgilenirdim ama suan kastamonudayim okuyorum ama ne yapman konusunda sana yardim ederim hocam fiyat bu kaydi da saglam olur duzgun markalar kullanirsan ve lensler tabi ;)

Hayırdır hocam 1080p canlı yayınmı yaptırcan arkadaşa :D  

Ayrıca 1 tb hdd harakete duyarlı konumda kayıt yaparken 20 25 gün rahat kayıt yapıyor zaten.

zzzzzz...
Toplam Hit: 4749 Toplam Mesaj: 43