folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Harççlar Kaldırılmamış (Kaldırıldığına İnanan Kandırılanlar)

Harççlar Kaldırılmamış (Kaldırıldığına İnanan Kandırılanlar)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

şimdi konuya  yorum yazanların hepsi hükümete karşı muhalif bir düşünceye sahip ama yarısı her ne kadar muhalif olsada doğru bir uygulama yapıldığını dile getirip tebrik ediyor diğer  yarıda kalan muhalif grup ise  ha bire işkembeden atıp tutuyor düşünmeden edemiyorum provakasyon mu  yapıyorlar nedir anlamadım amk.  Daha bülent arınç'ın ne dediğini bilmeden dinlemeden "TV de şöyle böyle dedi"  diyenleri görüncede  baya bir şaşırdım. Sağır duymaz uydurur hesabı... 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    buiyimi bunu yazdı

ne zaman ki 1.öğretim 2.öğretim ve açıköğretim puanları aynı olur o zaman paralarında aynı olmasını istemeye hakkınız olur,
    hem daha az puanla aynı bölümü okuyacaksınız hemde aynı paraya pardon ama biz malmıyız

Hak hukuktan bahsedeceksek, ben Elektrik-Elektronik Müh. okuyorum(2. öğretim). Okuduğum bölüm kendi üniversitemde diğer mühendislik dallarının hepsinin 1. ve 2. öğretim puanlarından yüksek.Bu bana dediğin mantığa göre parasız okuma hakkı vermiyor mu? Bu şekilde bakmaya devam edersek ODTÜ, İTÜ ve diğer teknik üniversitelerinin puanıda benim okuluma göre yüksek. Hatta tıp fakültelerine bakalım, bildiğim kadarı ile bizden de yüksek harç parası ödüyorlar(en azından bizim üniversitemizde) ama tıp tercih edenler ilk 10.000 den. Tıp okuyanların hiç harç ödememesi lazım bu mantıkla ama bu mantık bana doğru gelmiyor. Tamam 2. öğretim ücretli olsun (2.öğretim giderlerinin biraz daha fazla olmasından dolayı), ama ücret konusunda da makul olmak lazım(En son 1.öğretimin 2.5 katı kadar harç ödüyorduk).

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taBaDa
    taBaDa's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı

şimdi konuya  yorum yazanların hepsi hükümete karşı muhalif bir düşünceye sahip ama yarısı her ne kadar muhalif olsada doğru bir uygulama yapıldığını dile getirip tebrik ediyor diğer  yarıda kalan muhalif grup ise  ha bire işkembeden atıp tutuyor düşünmeden edemiyorum provakasyon mu  yapıyorlar nedir anlamadım amk.  Daha bülent arınç'ın ne dediğini bilmeden dinlemeden "TV de şöyle böyle dedi"  diyenleri görüncede  baya bir şaşırdım. Sağır duymaz uydurur hesabı... 

gelip burada zihniyet yoksunu ınsanları savunarak yaptıklarında mantık arayarak prim yapma çabasına gırmeyın... adamların yaptıkları ortada yol yaptılar 5 senede 10 defa bakım gordu mukemmel yaptılar yanı... satmadıkları yer bı arkamız kaldı o da yakındır gıdecek gıbı elden... bu soyledıklerım cogu kısının gucune gıdecek fakat daha 1 hafta once erdogan efendı cıkıp harc parası almıcaz trafık cezalarından cıkartırız o parayı demedı mı dedı soze gerek dahı yok zıhnıyet ortada yapılan ısler ortada gereksız tartısma bence... ımam olmak varmıs bu memlekette hersey devletten devletın malı denız yemeyen kerız mısalı kerızız la bız!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

aq 1 ci oğretimin harcı  kalksa nolucak  bizim gibi dönem başına 1000 tl mi ödüyolar 

he bu arada benim konuştuğum birinci oğretimcilerin bir çoğu bu adeletsiz durumu savunmalarının sebebi 2 ci oğretimlerin fazla ses çıkarmasından kararın iptal edilme korkusu içindeler

volkan tarafından 11/Eyl/12 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

onekine?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    taBaDa bunu yazdı
    karakutu bunu yazdı

gelip burada zihniyet yoksunu ınsanları savunarak yaptıklarında mantık arayarak prim yapma çabasına gırmeyın... adamların yaptıkları ortada yol yaptılar 5 senede 10 defa bakım gordu mukemmel yaptılar yanı... satmadıkları yer bı arkamız kaldı o da yakındır gıdecek gıbı elden... bu soyledıklerım cogu kısının gucune gıdecek fakat daha 1 hafta once erdogan efendı cıkıp harc parası almıcaz trafık cezalarından cıkartırız o parayı demedı mı dedı soze gerek dahı yok zıhnıyet ortada yapılan ısler ortada gereksız tartısma bence... ımam olmak varmıs bu memlekette hersey devletten devletın malı denız yemeyen kerız mısalı kerızız la bız!

Bunu kişisel mi algılamam lazım ?  yoksa genelleme yaparak mı yazdın ?   ona göre br cevap yazağımda 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kisuke_Urahara
    Kisuke_Urahara's avatar
    Erkek

Uzatanların durumu nedir bilen varmı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

La mal mal konuşmayın 1. Öğretimim beş kuruş para vermiyorum işte bakıyorum sistemde para mara istemiyor.

Ha bu söylediklerim de kulağınıza küpe olsun arkadaşım :

- Ben 1. öğretimim verdiğim para Harç olarak geçiyor ve kaldırıldığı için ödemiyorum.

- Sen 2. öğretimsin verdiğin para Harç parası değil, bu yasayla sabit birşey ki sen mesaisi akşam 5 te bitecek olan bir öğretim üyesini 8-9 a kadar kendine ders vermesi için okulda beklet onun parasını da devletten iste. devlet kimden alacak ? koyacak vergiye bana ödetecek. Kusura bakma da hoca, sen s.kini d.şşagını sala sala uyu, akşam kalk derse git, okula düşük puanla yerleş sonra senin masrafını ben ödeyim ?

Olur paşam olur.  AL ! olur anca. Eşşek gibi ödeyeceksiniz paranızı. Benim verdigim 300 Lirayı almıyor, senin verecegin 1000 Lirayı almadığı gibi bide hazineden çıkarıp hocalara dagıtacak..

Not: Orda birisi 1. öğretimlerin korkusu bizim harç olayı da iptal olacak diye filan yazmış, ben o 300 lirayı bile bile başladım okula, kaldırılmasada bi şikayetim yoktu ha yok ille de ihtiyacım var diyosan hesap numarasını versin ben yollarım ona, devletin bana yaptıgı indirimi ona hediye ederim.

mfatihbodur tarafından 11/Eyl/12 03:15 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı

Okulu UZATAN Normal Öğretim yatıracak mı?

okulunu uzatanlar normal olarak harçlarını vermek zorundalar.

sagolasin hocam bir arkadasim 140 lira yatirmis. Bende bayilacagim artik..:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

fakir misiniz oglum 3ün 5in peşinden siyaset yapıyorsunuz aynı yöneten sikikler gibi.

öğrenci değil misiniz amk çalın misliyle. 

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

La mal mal konuşmayın 1. Öğretimim beş kuruş para vermiyorum işte bakıyorum sistemde para mara istemiyor.

Ha bu söylediklerim de kulağınıza küpe olsun arkadaşım :

- Ben 1. öğretimim verdiğim para Harç olarak geçiyor ve kaldırıldığı için ödemiyorum.

- Sen 2. öğretimsin verdiğin para Harç parası değil, bu yasayla sabit birşey ki sen mesaisi akşam 5 te bitecek olan bir öğretim üyesini 8-9 a kadar kendine ders vermesi için okulda beklet onun parasını da devletten iste. devlet kimden alacak ? koyacak vergiye bana ödetecek. Kusura bakma da hoca, sen s.kini d.şşagını sala sala uyu, akşam kalk derse git, okula düşük puanla yerleş sonra senin masrafını ben ödeyim ?

Olur paşam olur.  AL ! olur anca. Eşşek gibi ödeyeceksiniz paranızı. Benim verdigim 300 Lirayı almıyor, senin verecegin 1000 Lirayı almadığı gibi bide hazineden çıkarıp hocalara dagıtacak..

Not: Orda birisi 1. öğretimlerin korkusu bizim harç olayı da iptal olacak diye filan yazmış, ben o 300 lirayı bile bile başladım okula, kaldırılmasada bi şikayetim yoktu ha yok ille de ihtiyacım var diyosan hesap numarasını versin ben yollarım ona, devletin bana yaptıgı indirimi ona hediye ederim.

işte bu zihniyetle mezun olacaksın sen ya

ak böyle sistemin !

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 11693 Toplam Mesaj: 102