folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Havadaki Nem Telefonu Öldürür Mü?

Havadaki Nem Telefonu Öldürür Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

10 derece bu bataryalar sapıtıyor ise elin norveçlisi finlandiyalısı izlandalısı nasıl hallediyor işlerini :|

hiç video izlemedin mi hocam.

telefon elde tutulan bir cihaz dolaysıyla kendi ellerini soğktan nasıl koruyorlarsa cihazlarınıda korumuş oluyorlar.

iç ceplerinde çantada ıvır zıvırda taşdıkları için okadarda etkilenmiyor.

zaten kimse -15 derecede çıkarıp telefon kurcalamaz. ya evde ya arabada ya işte yada ısıtmalı dolmuş durağında kullanıyorlar.

yakutistan videolarına bakın hiçbir elektronik cihaz dışarıda 1 dakikadan  fazla çalışmıyor pilleri full olsa bile direk kapanıyor.

en fazla -5 derece olan buzluğa telefonunu 5 dakika koymayı dene hocam direk patates olur :D gitti pil sağlığım dersin

akülerin pillerin ısı değeri iyi korunması lazım. değilse amper veremezler. hem verimleri hem yapıları ciddi oranda düşer.

diyeceksinizki karda kışta nasıl arabalar marş basıyor. onların aküsü nasıl dayanıyor.

arabalardaki aküde sadece aracıçaştırmsk için anlık amper çekiyorsun sonrasını şarj dinamosu hallediyor.

cep telefonu gibi sürekli araba pil tüketmiyor.

içinde var olan enerji ile aracı çalıştıyorsun ama yaz aylarına kıyasladığında yazın 6 marş basabiliyorsan kışın en fazla 3 marşta akü yalama olur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

hava şu anda 2 derece ben bedenen çalıştığım için ve dört öğün hayvansal beslendiğim için soğuktan pek etkilenmiyorum, güvercin ve tavuk yediğimde gün içinde dışarıda hareketli çalıştığımda gece boyunca da reaktör gibi ısı saçıyorum ama elektronik cihazlar gerçekten sapıtıyor olabilir, çünkü mp3 çalar da sıçmaya başladı, telefonda son durum: şarj yine aynı şekilde yüzde beşi geçmiyor, bilseydim önlem alırdım :| beni korkutan durumsa açıkta akülerim var ve bunlar oldukça pahalı aküler onlara bir kabin yapma zorunluluğu doğuyor bu vaziyette.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

2 sene önce uludağ kayak için gitmiştik, döndüğümde iphone SE telefon bazen kendi kendine kapatma tuşuna basmışım gibi davranıyordu. bazen uygulamalarda gezerken de pat diye ekranı kilitliyordu.

aradan 1-2 ay geçtikten sonra kendiliğinden düzeldi, hala aynı telefonu kullanıyorum, bi sorun yok.

ani ısı değişimleri telefonları etkileyebiliyor. zaten üreticiler, o okumadığımız kitapçıklarda bu aletlerin hangi sıcaklıklarda kullanılması gerektiğini yazıyorlar, o değerler dışında kullanırsan sorumluluk kabul etmiyorlar.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

2 sene önce uludağ kayak için gitmiştik, döndüğümde iphone SE telefon bazen kendi kendine kapatma tuşuna basmışım gibi davranıyordu. bazen uygulamalarda gezerken de pat diye ekranı kilitliyordu.

aradan 1-2 ay geçtikten sonra kendiliğinden düzeldi, hala aynı telefonu kullanıyorum, bi sorun yok.

ani ısı değişimleri telefonları etkileyebiliyor. zaten üreticiler, o okumadığımız kitapçıklarda bu aletlerin hangi sıcaklıklarda kullanılması gerektiğini yazıyorlar, o değerler dışında kullanırsan sorumluluk kabul etmiyorlar.

hiç sevmedim bu durumu :| yazın 40 derece sıcakta kapansın, kışın 10 derecenin altınsa sıkıntı versin hiç hoş değil. mobil modem alıp hattı mı çiftlesem acaba... 128bit kart mobil modeme olur mu acaba... kafamda yine deli sorular, ne güzel telefon ile çözüyordum problemi minareden poşetle aşağı sallıyordum hotspot açıkken mis gibi full çekerek çalışıyordu, hiç iyi olmadı bu.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Yazın arabanın klima panjururnun oraya mıknatıslı telefon tutucu yapıştırdım panjuruda kapatmadım iki günde batarya öldü... Soğuk öldürüyor... telefon (mi a2) deji marka batarya alıp taktım ordaki panjuruda kapattım bozulmadı ama arada  açık unutunca batarya hızla bitiyor...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hiç sevmedim bu durumu :| yazın 40 derece sıcakta kapansın, kışın 10 derecenin altınsa sıkıntı versin hiç hoş değil. mobil modem alıp hattı mı çiftlesem acaba... 128bit kart mobil modeme olur mu acaba... kafamda yine deli sorular, ne güzel telefon ile çözüyordum problemi minareden poşetle aşağı sallıyordum hotspot açıkken mis gibi full çekerek çalışıyordu, hiç iyi olmadı bu.

hocam sıcaklık değişimi her türlü elektronik aleti etkiler.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iPhonelar soğuğa karşı çok hassastı ama iPhone 8'den itibaren bu sorunu çözmüşler. Eğer aşırı soğuk bir ortam değilse telefon çalışıyor. Önceden hafif soğukta bile telefon şarjı bitmiş gibi kapanıp şarja tak animasyonunu gösteriyordu. Telefonla önemli bir arama yapmanız gerekiyorsada sağlam küfür ettiriyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

şarj soketinizi ve kablonuzu da kontrol edin, bazen zayıf temas veya pislik yüzünden pil dolmayabiliyor/geç doluyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.