Hasarlı Araç Alımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Mykp bir konu paylaşmıştı. O aklıma geldi. Bence uzak dur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    metalati bunu yazdı

Merhaba hocam ben sıfır bir araç almıştım

2 defa büyük, 2 kere de küçük kaza yaptım 

araç ile son kazamda, araç kasko şirketi tarafından perte çıkartıldı arac'ı sahibindende

satışta gördüm kazalı hali ile fotolarda araç biraz düzeltilmiş airbaglarin hepsi açmıştı 

ama fotolarda saklamışlardı birde ilk ve tek kazasıymış gibi yazılmıştı satışı yapan firma 

karşıdaydı dikkat et

@@.` 

DeepeRise, move on. (alıntıladıgım mesajla ilgisi yok.)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

Araç pert olduktan sonra firmalar aracı satışa çıkarıyor onarıp ya da o haliyle. Yani şöyle düşün araç değeri 100bin şirket araç pert olunca 90 a alıyor aracı bazı hasarlar çok ufak olup alıcıyı da satıcıyı da kar ettiriyor  100 bin olan araç 80 e veriliyor ise emin olun 75 e gelmiştir satıcıya en az. Bu da araç değerinin 70 bin olduğu anlamina gelir. 110 bin degeri olan müşteri aracım bir önce ki kazasında aldığı 15bin hasar yüzünden 90 bin ödeme aldı bugün kaportacı onarıp 105 e satıyor. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam uygun fiyata araba kovalamak istiyorsan pert ya da ağır hasar kayıtlılar yerine ikinciyeni, varmiarttiran gibi sitelerden de kovalamayı deneyebilirsin, açık arttırma usulü ve hemen al fiyatları oluyor

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

bi arabaya gittik az hasarlı deyu sözde radyatör patlak sadece ama kaputu kaldırdıkki ne görelim radyatör fanı motor bloğuna saplanmış ustayla gitmiştik allahtan ufaktan bi kontrol ettik başka dişe dokunur araba varmı diye ama kaporta düzgün olsa bile beyinler değiştirilmiş arabalarda dedi usta aman diim dikkat et 5-10 lira kar edicem diye alma sakın yağlı kazığa güle oynaya oturma hocam

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Arabada hasar az olabilir hasar kaydını şişirmiş olabilirler.Bu adamlarda sigorta sirketlerinden alıyor biraz kar koyup satıyorlar.Zamanında az hasarlı bir araba alıp sonrasında satmıştık.Arabadan anlıyorsan bu işlerde ekmek var.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bende GMC karavan var bunun arkadan dörtte biri yoktu üzerine 40 tonluk konteynır düşmüştü aracı o halde alıp kendim başında durarak ve fabtikasyon ölçülerine göre orjinal parcalarıyla, tig kaynağı yaptırarak hassas ölçtürerek toplatım ve neler yapılabileceğini gördüm. Kısacası alma :)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

bu tür araçlardan ekmekte yiyebilirsin kazık ta hocam.

5-6 senedir sanayide çalışan biri olarak şunu söyleyeyim. kaza edip üstüne makyaj yapılmış arabaları düşünme.

bu aracın sol çamurluk ve ön sol kapıda hasar var ve makyajlandı. jant ta da hasar var ayrıca. resimlerden fark edebildiklerim bunlar.

araç alırken şunlara dikkat et derim;

1- ne olursa olsun şase no dan aracın kazasını sorgula

2- ruhsat sahibi ve bir önceki sahibinin t.c. numarasından tramer durumunu sorgula. https://sigortam360.com/Sbm/PublicQuery?reportTypeId=3  

3- kazada hasar alan yerleri makyajlayıp (hasar az görünsün diye) satılan araçlara bakma. bakacaksanda her yerine didik didik bak baktır.

4- aracın piyasasını iyi bil. aracı galerici ne kadara alır-satar diye araştır. galericinin alış fiyatlarından fazla fiyat verme araca. amaç kar etmek

5- aracın ne kadar masrafa ihtiyacı var bu iyi tespit et

6- aracı almadan önce kaporta ve motor ustası ile aracı iyice incele.

7- bu tür araçlar genelde çekme belgelidir. yanlış hatırlamıyorsam 1000-1500tl ekstra masraf yapacaksın trafiğe sokmak için. bunu da maliyete kat.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Bende GMC karavan var bunun arkadan dörtte biri yoktu üzerine 40 tonluk konteynır düşmüştü aracı o halde alıp kendim başında durarak ve fabrikasyon ölçülerine göre orjinal parcalarıyla, tig kaynağı yaptırarak hassas ölçtürerek toplatım ve neler yapılabileceğini gördüm. Kısacası alma :)

``

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Arkadaslar ilan sitelerinde bircok arac var boyle

Bu araclara guven olurmu mesela airbagler direncle kandirilmis olabilirmi

Yani kendileri tamir edip neden satmiyorlar sorusu geliyor akla

Ulan link yapistiramiyorum mobilde

Sahibinden ilan no 678533185

Konu icine yazarken editor mobilden masaustune donuyor kopyalama vs yapilmiyor :/

Arkadaş demis ekmekte yiyebilirsin kazikta aynen katılıyorum anlamiyorsan bu işlerden hic girme

Bem patlayan air bagleri kapatan yaptım deyip sigortadan para almaya kalkan tamirci gordum

Eger devamli yapacaksan bu isi araci firmalara kaydini gerceklestir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3562 Toplam Mesaj: 32
hasarl