folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havayolu Şirketlerinin Cinlikleri, Lütfen Dikkat.

Havayolu Şirketlerinin Cinlikleri, Lütfen Dikkat.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar,

Önümüzdeki hafta avrupa içi seyehat edeceğim. Toplamda 4 farklı firmayla uçacağım.

Skyscanner üzerinden aradım biletleri dün, bugün almak için tekrar girdim tüm fiyatlar artmış.

Gizli pencereden açtım "pegasus" 'tan bileti 25 lira daha ucuza kapattım.

Sonra "Ryanair" de aynısı başıma geldi.

Arkadaş skyscanner'da normal pencerede 120 lira, normal pencerede 96 lira.

Easyjet'de de aynısı vardır ama onda daha önce arama yapmamıştım.

Airfrance'da fark yoktu.

Bu cinliğin sadece pegasusta var sanırdım ama THY hariç hepsinde var sanıyorum.

THY de az ibne değil hani,

Mesela Sabiha'dan Antalya'ya uçacaksınız THY 200 lira, Anadolu Jet 120 lira, aynı uçak, aynı uçuş kodu. Aynı yerde check-in.

Veya KKTC'den Adana'ya uçacaksınız, THY 300TL , Borajet 180TL. Aynı uçakta uçuyorsunuz kazıklananlarla.

Dikkat edin arkadaşlar, zaten takıyorlar ne kadar kurtartsak kâr.

Kaan tarafından 17/Şub/16 20:05 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Arama geçmişini tutuyorlar hocam, cookie lerden anlıyorlar ona göre fiyat arttırılıyor. Bu bilet satış yapan firmalarda bile böyle bir mantık var. skyscanner da olmasına şaşırdım biraz ama bir kere denk gelmişti, swiss airlines ın kendi sitesindeki aynı uçuş ile skyscanner deki farklıydı (havayolu firmasnı karıştırıyor da olabilirim).. 

O yüzden yaptığın gibi gizli pencere ile bu biletleri kontrol etmek gerekiyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

cookieden neyi anlıyorlar ki? yani çok aradığınız için mi fiyatı artıyor? yada başka firmada aradığınızı mı biliyor? amaç nedir?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Aynı olayı bir de vpn ile deneyerek yap farkı daha da çok anlarsın.

Atıyorum hollandaya gideceksin hollanda vpnsi ile bilet al.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

cookieden neyi anlıyorlar ki? yani çok aradığınız için mi fiyatı artıyor? yada başka firmada aradığınızı mı biliyor? amaç nedir?

İncelenmiş tarih ve saatteki biletlerin talebininin çok olduğundan, onları tespit etmek ve daha yüksek bi fiyata satabilmek.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

çüşenzi :S

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

iyide skyscannerdan bileti satın almıyorsunuzki. Dikkat ettiyseniz ordan sizi bir tur şirketi gibi bilet satan bir şirkete yönlendiriyor. Ben filipinlere suudi arabistan havayoluyla gitmiştim. fiyatıi skyscannerdan buldum ama o beni gezikoya yönlendirdi ve oradan bilet aldım. Aynı biletler başka firmada biraz daha pahalıydı. Orada gördüğünüz farkta şirketlerin koyduğu fark.

edit: ülkeden ülkeye gösterilen biletler farklı. ordan baktığımda geziko gibi türk firmaları gözükmüyor başka yabancı firmalar gözüküyordu. Farklı ülkeler için farklı şirketler gösteriyor yani.

maserati tarafından 17/Şub/16 20:38 tarihinde düzenlenmiştir

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

her uçuş güzargahının bir id si var diyelim, bu id ye belirli sürede çok fazla talep gelmişse fiyatlar otomatik olarak yükseltiliyor.. Aradan bir süre geçtiğinde (mesela 1 gün) eğer hiç aranma yapılmazsa o fiyat iniyor.. 

Kendiniz de deneyebilrisiniz, mesela pegasus da 2 ay sonraki bir yurtdışı uçuşu için bir kaç kere arayın ve sadece o tarihlerde, bir süre sonra fiyatının yükseldiğini göreceksiniz (kimse bilet almazsa bile)

Her firmanın belirli bir max. arama limiti var, atıyorum 10 kere aradıktan sonra fiyatı yükselt gibilerinden.. Pegasus un çok düşük değil ama eski maillerime baktım şimdi,

çek cumhuriyetine mayıs ayında bilet bakmıştım 3 kişi için, fiyat yükseldiğini görünce firmaya şöyle mail atmışım

-------

siz dalga falan mı geçiyorsunuz insanlarla? 1 saat önce baktığım fiyatla şuanki fiyat arasında ne kadar çabuk büyük bir değişme oldu.. 557 euro dan 650 euroya nasıl çıktı bi anda? Ki eylüldeki tarihe çok var,bu kadar çabuk değişen nedir.. ilginçtir ki benim baktığım ana denk geliyor.yoksa fiyatlar saat başı mı artıyor..

bu ilk fiyatı

3 Yetişkin 3x50.00 3x120.99 3x15,00 

Toplam Fiyat:  557,97 EUR (1.068,07 TL) 150,00 362,97 45,00

bu da şimdi baktığımdaki fiyat

3 Yetişkin

3x81.00

3x120.99

3x15,00

Toplam Fiyat:  650,97 EUR (1.246,09 TL)

-------

firmanın da bana cevabı :)

Sonfiyat.com Viking turizm bünyesinde çalışan kaliteli bir firmadır ve müşterilerimizle dalga geçmeyi değil en uygun fiyatı onlara göstermeyi ilke edinmiş Türkiye'nin ilk uçak bileti satış internet sitesidir. Hangi havayolu ile bakarsanız bakın hiçbiryer size o anki fiyatı 5 dk.sonra garanti edemez. Fiyatlar saat başı gibi zamanlara göre değil doluluga göre değişir, siz baktıktan sonra uçuşa grup eklenmiş fiyat yükselmiş ya da baktıgınız fiyattan az sayıda yer varsa dolmuş, siz bakana kadar başka yolcular rezervasyon yapmış olabilir.

Bilginize..

Saygılarımla,

ŞENAY AYKANAT

Biletleme Yetkilisi

----

Tabii ki yalan, taa kaç ay sonra ve aynı güne denk gelmesi bir de 1 saat içinde denk gelmesi pek mümkün değil :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Yalnız değilmişim. Ben de birkaç kere buna dikkat edip birkaç deneme yapmıştım. Pegasus'ta çok başıma geliyor bu olay

Şeyhim mesela ayın Mart 20'ye Ankara - İstanbul arası bilet bakıyorsun ve totalde 4 sefer görünüyor diyelim. Saatleri de 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 olsun. Bütün uçuşları fiyatları da 49.99 olsun. 
    Mesela sen de 15:00'daki uçuşu gözüne kestirip total fiyata bakmak için seçiyorsun. Eğer bileti o an almazsan Pegasus senin o seçimini hafızasında muhafaza ediyor ve de o saatin biletini yaklaşık 1.5 kat artırıyor.(Genelde millet 1 ay öncesinen yer baktırdığı için herkes bu tongaya düşüyor)  ve sen 2 gün sonra bilet fiyatları nolmuş diye baktığında 3 biletin fiyatının(13:00,14:00,16:00) 49.99'da stabil kaldığını ancak senin almak istediğin biletin fiyatının 69.99'lara falan çıktığını görüyorsun. Mesele bu

C-M-D tarafından 17/Şub/16 22:20 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

@Cmd ve @Unbalanced ' a katılıyorum.

Firmalar anasının gözü olmuş sazan avi yapiyorlar.Aynı bilete 2-3 kere bakmayagör fiyat tavan yapıyor :P

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

cookieleri silip sayfayı yeniliyorum ve fiyat eski haline geri geliyor.  Ya da arkadaşın yaptığı gibi gizli pencerede açın :D

Toplam Hit: 5018 Toplam Mesaj: 38
thy pegasus havayolu hava yolu easyjet ryanair airfrance