folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Güvenlik Kamerası Yardım - Köydeki Evimize 4 Kere Hırsız Girdi

Güvenlik Kamerası Yardım - Köydeki Evimize 4 Kere Hırsız Girdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

beyler biraz yoğunluğum mevcut, cevap yazamıyorum ama mesajları takip ediyorum. fırsat bulunca tüm tavsiyeleri değerlendirip, aklıma takılanlarla dönüş yapacağım.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Kapan güzel çözüm ;)

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

bide ışıkları açık bırakmayı denesene :D

şaka biyana gelen adama çalacak eşya çıkartmış olursun bunu kurmakla :D adam kamera dvr hdd  söker gider :D madem dağın başı

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu durumda hırsızın eve girdiğnden haberdar olmaın gerekiyorsa yakalamanız gerekiyorsa ağağıdaki gibi bir ürün almanız lazım.

1.hırız cihazı etkisiz hale getirene kadar size haber gelmiş olur çünki sim kart ile çalışıyor.

2.wireless ve akü desteği olduğu için kablosunu filan kesmeaz yakalanma şansı yüksektir.

3.en azından size bir şekilde anında haber gelir birçok özelliği var çünki.

http://turkish.alibaba.com/product-gs/sim-card-gsm-home-alarm-security-wireless-system-ls-gsm-101--493773409.html

http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/493773409/SIM_card_GSM_Home_Alarm_Security_Wireless.jpg

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

çok geçmiş olsun öncelikle.

bunu yapan kişi baltayla girişmişse

biraz da aslında işin  hırsızlıktan daha öte bir gizli düşmanlık meselesi

ve sizin canınız sıkılıyor anlatıyorsunuz  oda mutlu oluyor.

köy evinin 4 defa soyulması biraz garip. gerçi abim köyde öğretmenlik yaparkende aynısı oldu şehire geldikçe giriyorlardı.

çaldıklarına göre uyduruk bir iki tabak falan..

kapan meselei insanın gönlünden geçen de olsa pek tasnif etmiyorum.daha düşman olur

illa yapacaksan  bunun için evin dışına eve girmek tehlikeli ve yasaktır yazısı yazmalısın.

yasal uyarı lazım hem eve girer,  hem sana dava bile açabilir.

kamera meselesi için birşey soracağım hazır konusuyken:

diyelim bir kamera yerleştirdim. kameranın çektiğini başka bir yere kayıt yapması mümkünmü.

yani kamera çektiği süre içerisinde kayıdı internete yapacak. çalınsa bile o noktaya olan yien senin elinde olur.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

masrafsız ve çileli yol:

gideceksin bu köy evine baya bi alışveriş vs yapacaksın bunuda millet görecek.hırsız bunun haberini alır yada görür seni.yakınlarından da şüpeleniorsan ballandıra ballandıra anlatacaksın yeni tv aldım köy evine gittiğimde izlerim vs vs.

sonra başlayacaksın pusuya.köy evinde olacaksın ama kimse orda olduğunu anlamayacak.bi gün gelir girer zaten bu kadar sık geliorsa.orda da enselersin adamı.ama gelmeme ihtimalide var

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

pm attım hacı hemde up olsun :)

onekine?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı

@ Andrei: hocam biz çarşambalıyız zaten, köy evimiz de çarşamba'da, yazın mısır patlatır gibi kafamıza estikçe sıkarız da olay o değil, mevzuyu anlatırken detaya girmedim ama, bunu dışardan birisi yapamaz zaten, o rahatlık yemez. adamı 86 parçaya bölüp 86 farklı bok çukuruna gömerler.

bunu yapan her kim ise, bizden, büyük ihtimalle de akraba, bizim nerede olduğumuzu, ne yaptığımızı biliyor.

o yüzden ses çıkarmadan, farkettirmeden, sadece görüntüsünü istiyorum. kaçması gelmemesi değil.

hocam o zaman bi tutarsızlık var bu iste. kimlerdensin bilmiyorum da pm ile soracagım simdi.

hani tanınan bir sülaledensen zaten normal bir insanın o evi 4 kere soyması mümkün degil.

dedigin gibi size yakın birisidir, yakalarsanız polisten önce gerekli ayarı vermenizi temenni ederim.

olgunisik'ın yazdıgı ses tuzagı da bir cözüm olabilir (:

Ben de Çarşamba'lıyım da hocam oha ne cesaret. Eğer Çarşamba içinde laf dolanmıyorsa aldıklarını Samsun'a veya çevreye taşıyor bence. Çünkü Çarşamba içinde zulalasaydı lafı edilirdi. O kadar malzemeyi gömecek hali yok, okutacak.

Çevrede ev yoksa koyacağın alarm filan işe yaramaz. Ortalığı talan ediyorsa kamerayı da bulur kesin. Bulmasa da denk gelir.

Aslında ev güvenlik sistemleri ile ilgili bildiğim kadarı ile kontrol altındaki evin kapanından sinyal alınca direkt olarak cep telefonuna uyarı gelen ve kısa kodu haberdar eden sistemler mevcut. Ne kadar maliyeti olduğunu bilmiyorum ancak, içeriye girince etkisiz hale getirse bile iş işten geçmiş olacaktır.

Kamera olayı bana biraz astronomik geldi. Sürekli kayıt altında ve elektriğe bağlı. Bir noktadan ileriye gidilemez bence.

KBBBBG: zalimadam'ın paylaştığı sistemlerden söz ediyorum işte.

NaZi_ tarafından 01/Nis/14 02:27 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Yardım etmeyin lan sakın, Saw bok yemiş bu müridin yanında :D Hoca şaka bir yana sen kapıya o işkence postunun çıktısını as yeter bence. Elemanın ruh dünyanı tanıması kafidir.

Toplam Hit: 4699 Toplam Mesaj: 43