Hava-Kara-Deniz Harp Okulları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek

Hava-Kara-Deniz Harp Okullarından birini okuyan veya yakınlarından biri okuyan bu okullar hakkında bilgisi olan varsa bi yardımcı olabilirmi

-ygs ve lys ikisinedemi bakıyolar

-ygs ve lys puanları ortalama kaç puan olmalı 

-en zorlayıcı mülakat hangisi en çok eleme yaptıkları mülakat

- bide Hava-Kara-Deniz Harp bunların üçünede aynı mülakatlamı seçiliyoz yoksa farklı farklımı

Beklemek Kaybetmenin Yarısıymıs Ben Herşeyimi Beklerken Kaybettim!(-_--_-)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    TeXsTeMeR bunu yazdı

Hava-Kara-Deniz Harp Okullarından birini okuyan veya yakınlarından biri okuyan bu okullar hakkında bilgisi olan varsa bi yardımcı olabilirmi

- bide Hava-Kara-Deniz Harp bunların üçünede aynı mülakatlamı seçiliyoz yoksa farklı farklımı

şimdiki sistem nasıl oldu bılmıyorum onceden öss de belırlı puanı alman yeterlıydı lıselere gırıs sınavında ıse farklı sınavla ıdı sımdı tek sınav yapmıslar.

en zor saglık elemelerının yapıldıgı yer havadır sonra denızdır en kolayı ıse karadır.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

şimdi gözler sağlam olacak mekik şınav koşu abim girmişti ama bi dersi zayıfmış geçirmediler  yasa mı ne gelmiş şimdiye nerelere gelmişti babada asker  en önemlisi torpil gerçi eskisi gibi yok ama torpil bulacan sınavı geçsen bile bunlar önemli

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    TeXsTeMeR bunu yazdı

şimdiki sistem nasıl oldu bılmıyorum onceden öss de belırlı puanı alman yeterlıydı lıselere gırıs sınavında ıse farklı sınavla ıdı sımdı tek sınav yapmıslar.

en zor saglık elemelerının yapıldıgı yer havadır sonra denızdır en kolayı ıse karadır.

Allah a şükür sağlık konusunda bi problemim yok şimdi önce ygs sonra mülakatları geçersen lys ye bakıyolarmış galiba ben lys puan aralıklarını merak ediyom 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

şimdi gözler sağlam olacak mekik şınav koşu abim girmişti ama bi dersi zayıfmış geçirmediler  yasa mı ne gelmiş şimdiye nerelere gelmişti babada asker  en önemlisi torpil gerçi eskisi gibi yok ama torpil bulacan sınavı geçsen bile bunlar önemli

mekik şınav koşu bi sıkıntı çıkmaz bi sorun olmassa torpil konusununda bihal çaresine bakarız

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

tm ve mf puanlarına bakıyorlar. karanın taban puanı genelde düşük oluyor. 260 civarı. deniz ve hava için 300 ve üzeri gerekebilir.

ygs puanı astsubaylık meslekyüksekokulları için geçerli.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

tm ve mf puanlarına bakıyorlar. karanın taban puanı genelde düşük oluyor. 260 civarı. deniz ve hava için 300 ve üzeri gerekebilir.

ygs puanı astsubaylık meslekyüksekokulları için geçerli.

ozaman ygs seyle bitmiyo iş lys de önemli bu hiç iyi olmadı :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    TeXsTeMeR bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    TeXsTeMeR bunu yazdı

Allah a şükür sağlık konusunda bi problemim yok şimdi önce ygs sonra mülakatları geçersen lys ye bakıyolarmış galiba ben lys puan aralıklarını merak ediyom 

sağlık problemım yok dıyorsun hıc gıdıp checkup yaptırdın mı ? detaylı bır sekılde l3 4 gun suren bır saglık muayenesı olurdu onceden askeri lıselere gırıste. akademıde de pek farklı olmaz.

Standart sporları yaparsın ornegın 10 barfıks 10 puandır toplam spor atıyorum 50 puan yuzyuze sozlu komısyon karsısına cıkarsın mulakat yapılır bu 50 puan eder tam bılmıyorum ama bu sekılde muhakeme edılır.Bunlarda yeterlı puan aldıysan detaylı sağlık muayenesine girersin.bunları yapamazsan genelkurmayın dahi önemi yok.Torpilin burda bir anlamı olmuyor yalnızca annen baban subaydır akraban subaydır onlar referans olur adam kayırma ısı olmaz

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

okulların sitesinde var tüm şartlar yazıyor. ben kara harp 1 . sınıfı terk ettim üniye geçtim sonra. kazandıktan sonra bana pm atabilirsin sorularınla ilgili

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

İlk iki sorunun cevabını bilmem ben Askeri liseden geçiş yaptım Kara Harp Okuluna.

Diğer ikisine gelirsek;

En zorlayıcı mülakat diye birşey yok. Sözlü mülakatta ne kadar rahat ve ne kadar samimi olursan o kadar çok şansın olur. Samimilikten kastım yavşaklık değil, doğru ve yerinde samimiyet. Hava mülakatından geçip kara mülakatından kalanlar da az değil.

Sağlık konusunda ise en detaylı sağlık kontrolü Hava'da yapılır. Hava'dan sağlam raporu aldıysan diğerlerinin sağlık testlerine girmezsin bile bu raporu göstererek. Kara ve Deniz eşittir. İkisinin de raporu birbirinde geçer ama Hava için kabul edilmez.

Hepsinin mülakatı ayrıdır. Sağlık durumları yukarıda yazdığım gibi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeXsTeMeR
    TeXsTeMeR's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

okulların sitesinde var tüm şartlar yazıyor. ben kara harp 1 . sınıfı terk ettim üniye geçtim sonra. kazandıktan sonra bana pm atabilirsin sorularınla ilgili

1. sınıf karayı neden terk ettin bi sıkıntımı oldu ( özel deise )

Toplam Hit: 2737 Toplam Mesaj: 15