folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Hangi Linux Dağıtımını Ne Amaçla Kullanıyorsunuz ?

Hangi Linux Dağıtımını Ne Amaçla Kullanıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

minte samba yükleyip dosya cfs paylaşımı yapıyorum. windowstan her paylaşılan klasöre ayrı şifre koyamasamda işimi görüyor. yazıcıları sunucuda birleştirip lan üzerinden paylaştırmayı düşünüyorum.

ubuntuyu evde kullanıyorum. henüz alışamadım ama sancılı bir dönemden sonra  alışırım sanırım.

easynası  otelde nas olarak kullanıyorum. raid1 yaptım ama güvenemediğim için test ediyorum şu anda.

urbackup diye server ,cilent mantığı ile çalışan bir şey keşfettim. tam istediğim gibi yedekleme yapıyor. riad1 ile yapılandırılmış bir windows üzerinde sorunsuz çalışıyor. üstelik çok hafif kasmıyor.

pfsense i hem personel hemde misafir firewall u olarak kullanıyorum. 2000 kişilik bir oteli idare ediyor.

ya sizler neler kullanıyorsunuz ? tavsiyeleriniz var mı , dökülün bakayım :) ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

öteki bilgisayarımda Pardus yüklü, sırf milli diye kullanıyorum :)

Ne Mutlu Türk Doğana..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arch linux yukledim.

Ilk uzun sureli linux deneyimim.

Kurulumu zor olsa da wiki ve forum destegi cok iyi

Arch linux sifir gelen bir dagitim. Ornegin ubuntuda ilk kurulumda gelen programlari bile kendiniz elle kuruyorsunuz.

Pentesting hikayelerine ufak ilgim oldugundan kali linux uzerindeki toollari kendim elle kuruyorum.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

oteller iş yerleri vb.. için hotspot olarak çalışan bir yazılım mevcutmu ?  her girmek isteyen sms ile 1 saatşik şifre alsın gibi ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ubuntu. Herşey için yeterli bir dağıtım. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

FreeNas : Storage konusunda ZFS le birlikte tek çözüm

PfSense : Firewall 

Bunların ikisini kullanım olarak sayma, bunları sayarsan, airties modemin içindeki linuxude saymak gerekir çünkü :)

Onun haricinde redhat gerekli sunucularda, debian daha önce yaptığımız gömülü bir sistemde.

masaüstünde zaten kullanmıyorum, sadece sunucu amaçlı kullanılacaksa kullanılır başkası yalan bana göre :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Bunların ikisini kullanım olarak sayma, bunları sayarsan, airties modemin içindeki linuxude saymak gerekir çünkü :)

Onun haricinde redhat gerekli sunucularda, debian daha önce yaptığımız gömülü bir sistemde.

masaüstünde zaten kullanmıyorum, sadece sunucu amaçlı kullanılacaksa kullanılır başkası yalan bana göre :)

pfsense için  20 kişilik bir yer için 2-3gb ramli i5 işlemcili bir pc yeterli olurmu ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı

pfsense için  20 kişilik bir yer için 2-3gb ramli i5 işlemcili bir pc yeterli olurmu ? 

celeron işlemcili 512 mb ram li pc bile yeter. sistem kaynağı tüketmiyor ki.

ssd takacaktım gerek yok. hertürlü çalışır. en dandik donanımda bile çalışır. yeterki donanımda kronik arıza olmasın. eternet kartların sıfır olsun ama .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

red hat ve suse iş için.
    Ubuntu evde kişisel kullanım için.

rasberrian evdeki tüm elektronik aletler için :)

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Senelerdir ubuntu kullanıcısıyım memnunum ubuntu 14.04 LTS.

Sunucu tarafında centos kullanıcısıyım.

Stay hungary Stay foolish
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

Backtrack'ı wi-fi kırmak için kullanıyorum sonra varlığını unutuyorum.

enjoy i'm vaccinated
Toplam Hit: 3972 Toplam Mesaj: 40
linux