folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hangi Vatan Sağolsun?(Yorumsuz)Hangi Vatan Sağolsun?(Yorumsuz)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  teyoo
  teyoo's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  ısrarla su yazıyı okuyup fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum arkadaslar.


  Hangi vatan sağolsun?

  Pamuklara sarıp yetiştirdin çocuğunu. Bebekken geceleri kalkıp ayakucunda nefesini yokladın, içinde her anne gibi hep bir garip korku, ya ölürse ...

  Önce okul kapısında bekledin, sonra "arkadaşlarım dalga geçiyor" dedi, pencere önünde gözledin dönüşünü... 5 dakika gecikse ruhun sıkıldı hep, araba mı çarptı, biri mi sataştı, düştü dizi mi yarıldı.

  Sonra büyüdü, "aman okusun" dedin, binbir zorlukla bir üniversiteye girdi, hiç bir şeyini eksik etmedin. Evde, malda, mülkte değildi gözün. Yemedin yedirdin, giymedin giydirdin. Oğlunu üç kuruş "helal" maaşınla adam ettin.

  Ve birgün askerlik geldi dayandı kapıya... Senin gibilerin evladı nerelere giderse o da oralara gitti. Otobüs terminalinde arkadaşları " En büyük asker bizim asker" diye omuzlarına aldığında bile için titredi. "Aman düşeceksin oğlum, bir yerin incinecek, aman oğlum"

  O nöbetteyse sen de nöbette, operasyondaysa tetikdeydin. Bebekken nasıl dinliyorsan öyle dinledin nefesini kilometrelerce öteden. İçinde hep bir garip korku, ya ölürse...

  Bir Eylül günü kara haberi geldi oğlunun subaylar eşliğinde. Sonra kameralar yığıldı kapının önüne.. Haberi duyan geldi, duyan geldi... Ertesi gün cenazede tanıdığın, tanımadığın bir sürü insanın önünde, için taş kesmiş, damarların koparılmışken, son bir kez saramadığın oğlunu buz gibi çerçevelenmiş bir resimde arıyorken, herkes senden aynı iki kelimeyi bekledi. Sen demedin, diyemedin, "vatan sağolsun" diye.... "Hakkımı helal etmiyorum" diye haykırdın, "etmiyorum, hakkımı helal etmiyorum"

  Hakkını helal etmediğin kendi çocukları Amerika"da okurken seninkini ateşe atanlardı.

  Hakkını helal etmediğin senin oğlun çelik yeleksiz kimin eliyle beslendiği belli düşmana koşarken, uğruna savaşılan vatan toprağını pazarlıkla satanlardı.

  Hakkını helal etmediğin "haram" yiyip "helal" üzerinden politika yapanlardı.

  Şimdi "Vatan sağolsun" demeni bekliyorlar senden. Yarın Lübnan"da muhtemelen üzerinde made in USA yazan bir kurşunla "yanlışlıkla" öldürülen bir başka evladın annesinden de aynı şeyi bekleyecekler. Sen oğlunun hasretinden bayram sabahları şehitlikteki taş mermerleri severken, onlar havaalanında Amerika"dan dönen oğullarını bekleyecekler. Akşam haberlerinde onların oğullarının açtığı pastörize yumurta fabrikalarını göreceksin. Onların oğulları Amerikan bankalarında çalışacak. Onların oğullarının yaptığı ölümlü trafik kazaları usta ellerce örtbas edilecek. Sen hergün taş keseceksin, biraz daha, biraz daha...

  Analar uyanıyor, anaların isyanından korkun beyler.
  Siz ki hak üzerinden politika yaparsınız hep, anaların haklarını helal etmemesinden korkun, hiçbirşeyden korkmadığınz kadar.

  Çünkü artık inanmıyorlar size. Sizin vatan bildiğinizle onların vatan bildiği aynı değil, biliyorlar. Ve artık yüksek sesle soruyorlar. Hangi vatan sağolsun, sizinki mi, bizimki mi?

  Siz ki kanundan, kuraldan, halktan, haramdan korkmazsınız. Ama anaların isyanından korkun.

  Onlar ki Riksos Otel"de bir gecelik konaklamanın bir çelik yelekten daha pahalı olduğunu bilirler. Teşvikiye Camii"nden hiç şehit cenazesi çıkmadığını bildikleri gibi...

  Onlar ki Lübnan"a neden asker göndermek istediğinizi de bilirler, vatana ihanetin ne olduğunu bildikleri gibi....

  Onlar ki sıksan şüheda fışkıracak toprak için yıllarca oğullarını başlarına kına yakıp yolladılar askere. Artık "vatan sağolsun" diyemiyorlarsa bir bildikleri vardır.

  Salı günü anaları düşünün...

  melike ilgün...
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kokainman
  kokainman's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Ocak/2006
  Erkek
  saçma bi yazı.vatanla hükümet karıştırılmamalı.hükümetler geçiçidir.ama vatan her zaman vardır.politikaları her zaman değişebilir.
  eskidende hiç şehit gelmiodu.o zaman bi şehit geldimi vatan sağolsun deniodu o da bu vatandı.
  dediğim gibi hükümet ve vatanı karıştırmaylım.
  ayrıca başlıkta çok kötü duruyo söyliim.

  ... sorcerer & musket ...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  fenerist07
  fenerist07's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ağustos/2005
  Erkek
  hükümet-devlet-vatan bunlar farklı kavramlardır rte nin yaptıklarını vatana mal edemezsin

  Amphetamine Logic.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  teyoo
  teyoo's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  böyle düşünmenize sevindim.
  hangi site olduğunu bilmiyorum ama bir yorumlar gelmiş şu yazıya baktım kaldım..melike yi yere göğe sığdıramamışlar.

  sağolun arkadaslar..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mtz
  mtz's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2005
  Erkek
  hukumet vatani yonetendir. vatandas secer gel beni yonet der. bu arada vatanlarda gecicidir. kactane vatan kuruldugu gibi kalmis? zamaninda oglu sehit dustugunde vatan icin sehit dustu diye vatan sag olsun derlerdi simdi adam akilli vatan kalmadi. hata sadece yonetimdede degil ne istedigi belli olmayan vatandastada. gerci baska bir taraftanda duzgun yoneticide yok memlekette.
  kisacasi durum boka sarmis ne oldugu ne olucagi belli degil. olan bok yoluna gidenlere oluyor.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  blood_rhyme
  blood_rhyme's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Eylül/2005
  Erkek
  geçen gün hürriyetin siteisnde bi yazı okudum ve yazıda başbakan: "pkk nın yeni uygulamaya koyduğu bi strateji"den bahsediyordu.
  bu stratejiye göre pkk terör örgütü, çatışmada şehit olan askerlerin aileleri ile kendi taraflarından ölen terörristlerin ailelerini tanışmasını sağlayıp şehit annelerine
  "vatan saolsun!!" demek yerine şehit ailelerinin kafalarına girerek "hakkımı helal etmiyorum!!!!" demelerini sağlıyorlar.Bu sayede halkı askerlikden,askerlerden soğutmaya çalışıyolar...
  Lütfen bu gibi oyunlara gelmeyelim...Bizim askerimizden başka bir güvenç kapımız yok bunlara izin vermeyelim!!!!

  EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  qertenqelex
  qertenqelex's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mayıs/2006
  Erkek
  geçen gün hürriyetin siteisnde bi yazı okudum ve yazıda başbakan: "pkk nın yeni uygulamaya koyduğu bi strateji"den bahsediyordu.
  bu stratejiye göre pkk terör örgütü, çatışmada şehit olan askerlerin aileleri ile kendi taraflarından ölen terörristlerin ailelerini tanışmasını sağlayıp şehit annelerine
  "vatan saolsun!!" demek yerine şehit ailelerinin kafalarına girerek "hakkımı helal etmiyorum!!!!" demelerini sağlıyorlar.Bu sayede halkı askerlikden,askerlerden soğutmaya çalışıyolar...
  Lütfen bu gibi oyunlara gelmeyelim...Bizim askerimizden başka bir güvenç kapımız yok bunlara izin vermeyelim

  vay a.qodumun ipneleri oralara kadar sızdılar he
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  blood_rhyme
  blood_rhyme's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Eylül/2005
  Erkek
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5062965.asp?yazarid=174
  işte link isteyen okuyabilir.......

  EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  castertroy51
  castertroy51's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Eylül/2005
  Erkek
  yaw beyler ya siz yazılanı anlamaddınız yada ben sizi anlamadım. yazıda anlatılan şu: lübnan a barış ordusu die kandırılarak gönderiliyo askerimiz. barış gücünü isteyen lübnan değil israil dir. biz oraya hizbulah la çatışalım die abd&israil tarafından gönderiliyoruz. amaç müslümanı müslümana vurdurtmak. bence yazıdaki made in usa yazılı kurşun muhabbeti de çok olası bişey ve belki de böle bişe olsa bizim haberimiz bile olmıycak. bizim askerimiz bizim vatanımız için şehit düşerse vatan saolsun denir, ama israil in ortadoğuyu ele geçirme çabaları uğruna şehit düşerse denmez tabi çünkü atalarımız bu vatanı bize kesinlikle başkalarının pis işlerine uşaklık etsin die emanet etmedi bunun için şehit olmadılar. lütfen böle "vatan gelip geçer" tarzı yazılara da girişmeyin.

  ölüm nereden gelirse gelsin hoş gelsin sefa gelsin
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  GolgeleR
  GolgeleR's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2005
  Erkek
  ya arkadaslar Lübnana asker yollayan HÜKÜMET! Vatan deil devlet deil Hükümet Devlet ayrı sey vatan ayrı sey Hükümet ayrı sey su ana kadar zaten hangi hükümet adam akıllıydıki bundan sonrası adam akıllı olsun ! Önemli olan Vatan İçin ölmek Değil Vatan İçin yasamak.! Vatan Namustur Namusunu koru! Lübnana asker yollayan hükümetin ta aq Lübnana deil Kandilli'ye tayyip ananıda al kandilliye kos...!

  BAN
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hacktorx
  hacktorx's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ağustos/2006
  Erkek
  kokainman +9999999999999

  sana katılıyorum dostum

  artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
Toplam Hit: 2491 Toplam Mesaj: 23