folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havayolu Şirketlerinin Cinlikleri, Lütfen Dikkat.

Havayolu Şirketlerinin Cinlikleri, Lütfen Dikkat.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Biraz önce Nisan ayı için köln'e bilet aldım.

3 kişi Thy'nin sitesinde toplam 1580TL idi, skyscanner'dan biletcomtr'den 1100 liraya geldi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

böyle bir şey olacağını sanmıyorum,

uçak olayı biraz alicengizli bir iş hocam. sen uçuşa bakarsın baktığın ücretin sınıfından son 2 yerdir gider 2 kişi rezervasyon alır 5 dk sonra bir üst sınıfın fiyatı karşına çıkar. aradan 3 saat geçer rez. opsiyonu biter tekrar kontrol edersin eski düşük ücret karşına çıkar. bu sadece yaşananlarla olabileceklerle ilgili bir seçenek daha bunun kaç farklı türü var.

şöyle de bir şey var mesela random bir acenteye gittiniz bilet alcam şu tarih şu saat dediniz adam baktı xxx fiyat verdi size çok geldi başka bi yere bakayım yada şimdilik kalsın dediniz. yanda başka acenteye gittiniz adam size xxx+40 tl derse bilinki biraz önce sorduğunuz yerde ki eleman uçağı boş rezervasyonlarla tutuyordur. çok işler dönüyor böyle işlerde o yüzden hava yollarının böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum çünkü havayoluna gelene kadar aracılar sikiyor milleti zaten.

evet ama başka ülkelerden daha uygun fiyatlamalar çıkabiliyor bu tamamen acente farkından kur farkından vs vs gibi olaylardan kaynaklanmaktadır. 

aklınız da varsa böyle sorular cevaplayabilirim,

havacılık şirketinde çalışıyorum böyle işlerle pişiyorum bu ara

hocam ben orada örnek de koydum 1 saat içinde kaç ay sonra o kadar fiyatın değişmesi mümkün değil..

Buradaki insanlara inanmıyorsan otur kendin dene bakalım :) 2 ay sonraki bir uçuş için deneme yap ve fiyat değiştiğini gözle. Göreceksinki yanındakilerin fiyatı değişmiyor da sadece senin seçtiğin tarih değişiyor. Hadi bunu bir kere yaptın ve fiyat arttı, dediğin gibi rezervasyon iptali bilmem ne olsun. Bunu rasgele seçeceğin tüm tarihlerde dene. 10 farklı tarihlerde deneme yapıp hepsinde fiyatının yükseldiğini göreceksin :)

Türkiye uçuşları hakkında bilgim yok, ama yıllardır türkiye'ye gidip geliyorum ve orada bunu yapa yapa kendim keşfettim. Biri bana demedi fiyat yükseliyor diye. Bunu görmemek için tüm alıcınların kapalı olması lazım herhalde :) O yüzden bilet alınırken cookieleri silip arama yapın derler :) 

Kısacası o şerefli firmalar böyle şeyler yapıyor hocam :) (sadece thy de görmedim bunu)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

böyle bir şey olacağını sanmıyorum,

uçak olayı biraz alicengizli bir iş hocam. sen uçuşa bakarsın baktığın ücretin sınıfından son 2 yerdir gider 2 kişi rezervasyon alır 5 dk sonra bir üst sınıfın fiyatı karşına çıkar. aradan 3 saat geçer rez. opsiyonu biter tekrar kontrol edersin eski düşük ücret karşına çıkar. bu sadece yaşananlarla olabileceklerle ilgili bir seçenek daha bunun kaç farklı türü var.

şöyle de bir şey var mesela random bir acenteye gittiniz bilet alcam şu tarih şu saat dediniz adam baktı xxx fiyat verdi size çok geldi başka bi yere bakayım yada şimdilik kalsın dediniz. yanda başka acenteye gittiniz adam size xxx+40 tl derse bilinki biraz önce sorduğunuz yerde ki eleman uçağı boş rezervasyonlarla tutuyordur. çok işler dönüyor böyle işlerde o yüzden hava yollarının böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum çünkü havayoluna gelene kadar aracılar sikiyor milleti zaten.

evet ama başka ülkelerden daha uygun fiyatlamalar çıkabiliyor bu tamamen acente farkından kur farkından vs vs gibi olaylardan kaynaklanmaktadır. 

aklınız da varsa böyle sorular cevaplayabilirim,

havacılık şirketinde çalışıyorum böyle işlerle pişiyorum bu ara

hocam ben orada örnek de koydum 1 saat içinde kaç ay sonra o kadar fiyatın değişmesi mümkün değil..

Buradaki insanlara inanmıyorsan otur kendin dene bakalım :) 2 ay sonraki bir uçuş için deneme yap ve fiyat değiştiğini gözle. Göreceksinki yanındakilerin fiyatı değişmiyor da sadece senin seçtiğin tarih değişiyor. Hadi bunu bir kere yaptın ve fiyat arttı, dediğin gibi rezervasyon iptali bilmem ne olsun. Bunu rasgele seçeceğin tüm tarihlerde dene. 10 farklı tarihlerde deneme yapıp hepsinde fiyatının yükseldiğini göreceksin :)

Türkiye uçuşları hakkında bilgim yok, ama yıllardır türkiye'ye gidip geliyorum ve orada bunu yapa yapa kendim keşfettim. Biri bana demedi fiyat yükseliyor diye. Bunu görmemek için tüm alıcınların kapalı olması lazım herhalde :) O yüzden bilet alınırken cookieleri silip arama yapın derler :) 

Kısacası o şerefli firmalar böyle şeyler yapıyor hocam :) (sadece thy de görmedim bunu)

hocam sanmıyorum dedim zaten deniyorum bir hafta boyunca belirli güzergahlara bakıp bakıp çıkıcam 

turizm departmanında da elim kolum gözüm var o yüzden diyorum fiyatlara çokta bağlı kalmayın böyle artmaz şöyle artmaz diye öyle bir arttırırlar ki sana sonra vermiş oldukları fiyat aa bu ucuzmuş bunu alayım ben dersin :))

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Siteler bir hinlik yapıyor olabilir ama arkadaşların dediği gibi bir acente birine fiyat verecektir verdiği fiyat uygun görünmesi için koltukları kapatıyor dolayısıyla fiyatı yükseltiyor da olabilir.

LuCiFeR tarafından 18/Şub/16 18:00 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

Siteler bir hinlik yapıyor olabilir ama arkadaşların dediği gibi bir acente birine fiyat verecektir verdiği fiyat uygun görünmesi için koltukları kapatıyor dolayısıyla fiyatı yükseltiyor da olabilir.

Sanırım derdimizi anlatamadık.

Mesela normal pencereden bakıyorsun, 90 liralık bilet 130 lira olmuş.

Aynı anda gizli pencereden açıyorsun, bilet halen 90 lira.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Beyler yeni birşey keşfettim. Bilinen birşey olabilir ama ben yeni keşfettim.

Pegasus'la uçuşum var yarın. Online check in yapmak istedim. 17C numaralı koltuğu verdi, devam etmedim. Kapattım sayfayı.

Yarım saat sonra maildeki check-in linkini kopyalayıp gizli pencerede açtım. Tekrar denedim 18A'yı verdi. Devam edip çıkarttım boarding kartımı.

Gizli pencere değil de aynı browser'da normal sekmede tekrar deneseydim tekrar 17C'yi verecekti.

Deneye deneye cam kenarını bedavadan kapabilirsiniz.

Kaan tarafından 07/Mar/16 21:26 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numanbaba
    numanbaba's avatar
    Erkek

çizik.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Pegasus'la uçuşum var yarın. Online check in yapmak istedim. 17C numaralı koltuğu verdi, devam etmedim. Kapattım sayfayı.

Yarım saat sonra maildeki check-in linkini kopyalayıp gizli pencerede açtım. Tekrar denedim 18A'yı verdi. Devam edip çıkarttım boarding kartımı.

Gizli pencere değil de aynı browser'da normal sekmede tekrar deneseydim tekrar 17C'yi verecekti.

aynı fikri bende düşündüm geçen gün uygulayacaktım ama gece online check yaptım direk 2A geldi uygulayamadım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

deneye deneye koltuk tutturabilirsiniz doğrudur.

ama gizli pencereden açmayla direk aynı tarayıcıdan açma arasında fark yok hocam koltuk seçiminde, session ile koltuk atamıyor sistem arka tarafta boşta hangi koltuk varsa onu atıyor sana.

sen yarım saat sonra denediğinde cam kenarının gelmesi, sana ilk atanan koltuğa başka biri check-in yaptığından dolayı gelmiştir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

deneye deneye koltuk tutturabilirsiniz doğrudur.

ama gizli pencereden açmayla direk aynı tarayıcıdan açma arasında fark yok hocam koltuk seçiminde, session ile koltuk atamıyor sistem arka tarafta boşta hangi koltuk varsa onu atıyor sana.

sen yarım saat sonra denediğinde cam kenarının gelmesi, sana ilk atanan koltuğa başka biri check-in yaptığından dolayı gelmiştir.

Hocam daha önce birkaç defa denedim, aynı yeri vermişti. Dediğin gibi bir tesadüf de olabilir. Deneyeceğim tekrar.

Toplam Hit: 5025 Toplam Mesaj: 38
thy pegasus havayolu hava yolu easyjet ryanair airfrance