Hasarlı Gelen Kargo Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam millet,

28 ekim günü tamir edilmesi için gebze tarafına ürünümü yolladım.Bana gelen ürün kapağı kırık bi şekilde geldi.Böyle çakallıkları bildiğim için ürünü kurye yanında açtım ve tutanak tutulmasını istedim kurye abi yol üstünde olmaz biz şimdi dağıtımdayız ben şubeyi aradım tutanak tutulması için sen şubeye git dediler , ürünü aldım gittim şubeye.

Kargo firması ürünü inceledi bunun ambaljında çizik , darbe , ezik , büzük bişey yok ben bunun neresine tutanak tutayım dedi ya adam içine kırık koyduysa ben bu sorumluluğu alamam deyip yolladı beni.

Firma ile görüştüm biz sağlam yolladık , kuryelerin nasıl çalıştığını biliyosun atıyolar kargoları falan o esnada kırılmıştır diyot , keşke kurye yanında açsaydın tutanak tuttursaydın  vs vs dedi.Ben de kendilerine ya zaten yanında açtım ama adam tutmadı tutanak falan dedim.

2 arada 1 derede kaldım anlayacağınız kargoyu getiren elemanı arıyorum ben işten çıktım abi sen şuneye git diyor.

Şimdi ne yapacağım beyler akıl verin 😁

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gebzeden geldiyse kargo kesin yalancı olanlar gebzedekilerdir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

eğer tutanak tutmuyorsa keşke imza atmasaydın :/ deseydin şubede tutanak tutulunca imzasını atarım diye tutmazlarsa imza atmazdın benim kargom nerede getirin derdin sürünürdü

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

kargo firmasından en üst mevki muhattabı bulup hasarlı gelen kargom için tutanak tutulmadı diye şikayet oluştur

sikayetvar.com'a yaz

tüketici haklarına başvur

twitter ve facebookta tweet at

cimere yaz

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hocam geçmiş olsun, eleman işten kovulmuşsa işinde titiz olmadığı içindir. Şu videodakiler gibi..

https://www.youtube.com/watch?v=8EfyG9xyh2U 

Eleman kesinlikle suçludur..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cimer ne alaka? Cimer devlet kurumlarına karışır. Özel kurumlara karışamaz.

Kargoları denetleme yetkisi BTK'da. BTK'dan şikayet oluşturman gerekiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

yurt içi kargo ile görüştüm onların çalışması nasıl diye , abi dedi kargoda ezik , darbe , delik vuruk , patlak vs olursa tutanak tutulur ama kargonun içinde bulunan ürünün hasarlı olup olmaması bizlik bi sorun değil dedi.

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

yurt içi kargo ile görüştüm onların çalışması nasıl diye , abi dedi kargoda ezik , darbe , delik vuruk , patlak vs olursa tutanak tutulur ama kargonun içinde bulunan ürünün hasarlı olup olmaması bizlik bi sorun değil dedi.

Onlar için sorun olmasa bile kargonun ne şekilde çıktığını ispat edebilmeniz için tutanak tutmanız gerekliydi. Bana kardeşim bi gözlük kabı göndermişti, kargoda yamulmuş, hemen bi a4 kağıdına tutanak yazıp kargocuya imzalatmıştım. Kendileri uğraşmıyor yazı çizi işleriyle.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Onlar için sorun olmasa bile kargonun ne şekilde çıktığını ispat edebilmeniz için tutanak tutmanız gerekliydi. Bana kardeşim bi gözlük kabı göndermişti, kargoda yamulmuş, hemen bi a4 kağıdına tutanak yazıp kargocuya imzalatmıştım. Kendileri uğraşmıyor yazı çizi işleriyle.

hoca adamlar tutmuyor ne yapayım pompalı ile ofisi basıp tutanak diye etrafa ateş mi açayım 😁 aras kargoyu aradım şikaye bıraktım aldığınız gün veya 1 sonraki gün tutturabilirsiniz ya diyorum adamlar tutmuyor tutanak tamam biz bi şikayet kaydı oluşturalım dediler ve konuşma bitti

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

düşük maaş + uzun çalışma saatleri + ağır iş + 0 sosyal hak 

sonuç = BOK GİBİ HİZMET 

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

Selam millet,

28 ekim günü tamir edilmesi için gebze tarafına ürünümü yolladım.Bana gelen ürün kapağı kırık bi şekilde geldi.Böyle çakallıkları bildiğim için ürünü kurye yanında açtım ve tutanak tutulmasını istedim kurye abi yol üstünde olmaz biz şimdi dağıtımdayız ben şubeyi aradım tutanak tutulması için sen şubeye git dediler , ürünü aldım gittim şubeye.

Kargo firması ürünü inceledi bunun ambaljında çizik , darbe , ezik , büzük bişey yok ben bunun neresine tutanak tutayım dedi ya adam içine kırık koyduysa ben bu sorumluluğu alamam deyip yolladı beni.

Firma ile görüştüm biz sağlam yolladık , kuryelerin nasıl çalıştığını biliyosun atıyolar kargoları falan o esnada kırılmıştır diyot , keşke kurye yanında açsaydın tutanak tuttursaydın vs vs dedi.Ben de kendilerine ya zaten yanında açtım ama adam tutmadı tutanak falan dedim.

2 arada 1 derede kaldım anlayacağınız kargoyu getiren elemanı arıyorum ben işten çıktım abi sen şuneye git diyor.

Şimdi ne yapacağım beyler akıl verin 😁

Kargo firması haklı hocam. Kargo dış paketin hasarından sorumlu. 

Sen zararını ürünü aldığın firmadan alman gerekir. 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 2776 Toplam Mesaj: 31
aras kargo pişmanlıktır