folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havalı Tüfek Tavsiye

Havalı Tüfek Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PatriotCracker
    PatriotCracker's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı

bişey avlamaya ıhtıyacım yok arkadslar  nıyetımde  yok  sadece  nsıancılık  yorumları takıp  edıyorum

Mod125 im var 6 yıllık. İhtiyar sapa sağlamdır hala ;)  50m kadar nişangah atışları yaparsın, dürbün ayarın ve kaliteli peletin varsa 100 e çalışırsın.

Konu havalı tüfek ise çok edinilmiş tecrübeleri seninle paylaşabilrim. Havalı tüfek atışlarına etki eden 5 etken vardır.
    1. Yay

2. Namlu contası

3. Namlu aşınması

4. Nişangah

5. Muhimmatlar

atışına etki edecek unsurlardır.

Yay senin depo edeceğin itme kuvvetini depolar.

Namlu contası atış esnasında depo ettiğim kuvveti hava kuvvetine çevrilirken sızmayı önler.

Namlu aşınması uzun süre atış yapılmış havalı tüfeklerde sabit olmayan namlularda atış istikameti ve sapmayı ayrıca menzili etliker.

Mühimmlatlar sivri yada oval başlıktı atış mesafesinde vurma ve darbe (parçalama etkisi) yi etkiler. ve atış nesafesini kaydırır.

Nişangah ise tüfekteki tüm sapmaları düzenleyecek berlirleyici unsurdur.

-------- Dünya kadar malın olacağına fındık kadar beynin olsun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı

bişey avlamaya ıhtıyacım yok arkadslar  nıyetımde  yok  sadece  nsıancılık  yorumları takıp  edıyorum

Mod125 im var 6 yıllık. İhtiyar sapa sağlamdır hala ;)  50m kadar nişangah atışları yaparsın, dürbün ayarın ve kaliteli peletin varsa 100 e çalışırsın.

50 veya  zorlarsan 100 yeterlı degıl hocam en az 150  yanı bılemdın 100 metreye  nokta  atsı yapmalı 

Tüfek nokta atışı yapmaz. Tüfeğin atacağı yol bellidir. Sen orda tutabilecek kapasiteye sahip misin ? Dediğin atışı 4.5 mm yapar. Bende ki 5.5. 

Sende o kapasite varsa her türlü yaparsın o atışı. Ama önce bi moa, rüzgar hesabı, dürbün ayarı bilmek gerek. Moa'dan dolayı o mesafelere nokta atışı yapamayacaksın zaten. Araştır sen yinede.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı

50 veya  zorlarsan 100 yeterlı degıl hocam en az 150  yanı bılemdın 100 metreye  nokta  atsı yapmalı 

Tüfek nokta atışı yapmaz. Tüfeğin atacağı yol bellidir. Sen orda tutabilecek kapasiteye sahip misin ? Dediğin atışı 4.5 mm yapar. Bende ki 5.5. 

Sende o kapasite varsa her türlü yaparsın o atışı. Ama önce bi moa, rüzgar hesabı, dürbün ayarı bilmek gerek. Moa'dan dolayı o mesafelere nokta atışı yapamayacaksın zaten. Araştır sen yinede.

attıgmı vururum ben ama  tbaıkı ruzgar  hesabı fln nedır bılmem gormeıdk onalrı  bızım alımıze verdıler  g3  u vurn dedıler vurduk benım bahsettıgım nokta  atısı  100  metrede  attıgım yere  gıdecek  

kontra bisiklet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    adamgibi bunu yazdı

attıgmı vururum ben ama  tbaıkı ruzgar  hesabı fln nedır bılmem gormeıdk onalrı  bızım alımıze verdıler  g3  u vurn dedıler vurduk benım bahsettıgım nokta  atısı  100  metrede  attıgım yere  gıdecek  

benim dediklerime bi göz at sen :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Sana pnömatik modellerden lazım. Havalisilah.com airgunturk e falan bak ama fiyatlar çok uçuk.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

hocam sana ısrarla Psp diye bir bir tüfek var onu tavsiye ediyorum alanındaki en iyi tüfektir bence biraz pahalı ama hakkını verir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ben de almayı düşünüyorum yani o kadar çok iyi bilgim yok ama ufak bi' kaç şey söyleyeyim. Eğer internet üzerinden alışveriş yapacaksan tavsiyelere uy ama en önce silahı bir gerçekte gör derim. Misâl olarak geçen az kalsın siparişi geçiyordum yanımdaki elamanda da varmış bi' övüyo bi' övüyo işte şöyle atıyo böyle vuruyo neyse iyi dedim bi' şey oldu alamadık. Ertesi sabah olta iğnesi almak için malzemeciye gidince ordaki tüfeğin aynısını gördüm ve elime alınca ne kadar dandik olduğunu gördüm. :D Yani benim zevklerim doğrultusunda dandik yoksa teknik özelliklerini bilmem. Ha alsaydım ne olurdu; içime sinmeyen bir zımbırtıyı kullanmak zorunda kalacaktım. Zevk için aldığım aşikâr ve içime sinmeyen bir şeyi de zevk için kullanmak ne kadar doğru tartışılır. Onun için işte sana hatsan dominatör al derim ama malzeme gelir ve sen beğenmezsin bir şeye yaramaz.

Caliber tarafından 01/Eki/12 09:57 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

havalı tabanca mı daha iyidir Tüfek mi ?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efecan123
    efecan123's avatar
    Erkek

safir i tavsiye ederim

Benim evim valizimdir. http://efecetir.info
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    PatriotCracker bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Hatsan ı tavsiye ederim. hele sabit namlu olan namlu altındaki koldan kurmalı olan modelleri var. 4.5mm olanların namlu çıkış hızı daha yüksektir. 5.5mm olanların kısa mesafede 50m-100m parçalama tesiri daha fazla. sonuç olarak ne avlayacağına bakar. Hele Gamo 5.5 hunter serisi var çok güzel ispanyol yapımı makineler. ama verdiğin paraya değmez. uzun ve isabetli atmak istiyorsayon 4.5mm hatsan serileri ideal yada kısa mesafede kedi - köpek öldürecem dersen Hatsan mod-50 ve yukarısı işini görecek.

Köpek öldüredem derken ? :/ :/

Hocam olur dava başımıza geldi. dişi bir köpeğin vardır. kızana gelir kokusunu alan her cins köpek gecenin yarısında bahçende cirit atar. senin köpek bağlıdır bahçende kimselere zararı yoktur. elin piç köpekleri gelir eder. Mod-85 bir tüfek ile 0-100m mesafeden iki büyük it yedik behçemizde. kardeşim madem köpek sahibi adamsın bağla itini yoksa kim vurduya gider. )))

Sizin orospuda hiç suç yok yani ? :D

Haddim olmayarak bir tavsiyede bulunacağım; bir daha bir canı alacağında bir daha düşün lütfen. :(

Arkadaşım yanlış anladın galiba. sana havalı tüfek konusunda tavsiyede bulundum ki gerçek tecrübeler ile. 1 yaşında Erkek Rotwailer ve 2 yaşında dişi Rotwailer besliyorum. Başımızdan geçen okadar çokmevzu varki. Sen köpek saibi isen hak verirsin. el alemin köpekleri it gibi gezer senin itin bahçede bekler. iş köpek işi ama cinsini kormak için boş gezen itleri vurdum ettim havalı tüfekler ile leşlerini serdim. amacın Havalı tüfek tavsiye ise sana etkilisini söyledim. ne amaçla alacaksan artık.?

leşlerini serdin demek? amkodum madem saf tutmak istiyorsun çocuklarını bahçenin etrafına çit yaptır bok mu var köpekleri vuruyorsun? bide gelmiş pişmiş pişmiş kendisini savunuyo ya, sizin gibilere topuktan başlayarak 50m atışları yapmak lazım. 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 14026 Toplam Mesaj: 30