folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Havadaki Nem Telefonu Öldürür Mü?

Havadaki Nem Telefonu Öldürür Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

beş gündür kesintisiz yağmur yağıyor, hava ısısı 5- 9 bazen 10 derece, ben soba yakmıyorum günümün çoğu da dışarıda geçiyor velhasıl telefon sürekli buz gibi, ve şarjda yüzde 8 in üstüne çıkmamaya arada sırada reset atmaya başladı. acaba ortam neminden mi etkileniyor? fön makinesiyle dalayım mı buna ne yapayım?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

çalışma ısı aralığı var çok soğukta bütün cihazlar yapıyo arabadaki tablet bile açılmıyor:)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Telefonu vücuduna yakın tut ki soğuktan etkilenmesin. Ceketin iç cebi olur, pantolon cebinin bacağa bakan kısmına ekranı koy. Batarya ölmüş veya ölü taklidi yapıyor, beni değiştir seni yarı yolda bırakıp giderim diyor.. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Bir eldiven yada çorap içinde saklayabilirsin.Hem ısı derecesini korumuş hemde nemden uzak tutmuş olursun.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bisey olmaz haci. rizede haftada 2 kere yagmur yagiyo, biri 3 gun biri 4 gun suruyo. nemden telefona bisey olsa rizede herkesin telefonu bozulurdu 1 aya.

sogukta bataryalar malliyo, genelde isitinca geri duzeliyolar ama 10 derecede ciddi bi zarar olacagini dusunmuyorum.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

10 derece bu kadar lolo yapmasi icin dusuk bir sicaklik degil. Batarya degistirmeyi dene hocam. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

10 derece bu kadar lolo yapmasi icin dusuk bir sicaklik degil. Batarya degistirmeyi dene hocam. 

batarya bir günde bozulmaz herhalde, ben bunu şarja takıp hotspot açıp minareden sallandırıyorum aşağı doğru poşet içinde (bitişiğindeyim minarenin) .., 4,5full çekiyordu, poşetin içinde su da almaması lazım :| ne olduyuysa bir kaç gün önce oldu, internet gitti dur dedim şuna bakayım şarj sıfıra inmiş, nemdendir diye iki gündür kurutuyorum tüm gece şarja takılı kaldı şimdi yüzde 25 i görmeye başladı yavaş yavaş, bakalım düzelecek mi düzelmezse başka bir tane bulacağız artık.

RETRET tarafından 18/Ara/21 10:39 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

nemden değil soğuktan bataryanın gerçek kapsaitesi ve verdiği amper değeri düşüyor.

soğuk, batarya performansını öyle etkiliyorki inanılmaz.

sıfır 4 aküsü olan elektrikli bisiklet 66 km giderken havalar 11 dereceye düştüğünde 40 km zor gitmeye başladı.

1 günü rahat çıkaran telefon öğleden sonra kapanmaya başladı. pil sağlığı %100 olmasına rağmen böyle malesef.

pilli duvar saatleri olsun pillli hava sıcaklığı ölçen cihazların ikisinin pili aynı anda bitti havalar 10 dereceye düşünce.

ben arabam varken ırmak kenarında oturduğum için şubatta ayaz çöküyordu çimler ve araba camları buz tutuyordu.

kettle ile 2 litre su kaynatıp arabanın akü ile gaz beyinine yavaş yavaş döküp öyle marş basıyordum. değilse soğuktan cıv cıv cıv marş bile çevirmiyordu. 

sıcak suyu yiyince akü canavar oluyordu. kettle arka koltuğa atıp vın işe gidiyordum.

yani soğuğu yemiş pil ölü pil demek. ısısını iyi korumak gerek.

aynı şekilde baz istasyonlarındaki aküler içinde akülerin enerjisinin bir kısmı akülerin ısısını korumak için kullanılır. ısı korunmazsa yeterli amperi veremediği için el ferinin çeker aküler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

nemden değil soğuktan bataryanın gerçek kapsaitesi ve verdiği amper değeri düşüyor.

soğuk, batarya performansını öyle etkiliyorki inanılmaz.

sıfır 4 aküsü olan elektrikli bisiklet 66 km giderken havalar 11 dereceye düştüğünde 40 km zor gitmeye başladı.

1 günü rahat çıkaran telefon öğleden sonra kapanmaya başladı. pil sağlığı %100 olmasına rağmen böyle malesef.

pilli duvar saatleri olsun pillli hava sıcaklığı ölçen cihazların ikisinin pili aynı anda bitti havalar 10 dereceye düşünce.

ben arabam varken ırmak kenarında oturduğum için şubatta ayaz çöküyordu çimler ve araba camları buz tutuyordu.

kettle ile 2 litre su kaynatıp arabanın akü ile gaz beyinine yavaş yavaş döküp öyle marş basıyordum. değilse soğuktan cıv cıv cıv marş bile çevirmiyordu. 

sıcak suyu yiyince akü canavar oluyordu. kettle arka koltuğa atıp vın işe gidiyordum.

yani soğuğu yemiş pil ölü pil demek. ısısını iyi korumak gerek.

aynı şekilde baz istasyonlarındaki aküler içinde akülerin enerjisinin bir kısmı akülerin ısısını korumak için kullanılır. ısı korunmazsa yeterli amperi veremediği için el ferinin çeker aküler.

bunlar benim için pek hoş bilgiler değil, akü için de aynı şeyler geçerli değildir umarım :|

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

10 derece bu bataryalar sapıtıyor ise elin norveçlisi finlandiyalısı izlandalısı nasıl hallediyor işlerini :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

bisey olmaz haci. rizede haftada 2 kere yagmur yagiyo, biri 3 gun biri 4 gun suruyo.

şu kısma güldüm affet :))

the man who gets tired after eating a ban