folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Hacker Mi , Lamer Mi , Salak Mı ? ( Gülsem Mi Ağlasam Mı? )

Hacker Mi , Lamer Mi , Salak Mı ? ( Gülsem Mi Ağlasam Mı? )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Tarikatımızda takılırken bir konuda discuz forum olayını tavsiye etmiş birisi , kullanan örnek siteler bölümüne girdim çoğunda "aradığınız numara eksik veya yanlış" (sayfa bulunamıyor , anlayın işte) uyarısı veriyordu , birine girdim ki hacklenmiş. Ama ne hack ! :D

http://www.asikkalp.com/ ( an itibariyle index duruyor , kim bilir ne zamandır (!) )

Metin şöyle ; 

#Merhabalar sisteminizde aciklara rastladik serverinizi daha guvenli hale getirin, Turkiyedeki problemler nedeniyle bizde bilinclendik ve Turk webmasterlarimizi uyariyoruz.

İmzalarını da atmışlar ; 

by DangerZ DevilZ Group !

s3ssiz - Cyb3rKill3r - El-Muc4hid - Ates0glu - LanetLy - Kurult4y - h4cker.tr - parab0La - bl4ckw0rm - fataLr00t

Kaynak kodlarını inceleyesim geldi , ne yapmış bu salaklar , acaba güzel birşeyler çıkar mı içinden diye. Birde girdim baktım ki farklı bir dekorasyon sitesinden mp3 koymuşlar ama link kırık.

...<param name="FlashVars" value="mp3=http://www.acandekorasyon.com/pusat.mp3&amp;autoplay=1&amp;loadingcolor=000000&amp;buttoncolor=000000&amp;slidercolor=000000" />...

Bu açan dekorasyonu inceleyeyim dedim girdim gezdim , basit bir site belli , yani bir firmaya yada prof. birine yaptırılmamış. Herhalde bunuda hacklediler mp3'ü buraya yüklediler sonra siteye koydular dedim. Kimmiş sitenin yapımcısı baktım , Alper Açan , site sahibi de başka biri , açan soyadlı. Herhalde babasının dükkanına site yapmış oğlu falan dedim ne güzel , hayırlı evlat :) Kopyaladım adını , sırf merak işte.  Google'da arattım alper açan diye , façabuk çıktı karşıma. Buyrun : Cyber killer : hackerlerin arasından bir kişi :) Çoluk çocuk ya :)

Alper%20Açan

Velhasıl , neden açtım bilmiyorum konuyu. Bunları uyarmak gerek. Belli ki 18inden küçük , babasına yazık ya. Biri şikayet etse babası sorumlu tutulmayacak mı ? Ben böyle bir tesadüfle ulaşabiliyorsam bu çocuğa , dava vs. durumunda çok kötü şeyler olabilir..

Okuduğunuz için teşekkürler , öyle içimden geldi yazdım. Sakıncalı içerik ise isimler site falan , silinmezde editlenirse sansürlenirse sevinirim. Lakin çok emek verdim 15 dakikadır yazıyorum :D

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

bizi güldürdü çocuk tşk noneyim :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Bir gün gaza gelip sağlam bir siteyi hacklemeye kalkar IP numarası alınır o korku ona yeter :) Babasına filan gerek kalmaz kendiliğinden bırakır hacki :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

cookie olmadan resim gözükmüyormuş. http://www.facebook.com/alper9797 buradan bakabilirsiniz , üye girişi istemiyor..

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Mallar ya böyle mi bilinçlendiriyolarmış amk bir sitenin içinde webmasterı uyarabilecekleri elli tane mail var.. ver mahkemeye uğraşsınlar log almadığsan silinmemişse hemen log ve yedek al..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

arkadaşlarına bakarsanız daha 10-12 yaşında bebe olduğunu görürsünüz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

bilinçlendirilmesi gereken webmaster değil bence...

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Bu millete lamer deme meseleside nedir şimdi şurda hackden hiç anlamayan adamlar gelipde yorum yazacaklar.

işte lamerdir bilmem nedir onlarda zamanla bazı şeylerin farkına varıcakdır bunun için konu açmana gerek yok hacım.

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Realist bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu millete lamer deme meseleside nedir şimdi şurda hackden hiç anlamayan adamlar gelipde yorum yazacaklar.

işte lamerdir bilmem nedir onlarda zamanla bazı şeylerin farkına varıcakdır bunun için konu açmana gerek yok hacım.

-----------------------------

Türkiyede hacke merak salmış ve biraz biraz başarmış başardıgınıda görünce mutlu olup daha ergenliğini tamamlamamış kişiler çevresine hacker olarak tanıtırsa kendini daima lamerdir...

yani hacker olmak istiyorsan önce lamer olcaksın :) kanun bu...

ve Türkiyede kendisini hackleyenlere lamer deme alışkanlığı çok yyılmıştır. ben helal olsun daşşaklı hackermış beni hackledi dieni duymadım daha :D

Ama bu çocuk daha lamer evet hacker yolunda ilerliyor ama asla hacker olamayacak.  :DDD

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Yahu bunlar ergen. Kendini kanıtlama adam oldum deme peşinde. Bi sitenin indexini değiştirince "Vay be ben bişey yaptım, kral oldum aga" hallerine giriyorlar. Bunu önlemenin yolu da yok. Ergenler internetle buluştuğu sürece bunlar hep olacak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

bi ara devilz lı bi gurup vardı bayaa bi sağlamdı kadroları. Bunlarda onların çakması galiba :D

Toplam Hit: 13913 Toplam Mesaj: 17