folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Hafıza Problemi, Unutkanlık Üzerine

Hafıza Problemi, Unutkanlık Üzerine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Farkındayım sanki çok felsefi bir deneme başlığı gibi oldu lakin neyse oldu bi kere. :)

Şimdi açılan diğer konuları da okudum ve az-çok bilgi sahibi etti beni kendileri ve bir de ben maruzatımı bildirip değerli fikirler almak istedim. Başlıktan da anlaşılacağı üzre konu benim unutkan olmam. Öyle oluyor ki sabah bana faturaları yatır deniyor, faturaları o ara alıp cüzdana koyuyorum sonra okuldan eve gelince soruyorlar yatırdın mı diye neyi diye cevap veriyorum. Durum bu kadar vahim anlayacağınız. Şimdi yaş 22, lanet olası İktisat bölümünü okuyorum ve bir hayli de gelecek kaygım var yani yok değil. Onun dışında her şeyi çok takan adamım ve uyku düzeninin ırzına geçmiş bulunmaktayım. 1 civarı yatıp sabah 7-8 arası kalkarım haftaiçleri çoğunlukla onun dışında sabah derslerimin olmadığı zamanlarda saati 11'e kurarım ki uykuda kalıp geç kalmayayım. Yani bir insan saatini öğleye ayarlar mı ya uyansın diye? :D Haftasonları ise allah ne verdiyse 3'ü bulur saat ve yine aynı şekilde 10-11 gibi kalkarım bazen işler filan olur yine erken kalkalarım. Son tahlilde şu ki uyku filan yok bende.

Bir kavram tanımı okuyorum neyse o ara oturuyor kafaya sonra -tabi ki başka konuları da çalıştıktan sonra- şunu bi' de zihinden söyleyeyim bakayım yapabiliyor muyum diye tıkanıyorum. Yani çocukluk hatıralarım neredeyse o günkü gibi aklımda ama nedense 5 dakka olan şeyi hatırlayamıyorum. Şimdi beslenmemin de pek olduğu söylenemez ama bu durum cidden rahatsız etmeye başladı beni.

Biliyorum benim durumumda olan çoktur ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Senin tek çaren yarın gidip kırtasiyeden yapışkanlı renkli ufak bloknot kağıtlardan alıyorsun unutacağın bir şey olursa yazıp evde görünen bir yere yapıştırıyorsun hocam. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Kan tahlili yaptir yanlıs hatirlamiyordam demir eksikligi unutkanlik yapiyor.

Bir tanisimiz var karisina nasil gecti gunun diyormus 5 dk sonra yine soruyormus.sonra kan testinde cikinca duzeldi.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

bir kan testi yaptır. B12  eksikliğin olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Arkadaşların dediği gibi B12 ye bir baktır. Ciddi oranda eksik ise bahsettiğin sorunlara yol açar. Üstelik tahribatı da geri dönüşümsüzdür. Mutlaka beslenme ile ilgili olmayabilir. Bazı mide rahatsızlıkları B12 nin emilimini engeller. Bu durum da enjeksiyon denenebilir. Şayet ailen de bu tip rahatsızlıklar yok ise,yaşını da göz önüne alır isek; Senin sorunun B12 eksikliği veya nörolojik olmaktan ziyade günlük sıkıntılardan kaynaklanana bir durumdur. Ancak en doğrusu hekime başvurmaktır.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hocam b12 aldım yorgunluktan dolayı 1 kaç hafta önce dikkat et solomons olursun bak, 
    gözlerimi hiçbiryere odaklayamadım uykulu sarhoş gibi dolaştım ortalarda ilacın yan etkilerini iyi oku...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

bendede var ders konusunda unutkanlık

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Unutkanlığının sebebi fazla pimpirikli olman  yani kafan çok dolu  sürekli birşeyler düşünüyorsun, sana düşünmüyor gibi geldiğinde bile kafana takdığın şeyler kafanı karıştırıyor.Bu yüzden asıl birşey üzerinde düşünmen gerektiğinde düşünemiyorsun çünkü kafan meşgul.

Eğer bu konudan bir an önce kurtulmak istiyorsan psikologdan başka caren yok.Ha yok bçyle bir sıkıntım vardı konuyu açayım dedim diyorsanda;

6 saatten az 8 saatten fazla uyuma çok uyursan daha kötü.

Birde Melisa ve sarı kantoran çayı tüket. ama sarı kantaronun çok kullanma.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

Aynı dertten muzdarip bir insan olarak sana tavsiyem; fazla düşünme, fazla hayal kurma. Kaygılarını bir kenara bırak, herşey yoluna girecektir. Kafan o kadar dolu ki unutman çok doğal. Şöyle de bir durum var; unutma problemleri olan insanlar genelde çok küçük yaşlarını hatırladığını söylüyorlar. Bende de var 1-2 yaşımdaki bazı lüzumsuz olayları çok net hatırlıyorum. Bazen aileme de anlatınca inanamıyorlar, bizden duymuşsundur, hatırlaman imkansız diyorlar. Ama çok net hatırlıyorum. Bir bilimsel açıklaması muhakkak vardır. Harddisk mi doldu acaba :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

B12 eksikliği insanı bitirebiliyor bazen. Arkadaşların dediği gibi bir kan tahlili yaptır, ardından takviye kullanman önerilirse mutlaka takviye kullan. Çok güzel B12 takviyeleri satılıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

mastürbasyonu azalt.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
Toplam Hit: 2033 Toplam Mesaj: 16