folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Harççlar Kaldırılmamış (Kaldırıldığına İnanan Kandırılanlar)

Harççlar Kaldırılmamış (Kaldırıldığına İnanan Kandırılanlar)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

harçlar kaldırılmamışki. sadece katkı payı olan kaldırılmış 
    aö yazılacağım sordum 245 tl olan kayıt parası 205 tl olduğunu söyledi sadece 45 tl katkı payı verilmeyeceğini söyledi.

hani harçlar kaldırıldı diye konu açılmıştı ve orda akepeyi öve öve bitiremeyenler vardı adamlar tasak geçmişler resmen.

bizim türk gençliği koyun gençliği adeta. yat yat kalk kalk. Bize yalan söylediler..

zaten bobilerde yıllar önce 2008 de herşeyi özetlemişti...

ulan bobileri takip etseler ıq leri % 2 artar be

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

harçlar kaldırılmamışki. sadece katkı payı olan kaldırılmış 
    aö yazılacağım sordum 245 tl olan kayıt parası 205 tl olduğunu söyledi sadece 45 tl katkı payı verilmeyeceğini söyledi.

hani harçlar kaldırıldı diye konu açılmıştı ve orda akepeyi öve öve bitiremeyenler vardı adamlar tasak geçmişler resmen.

bizim türk gençliği koyun gençliği adeta. yat yat kalk kalk. 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

bizde kalktı :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

kalkan bişey var o da bize hacı.

ikinci öğretimler üvey evlat muamelesinde. bize zam geliyo örgünler aöf beleş oldu dediler.

ha bedavaya  (ders) vermez kimse.  harç ücreti demez de ıvır zıvır ders.

tek dersm kaldı, yaz okulu sonrası tek ders vermiyolar bi sonraki dönem harç yatırtıp mezun olabiliyor muşum!

685 tl kafadan yani.

adaletinize,vicdanınıza,kaldırılan harcınıza..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek

Senin bi yanlısın olmasın hocam benim kardesim Kocaeli MYO kazandı harç parası neyin vermedik ilginç.

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

birader katki paylarini devlet aliyordu. ondan feragat etti. diger 205 lirayi universite aliyor. muhalefet yapiyorsun ama bosuna.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

harbi mi vay amk. bende ne sevinmiştim :|

ulan böyle işin amk ya. diploma koleksiyonu yapacaktım amk. o değil dünkü bütleride çok kasmadım amk nasılsa bedava oldu diye :D hay amk :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

harçların kaldırılması çok yanlış , bir yerden bir mal veya hizmet alıyorsan bunun bedelini ödemek durumundasın 

üniversite eğitimi zorunlu ya da hayati birşey değildir ki devleti "sosyal devlet" ilkesi gereği buna mecbur tutasın . X üniversitesi sosyal bir kurum mu ki ? 

ilköğretim(zorunlu eğitim) hariç diğer eğitim kurumlarının giderlerini buralardan hizmet alanlar karşılamalıdır + bu kurumlar için devlet bütçesinden de para ayrılmamalıdır , vergiler tüm herkesin eşit biçimde kullanabileceği hizmetler için harcanmalıdır. 

ayrıca akıl mantık gereği hastaneler ve ibadethanelerde aynı şekilde çalışmalıdır , kimse hiç gitmediğim görmediğim bir üniversitenin , caminin ya da hastanenin giderlerini benim vergilerimden tahsis etmeye çalışamaz oradan kim hizmet alıyorsa onlar öder eğer ödeyemezler ise o kurum kapanır başka birisi açılır , serbest piyasa ekonomisinin gereği de zaten budur. (bknz : ABD ) 

adam orada mühendislik eğitimi için yılda 200 tl para vermeye isyan ediyorsa bu herif dayaklıktır , git özel bir kurumdan sadece onun tek bir dersini kurs olarak almaya çalış bakalım kaç para ödeyeceksin 

akp yide savunmuş gibi olmak da istemiyorum ayrıca, bu ibnelerin ağzından yalanla bok akıyor resmen hangi söyledikleri doğru ki yalan söylediklerinde bu kadar şaşırılıyor ? 

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

1. öğretimlere harçlar tamamen kalktı açıköretimlere devletin aldıgı kalktı 2. öğretimlere başka bşey kalktı.

burdan en sanslı cıkan imam hatipler oldu ortaokuldan itibaren imam hatipli ogrencilerin TÜM masrafları devlet tarafından karsılanıyo sadece kitap degil yemek yol dahil tüm masrafları

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

para mara almıyorlar senin üniversitede var bir..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Salak salak konuşmayın mış miş falan. Kuruş para vermedim kayıtta. Aö nün durumu farklı olabilir. Hemen saldırmayın aç kurtlar gibi.

Edit: bu forum zaytung haberini gerçek zannedenleri de gördü. Sıkıntı yok :)

mektepli tarafından 10/Eyl/12 12:13 tarihinde düzenlenmiştir

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 11617 Toplam Mesaj: 102