folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hangi Ülkede Mülteci Olmak İsterdiniz?

Hangi Ülkede Mülteci Olmak İsterdiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickmenza
    nickmenza's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, Benim bir kaç gündür kafam karışık. Türkiye'den ayrılıp başka bir ülkede yaşamak istiyorum. Ama buna daha karar vermiş değilim. Bir arkadaşım Yeni zelanda'nın Okumuş insan açığı olduğundan bahsetmişti. Sağlık sektörü ve Mühendislik, Mimarlık hizmeteri hakkında göçmen kabul ediyorlarmış ama başvuru koşulları falan nelerdir pek öğrenemedim. Elçiliğin sitesine baktım ve biraz bilgi edindim ama pek iç açıcı bulmadım. 2 yıllık İhtiyacını karşılayacak nakit paran olucak ibaresi uymuyor bizim gibi çulsuza. Mesleğimi sorarsanız Kimya Mühendisiyim. İyi düzeyde ing biliyorum ama yanında başka bir dil yok. Şimdilik büyük bir ilaç fabrikasında Kanser ilaçlarıın Kalite kontrol Mühendisliğini yapıyorum. Burda çok mutlu değilim. Bildiğiniz duyduğunuz yada gitmeyi düşündüğünüz bir ülke var mı? Şartları falan nelerdir? Önerilerinizi Bekliyorum..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

müdür millet aç sebil yarı aç yarı yok sırtında bişey yok yine de akşam oldu mu karnına bi lokma somun girdiği halde mutlu yaşıyorken halimden mutlu değilim deme mutluluk elimizde..  en güzel ülkede mülteci olarak yaşıycağıma kendi yurdumda mesleğimi yapım karnımı doyurayım yeter bana...

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickmenza
    nickmenza's avatar
    Erkek

Kral, Halime Şükrediyorum ama burda stabil bir hayatım olsunda istemiyorum. Hep aynı ve rütin bir hayat bana göre değil. Maksat para kazanmak değil zaten Benim derdim işini yaparken saygıyı ve emeğininin karşılığını hakkıyla alamamakla alakalı. Ben dürüst iş yapan bir kişiyle karşılaşmadım. Esnafından polisine politikacısından askerine memurundan özel sektörüne kadar herkes dalevere içinde ve durum hiçte iyi değil.  Velhasıl Şükrediyorum halime aç değilim açıkta değilim ama mutluda değilim. Var mı önerisi olan?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

avusturalyaya bak.. kendi mesleğim için baktığımda eksik olan sadece toefl dan belli bir puan almaktı. onu halledersem belki gidebilrim. yeni

zelenda da keza öyle. oralar rahattır hocam çok duydum ben de mühendislik konularında eleman arıyorlar.

bunun dışında çok fazla para kazanmayı düşünmüyor ama rahat yaşayayım diyorsan doğu avrupa bloğu ülkelerine git. kuzey avrupa ülkelerinde

daha çok para kazanırsın ama orada da soğuk soğuğu bile donduruyor  gitme şansın nedir bilmiyorum ama iş bulup rahatlıkla gidebilirsin.. sadece

araştırman gerekiyor ve işe başvurman gerekiyor. kaliteli bir cv in varsa başvur ve görüşmeleri ayarla sonra bir schengen vizesi al git yurtdışına, işi

bağla ondan sonra da kendine oturum izni çıkarttır. askerlik yapmadıysan ve 3 yıl veya daha fazla oturum izni alırsan askerlikten de yırtarsın..

unbalanced tarafından 23/Eki/12 02:02 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam aylık gelirin ne kadar onu bir söylermisin.

ingilizcesi iyi olan biri için gidilebilecek ana ülkeler.

-Birleşik krallık

-Amerika

-Avustralya

-Yeni zelanda (deprem yada tsunami gibi bir durumda ada gte gelcek diyorlar haberin olsun)

-Kanada 

Eğer mesleğin ile ilgili atıyorum yine bir ilaç firmasında iş bulabileceksen İngiltere de yada kanadada daha rahat edersin gibi.

Türkiye il il değişen bir ülke , yani nasıl ki 4 mevsimi yaşayan bir ülkeyiz her kültürü ve tecrübeyi de yaşatır bu ülke sana önemli olan gelirin ve sevdiğin bir işinin olması :)

Ben daha ne meslek yapacağım hangi ilde yapacağım onu düşünüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

türkiye de

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

bugün çağlayan adliyesindeydim, annemi bilirkişi yapacağım fikir ve sanat eserlerinde neyse konuyu uzatmadan, onlarca mimar var etrafımızda belki yüz belki 200 ki daha başvuruların bitmesine 10 gün var, neyse bakıyorum böyle hoş hoş kızlar annem tabi fırsatı kaçırmadı hemen muhabbettir falan beni çağırmalar oğlum da ünide falan neyse =D Kız itü mimarlık mezunu 1.750tl'ye çalışıyor ve issiz bir çok arkadaşının olduğunu söylüyor (maaş begenmediklerinden tabi) sonuç olarak o da burdan bişiler düşer mi sorusuyla bilirkişi olmaya gelmiş, 3.senesini doldurur doldurmaz soluğu burda almış, ilk 1000tl ile başlatmışlar bunu, şimdi dostlar sen itü mimarlık okuyacaksın sonra da 1500tl maaşla çalışacaksın reva mı beyler ? Kaçın kurtarın kurtarabilen kendini kurtarsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Hocam seni çok iyi anlıyorum. Yurtdışında okumayı tercih etmemin büyük ölçüde etkileyen şey senin bahsettiğin şey. Bundan sonrada türkiyeye dönmem heralde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gidecekseniz, norvec, isvec, finlandiya, kanada, yeni zellanda, avustralya gibi yerlere gidin. Asla amerika ve/veya ingiltereye gitmeyin. Hele almanya, fransa falan varsa aklinizda CTRL + DEL yapin.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim aklımda çok karışık ve kararımı verdim gibi.. gidenler tayfasındayım yakın zamanda :) türk baskısını yaşıyorsunuz ama farkında değilsiniz eğer yurtdışında yaşamadıysanız. orada öyle baskı yok.. burada aile de komşular da arkadaşlar da tanımadığın adamlar da sana baskı yapabiliyor.. sürekli biri ayağını kaydırmaya çalışıyor... neyse konuyu bi gidemediniz havasına sokmak istemiyorum. Kendimce iyi ve güzel özelliklerini karşılaştırıyorum

1- güzel yemekler

2- yardımlaşma var (artık çoğu çıkar üzrine ), kültür güzel biraz

benim için başka da bir avantajı kalmadı buranın

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

ufak tipler,eger yapacaksaniz.Batiya,amerika kitasina gidecekseniz.Hangi ulke dersen avrupadan sec iyidir derim.

ulkeden baska ulkeye gecip bu isi yapmayin.

Baska ulkelerden vatandasliginiz varsa o isi unutun.

yaklasik ilk 5seneyi unutun.

Para kaynaginizi sakin kesmeyin.

Yalniz mumkunse kalmayin.

Turk mantigini Turkiyedeyken silmeye baslayin.Muslumanligi da kenara koy.

Benden tavsiye.

cordelian tarafından 23/Eki/12 05:47 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2759 Toplam Mesaj: 31