folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder Hayatınızda Bir Gün Bile Kadın Olmanın Ne Demek Olduğunu Düşündünüz Mü?

Hayatınızda Bir Gün Bile Kadın Olmanın Ne Demek Olduğunu Düşündünüz Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

fenerist döktürüyon :)

All I need is a possibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:
    -----------------------------

peki o zaman seni tanıyalım, bize vatandaslık görevini facebookta yılmaz özdil yazısı paylasıp ardından günlük yaşantısına dönüp farmville oynayan kızlardan bi farkın oldugunu göster.

şikayetci oldugun konu: kadına şiddet

naptın bu zamana kadar bunun için? (video paylasmak dısında), mesela mor çatı gibi dernekler, madem cok gazete okuyorsun bilirsin, kaçına gittin üye oldun? okuduun üni.de bununla ilgili bi eyleme vs ye katıldınmı? veya okulunun gazetesine girip bi makale yazdınmı? ülkede ankaranın doğusuna 1 kez olsun geçtinmi? orada kadınların hayatını kurtarmaya yönelik bişey yaptınmı? cok uzaklara gitme, karısını döven kocayı polise mi şikayet ettin? veya kadını bi kenara cekip sosyal haklarından, yasal yollardan, sıgınma evlerinden bahsettinmi? bilgilendirdinmi?

cevabın hayır mı yoksa?

yoksa bugun bu videodan sonra cuma aksamı taksime 3-4 samimi kız arkadasınla cıkıp kafana göre eglenmeye devam edicek, yeri geldiğnde ühühühü kadın olmak cok zor yeaa cok acı cekiyoruz demeye devam mı edeceksin?

ben bu ülkede kadına siddet, taciz, bok püsür yok demiyorum, sadece bu burjuvazi kitlenin doğuda siddet gören kadınların mirasını yemelerine, ve hiçbişey yapmamalarına ayarım. doğudaki kadın dayak yer, ajitasyonunu sen yaparsın. Bir kadın olarak çözüm üretmek içinde cabalamassın, e neyi bekliosun, kadına siddet sorununu erkeklerin cözmesini mi?

katılıyorum hocam, şikayet ediyorsan karşı duracaksın, susuyorsan istemesende kabullenmiş oluyorsun.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

trampfd bunu yazdı:

@irwa hangi kadından bahsediyorsun? doğuda yaşayan eğitimsiz bir aşiret kadını hayatı ile okumuş şehir kadını hayatı çok farklı, gördükleri davranış da farklı tabi bu yüzden.
    Ataerkilliğin cahillikle kesiştiği noktalardan biri bu, mahalle baskısı, cinsel tabular vs.

Her kadının hayatı aynı değil, keza her erkeğin de hayatı aynı değil bunu atlamayalım, buna rağmen ülke genelinde bir ortalama yapılsa ikisi de birbirinden üstün çıkmaz.

Bu durumda "kadın eziliyor" demek de çok anlamsızca bir serzeniş. "Hangi" kadın olduğunu belirtmek lazım.

@fenerist tüm sorularının cwbını werdim yorumlarda kişisel olarak dediklerinse bi elin yaptığı yardımı diğer el görmemeli mantığındayım bilmem ne kadar açık oldum

@trampfd bilerek doğu kadını yada batı kadını demedim çünkü burda sadece Türkiye de olmadığını belirttim zaten belki Türkiyede çoğunlukla doğu ama en azından bilinio batıda benim şahit olduğum bi çok olay war we sizin tabirinizle burjuwa oldukları için gururlarına yediremiolar dünyada da war kızına eziyet eden babalar eşini döwen kocalar bu sadece Türkiyede olsaydı o zaman bak en çok burda diebilirdim sana

dewdim dewrildim geldim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Fenerist +1 hacı

Adam %100 haklı

bende ayar oluyorum yediği önünde yemediği ardında aman makyajım bozulcak triplerindeki kızların bu şekil savunma yapmasına,

Sözüm sana değil irwa belirteyim,

Ancak nedense hep bu kadınların haklarını, balyajlı saçlarıyla böyle tipler korur daha doğrusu  koruduklarını zanneder,

Türkiyede ve dünyada erkek her zaman daha fazla zorlukla mücadele etmek zorundadır daha fazla şiddet görür daha fazla yıpratılır,

Hep kadına şiddetten bahsedilir ancak açarsın gazeteyi ölen polisler ölen askerler dünyanın dört bi tarafından şiddet gören adamlar görürsün,

Buda yetmez eve ekmek getirmesi gerekir sabahtan akşama milletin pisliğini laflarını dırdırını çeker eve gelir birde elalemin kocasının karılarına neler aldığını falan dinler :D

Kadınların asıl sorunu boş boş konuşmaları konuşmaktan iş yapmaya fırsat bulamıyorlar,

Ayrıca baskıcı babalardan falan bahsetmişsiniz,

Unutmayın o baskıcı babalarda kadınların eseri...

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

trampfd bunu yazdı:

@irwa hangi kadından bahsediyorsun? doğuda yaşayan eğitimsiz bir aşiret kadını hayatı ile okumuş şehir kadını hayatı çok farklı, gördükleri davranış da farklı tabi bu yüzden.
    Ataerkilliğin cahillikle kesiştiği noktalardan biri bu, mahalle baskısı, cinsel tabular vs.

Her kadının hayatı aynı değil, keza her erkeğin de hayatı aynı değil bunu atlamayalım, buna rağmen ülke genelinde bir ortalama yapılsa ikisi de birbirinden üstün çıkmaz.

Bu durumda "kadın eziliyor" demek de çok anlamsızca bir serzeniş. "Hangi" kadın olduğunu belirtmek lazım.

işte mevzuyu damardan yakalamış bir mürid. olay bu işte ''HANGİ KADIN?'' ülkede 2 tür kadın var evet, biri videoda geçen ezilen kadın. diğeride seninde içinde bulunduğun özgür kadın, bu safta yer alıyosan dezavantajdan ziyade avantajlısın. amiyane tabrile dünya kadar malın olacagına hesabı. Ve bu senin safında yer alan kadınlar, hayatlarında ezilme ve dayak yeme namına tek bir şey görmemişken, özgürce gezip tozuyorken diğer kardeşlerinin mirasına çöküyorlar, evet sende kadınsın, oda kadın, ama o ezilen kadın, ve sen onu kurtaracağına kadınız biz eziliyoruz ühühüü triplerine giriyorsan, burda bir yanlış var demektir. Madalyonun bir de diğer yüzü var, ve bundan hiç bahsedilmiyor.

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

@fenerist tüm sorularının cwbını werdim yorumlarda kişisel olarak dediklerinse bi elin yaptığı yardımı diğer el görmemeli mantığındayım bilmem ne kadar açık oldum

at topu taca, bu görgüsüzlük değil merak etme, cünkü biz sormusuz ve biz istemişiz bunu senden, yaz bunu burada, sitedeki diğer bayan müridlere örnek olsun. 

Yoksa bizde hep belgesel jazz filan zaten.. 

Amphetamine Logic.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pehlivan
    Pehlivan's avatar
    Erkek
    Annem bana küçüklüğümden beri bayan sevgisi aşılar hayattan örneklerle kendi yaşadıklarıyla. Saldıran hayvanda bebekti bende bebektim eğitim bu noktada devreye giriyor.Eğitim ne üniversite de ne de anaokulunda başlar evde başlar arkadaşlar bunun içinde bir ebebeyni olan biri olarak söylüyorum ki aileden bir kişi bile yeter bu iş için.. EĞİTİM evde başlar! Kendimizi ailemizi eğitirsek her birimiz sonra dünya'ya yayabiliriz bunu.Önce çekirdekten başlamak lazım... Annemin sözü=Karına çocuklarına sakın ihanet etme,sev,say,yanlarında ol,onlara hep sahip çık ne olursa olsun yanlarında ol.

Top Secret
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

hepinize yazık ya gerçekten yazık bu nası bi bana dokunmayan yılan bin yaşasın edasıdır illa yakınınızdan birine mi olucak bu olayda siz olmaz aga bu diceksiniz

size diorumki bu insanlar zaten çaresiz kim zewkie hadi kocacım ben döwde bi morart heryerimi hastanelik et dio ?? babanız annenizi döwmeye kalksa neler dersiniz peki o ailede daha annesini sawunamayan çocuklar buna şahit oluosa?? sonra çocuk piskopat! 

ben diorumki o beğenmediğiniz insanlar sawunmasa birileri konuşmasa kim konuşucak ya kim dur diecek 50 yıl öncesinde dile getirile getirile artık erkektir döwerde sewerde mantığı kaldırıldıysa buda kaldırılıcak bi şekilde ama susarak deil 

dewdim dewrildim geldim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

hepinize yazık ya gerçekten yazık bu nası bi bana dokunmayan yılan bin yaşasın edasıdır illa yakınınızdan birine mi olucak bu olayda siz olmaz aga bu diceksiniz

size diorumki bu insanlar zaten çaresiz kim zewkie hadi kocacım ben döwde bi morart heryerimi hastanelik et dio ?? babanız annenizi döwmeye kalksa neler dersiniz peki o ailede daha annesini sawunamayan çocuklar buna şahit oluosa?? sonra çocuk piskopat! 

ben diorumki o beğenmediğiniz insanlar sawunmasa birileri konuşmasa kim konuşucak ya kim dur diecek 50 yıl öncesinde dile getirile getirile artık erkektir döwerde sewerde mantığı kaldırıldıysa buda kaldırılıcak bi şekilde ama susarak deil 

önce kadın olarak siz bişeyler yapacaksınız ve bu yapacagınız sey facebookta video paylasmaktan öte bişeyler olmamalı, videoyu paylasıp 5 dakka sonra farmville oynuyorsan bi boka yaramıyor kusura bakma.

Yan komsun karını dövüyosa o kadını sen bilgilendireceksin, daha dogrusu bu senin ödevin, ben gider kadına yardım edersem namus davasından lan sen benm karımamı halleniyorsun diye götüme mermiyi yerim, bilmem anlatabiliyor muyum?

başından beri ''bana dokunmayan yılan'' mantıgından bahsediyoruz zaten, sen, toplumun sanslı kadını, sana dokunan yok, pek sen dokunulanlara ne yaptın ki?

Amphetamine Logic.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

Yahu biz sana bırakalım kadınları döven dövsün demiyoruz ki,

aksine toplumda olan genel şiddeti sadece kadına indirgemeniz yanlış diyoruz,

Emin ol erkek daha fazla şiddet görüyor, ama kimse erkeğe şiddete hayır demiyor hatta o kadar alışmışız ki erkekler olarak afedersin çoğu zaman z.kldiğimizi farketmiyoruz bile,

Hatta işyerinde felan herşey çok iyi gitse kıllanıyoruz bunlar bizi zkmiyo kesin bi ipnelik var diye,

Yani sorun şiddetse şiddete hayır kadına veya erkeğe farketmez...

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 11213 Toplam Mesaj: 83