folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hangi Ekran Kartını Aldırmalıyım ?

Hangi Ekran Kartını Aldırmalıyım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba (: Arkadaşımın bilgisayarı bir ekran kartı almak istiyoruz.

İki seçenek arasında şuanda kararsız kaldık. Bütçe oalrak öncelikle 2000Tl civarı bir bütçe düşünüyoruz.

İki ekran kartını da buraya yazıcam mümkünse bir değerlendirme alabilir miyim ?

https://www.userbenchmark.com/UserRun/13576426 Öncelikle bilgisayarın özellikleri bunlar.

Değiştirmek istediğimiz kısım bahsettiğim gibi ekran kartı kısmı. İşlemci ile ortaklaşa olacağı için bilemedim Nvidia'mı yoksa Radeon mu bilemedim. Bi yardımcı olursanız çok iyi olur. Almak istdğim iki ürünün linklini bırakıyorum buraya. Sizin tercübelerinize güveniyorum (:

Sapphire RX590 Nitro

Asus GTX 1060 6GB

-Teşekkürler (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

bence rx590 daha iyi. fps testlerinde epey geçiyor 1060 ı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı

peki intel işlemci ve nvidia uyumu hakkında bir analiz varmı ?
    Duyduğuma göre böyle bir etken de varmış. Yani intel serisi işlemciler ile Nvidia marka ekran kartları yine intel serisi işlemci ve AMD serisi bir ekran kartından daha fazla performans sağlıyormuş.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    acikistihbarat bunu yazdı

peki intel işlemci ve nvidia uyumu hakkında bir analiz varmı ?
    Duyduğuma göre böyle bir etken de varmış. Yani intel serisi işlemciler ile Nvidia marka ekran kartları yine intel serisi işlemci ve AMD serisi bir ekran kartından daha fazla performans sağlıyormuş.

yok hocam tam aksine intel işlemciler amd ekran kartlarında da harika çalışıyor. bir arkadaşım ryzen işlemcili kasa topladı ben ısrar ettim intel al diye almadı sonuç olarak youtubedaki test videolarından daha düşük fps alıyor intel olmadığı için. sebebini ben de bilmiyorum belki oyun geliştiricileri intel işlemcili pclerde çalışıyor o yüzden intele optimum ayarlarda geliyor oyunlar belki de amdnin teknolojisi intele yetişemiyor. konunun uzmanlarına sormak lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

nvidia almalısın , daha iyi driver ve oyun kayıt vb. destekleri daha iyi.

+ olarak attığın link çok pahalı

aynı ekran kartı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

800 liraya rx 570 aldım fazla abartmamak için.  ben 1060 için 2400 lira para vermezdim. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Ben de yeni kasa toplamaya çalışıyorum. Rx580 ile gtx 1060 arasında kalmıştım, 590 gereksiz pahalıydı benim için. Sonuç olarak gtx 1060 a karar verdim. Oyundan çok render işleri için kullanacağım.

yukarıda belirtilen 1700 liralık asus overclocklu versiyon, saat hızları diğer gtx lere göre bi tık daha yukarıda.

oyunlarda da render olayında da ekran kartının 3 gb veya 6 gb olması performans olarak çok bişi farkettirmiyor. Yani aradaki fiyat farkına değecek kadar değil bence

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

aynı ekran kartı

bu 3gb hocam, müridin dediği 6

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

aynı ekran kartı

Evet onu bende farkettim de sornaki mesajalrda 3 ile 6gb arasında aman aman bir fark olmadığı yazılmış.

Arkadaşım sadece CSGO yada diablo falan oynayacak. Aman aman bilgisayar kullnamaz zaten.

CSGO'da 3gb ile 100 fps 6gb ile 150 fps alacaksa eğer tabii ki 6gb olan olsun ama 100 ile 105 olacaksa bu değerler 3gb alsın :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

aynı ekran kartı

Evet onu bende farkettim de sornaki mesajalrda 3 ile 6gb arasında aman aman bir fark olmadığı yazılmış.

Arkadaşım sadece CSGO yada diablo falan oynayacak. Aman aman bilgisayar kullnamaz zaten.

CSGO'da 3gb ile 100 fps 6gb ile 150 fps alacaksa eğer tabii ki 6gb olan olsun ama 100 ile 105 olacaksa bu değerler 3gb alsın :D

aynen bariz bi fark yok.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

2.el 1060 6g bak.

Toplam Hit: 1491 Toplam Mesaj: 17
ekran kartı gpu compare