folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Haksızlara Hak İddia Etmek Hakka Haksızlıktır

Haksızlara Hak İddia Etmek Hakka Haksızlıktır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LoveMagic
    LoveMagic's avatar
    Erkek
    milyonlar insanın imanını yaklaşık 7000 sayfalık büyük b
    ir külliyat yazıp bu vatanın evlatları için cehennemde yanmaya da rrrazıyım diyen bir.ALLAH dostuna dil uzatmak şerefsizliğini gösteren acaba onun dediği gibi kabrin öbür tarafında ne yapacak
    zerre miktar insafı olan anlar yoksa (ecdadımızın kazandığı yüce türk milletinin kazandığı zaferleri bir kişiye verip onu yüceltip diğer bu vatana hizmet eden insanları dışlayanların soyu acaba osmanlı değilde nedir size soruyorum )o YÜCE İNSANı bilmeden karalayan insan ne kadar süfli ve adi bir iş yapmaktadır acaba bence bu cumhuriyet tarihi yeniden irdelenmeli altından çok şeylere çıkacağına inanıyorum. acaba bu ülkede TÜRKÇE EZAN okutturanlar KUR'AN-A saldıranlar ALLAH demeyi yasaklayanlar ne zamandan beri ülkenin kurtarıcısı oluyor.Yine Üstat ın sözü aklı gözüne inen insanlarız biz .onun gördüklerini acaba o karalayan insan ( iki proğramlama dili bilmek le acaba kendini affınıza sığınarak bir. b...kmu sanıyor ) bir insanın önemi savunduğu fikri kadardır fikrin önemi ise değerine bakar şimdi size bir müslüman olarak soruyorum acaba ahireti kazanmaktan daha büyük bir fikir SENİ 1,5 trilyon hücreni yaratan rabbinin rızasından daha önemli nevar a betbatht insan)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek
    abi derin konular bunlar

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek
    gündemi takip edemedim acep kimedir bu dokundurma?

Parlayan bizi paylar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    bence gfb_soldier hocama .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Anladığım kadarıyla Türkçe ezan meselesiyle Atatürk'e de dil uzatmışsın. Yahu ne alıp veremediğiniz var adamla, nedir yani? Bu kadar mı kişilere bağlısınız. Atatürk'ü tanımayı yüzünü gözünü görmek olarak değilde, düşüncelerini anlamak olarak değerlendirmelisin. Atatürk'ü bir karakter olarak değilde, bir düşünce sistemi olarak algılamaya çalışırsan, bazı şeyleri daha kolay anlayabilirsin.
    Din, iman diyip asıp kesmişsin, şerefsiz demişsin millete de, parayla imanın kimde olduğu belli olmaz unutma bunu...

jack daniels 160 yaşında
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    Saidi Nursi ve Atatürkten bahsediyor arkadaş...

Saidi Nursi ve Atatürk eskiden iyi arkadaşlarmış fakat araları sonradan bozulmuş..
    Şimdi arkadaşım sen nurcu oldugundan böyle beyni yıkanmış bi halde konuşuyorsun. 70 - 75 milyon insan salak mı?
    Tabiki Atatürk olmasa bu zaferlerin çoğu olmayacaktı..
    Savaşlarda fikir ve yönetim önemli değil midir sorarım sana?

Üstad üstad diyorsunuz peki bu adam ne yaptı böyle üstad oldu?
    arkadaşım herkesin fikrine saygı duyacaksın ki saygı göresin..
    Atatürk bu vatanın kurucusudur. Çekemeyenler var.
    Ama değişmez ve tüm dünyaca kabul gören gerçek bu ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    tataryiğit, o adam 3 yıl rusyada,30 yıl türkiyede sürgün yattı, o adam devletde çalıştığı zamanlarda kazandığı parayla kitaplarını bastırp halka ücretsiz dağıttı, o adam bir sürü öğrenci yetiştirdi ve emin ol ki bir çok kişinin imamını kurtarmıştır ve hala da kurtarıyor.. bir kişiyi iman sahibi yapmak kadar mükemmellik var mı acaba? Atatürkün dinden ayrıldığını gören üstad karşı çıkmıştır ve bu yüzden Atatürk tarafından sürdürülmüştür, istikalal mahkemesinde söylediği sözleri okuyun... O kadar çile çekmiş ki o büyük insan hala kalkıp laf ediliyor ya, bir insana deli lakabı takılması ise bizi kahrediyor.Yazık sadece acziyete üzülüyor, insanlar bu kadar kör olmamalı.Feraset nurcu olabilir ama ben değilim, bunu görmek için nurcu olmak gerekmiyor, hakikat gözler önüne serilidir, eğer renk körüyse kırmızı yeşil göreceksin ve bu da senin hakikatin olacak, oysa o renk hep Kırmızı

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    ertan ben saidi nursiye kötü demedim ki Allah Razı olsun adam din yolunda çalışmış..
    Benim kızdıgım nokta bu adamın çok aşırı yüceltilmesi...
    Ve onu seven kişilerin ve arkasındaki kişilerin Atatürkü kötülemesi..
    En büyük örneğini dersanelerde görüyoruz Fetullah güLenin dersanelerinde ders saatleri dışında çağırılınca evlere oturulmaya hocaların anlattığı şeyler hiç de hoş değil..
    Beyin yıkama programı hepsi...

Atatürke dil uzatılmasın unutmayın ki o olmasaydı bu ülkede bu kadar rahat ezan okunamazdı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Türkiye'nin iki öenmli şahsiyeti söz konusu!!

Biri Said- i Nursi...Nur tarikatının kurucusu...!Elbette,özellikle doğuda iman ve islam dini adına güzel çabaları oldu...Ahlak ve islam namına çok rivayeti silip gerçekleri yazdı,anlattı,öğretti!!

Ve,Mustafa Kemal...

Bak kardeş,sen diyorsun ki neden bir kişi yüceltiliyor tüm ülkenin yaptıklarından!!Abi şuna cevap ver bidaha ben yorum yazmıcam bu foruma...'Kim oluyor ki yüceliyor!' dediğin adam,1914'te Padişan Sultan Vahiddin Han onu Yıldız Sarayına çağırıyor ve... Pasa, pasa, simdiye kadar devlete çok hizmet ettin. Bunlarin hepsi tarihe geçmistir. Bunlari unut. Asli simdi yapacagin hizmet hepsinden mühim olabilir. Pasa, pasa devleti kurtarabilirsin ! ' diyor...Hani nerde ondan başka bu zor görevi kaldıracak adam,hani nerde buna götü yiyen adam...He??Noldu,Terakki Perverciler satıyodu vatanı,ingilizlerle sofrada şarap içerken 'Al lordum,neresini istiyorsan orasını al!' diyen orospu çocuklarının eline mi kalsaydı vatan!!!Yada 'Alman Aşığı ' bir hayalperest olan Enver'in mi? He kardeş söyle şimdi,kime kalsaydı,kimin götü yedi bu zulüm içinde kalan halka önderlik etmeye...

O diyor ki; 'Ben zamanı gelince en büyük hediyem olmak üzere canımı seve seve Türkiye Cumhuriyeti'ne armağan edeceğim..' Etmedi mi ulan?He,56 yaşında kim oldu bu ülkenin yönetiminde...??

Bazıları diyor ki anası orospuydu?Lan 5 vakit namaz kılan kadına nasıl dersiniz bu lafı yaa,vicdanınızda mı sızlamıyo??Yazıklar olsun size....Bende şunu diyorum onlara a.k, 'Ulan eğer bu adam olmasaydı,çıkıp önderlik etmeseydi-Anneniz belli olurdu belkide,babanız belli olur muydu ha?!'

Sen alınma hocam lafım sana değil,alınması gereken bu yazdan sonra zaten patlar..Patlasın a.k ben burdayım,sabaha kadar yazarım!!

Saygılar...!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    uzatmayın konuyu..
    Ne ataturke dıl uzattırırım ne dın ıcın mucadele eden herhangı bırıne.
    Ezanın turkce okutulması hadısesı ataturkle alakalı degıl bıraz tarıh okuyun.
    Ataturk degılmıdır meclıs acılısında ellerını semaya cevırıp dua eden. (fotosu var yalan demeyın kırarım bı taraflarınızı)
    Bugun bızım kenetleyıcı unsurumuz olan, bayrak, dın, ezan, mılletcılık, ataturk gıbı UNSURLARDAN BİZİ KOPARTMAYA ÇALIŞAN BAZI GUCLERIN UYDURDUGU HIKAYELERLE YOLA CIKMAYIN.
    Unutmayın yukarıdakı saydıklarım ve bunların benzerlerınden ne zaman koptuk o zman özgürlüğümüzü yitireceğiz. Turk mılletı dıye bır mıllet yeryuzunden sılınecektır. Buyrun sımdı devam edın atısmaya. Kavga etmeye. Bıçaklarınızı birbiriniz için bileyeceğinize dışardan bizi kışkırtanlara çevirseniz ya o keskin kamalarınızı.
    Nedir allahım bu çilem. Millete birlikteliğin önemini anlatmakla geçiyor yıllarım...Yazık bana.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Tuğrul baba,bende senin gibi şu türk birliğini anlatmaya çalışıyorum!!Hala birileri çıkıp,Ezan Türkçe okunamaz diyor!!! Ya,onu diyen acaba Arapça biliyor mu onu merak ediyorum abi!!Hadi onu geçtim,töbe töbe ,ulan Allah'ın dili mi Arapça haa!Kur'an ın dili arapça 28 yılda yazıldı,deri parşomenlere,ağaç yapraklarına...Türkçe söylense ne çıkar,söylenmese ne çıkar buna cevap versinler ya!Kürtçe okuyun,TÜrkçe okuyun,İngilizce okuyun..Ne okursanız okuyun,orda Allah'a kulluk için çağırmıyor mu sonuçta kulanırını haa!!

'Allah uludur;
    Şüphesiz bilirim, bildiririm:
    Allah'dan başka yoktur tapacak,
    Şüphesiz bilirim, bildiririm
    Allah'ın elçisidir Muhammed
    Haydin namaza, haydin felaha'

Al abi hadi,bu sözler mi senin dinine küfreden ha,bu mu din elden gitti dediğiniz sözler haa?

Gözünüzü seveyim yapmayın yaa,birliğimizi,dirliğimizi bölmek isteyen o kadar yavşak var ki,abi alet oluyorsunuz onlara yaa,azcık açın gözlerinizi yaa!!Dün 7,bu gün 2 şehit verdik...Onları knuşun,hala gelip gidip bu konuları açıyorsunuz!!!

Tuğrul Baba,teşekkür ederim sana abi çok güzel konuştun en son blok ta,hakikaten çokkk uğraşcaz daha biz bu vatandaki birliğin ne kadar öenmli olduğunu anlatana kadar!!!

Not: Konunun uzamaması için,yetkililerce konuya müdahale edilmesini tavsiye ediyorum!!Kaçıyorda değilim,devam etmek isteyen arkadaslar pm ile ulaşsın...!!

Saygılar...

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
Toplam Hit: 2326 Toplam Mesaj: 21