folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Haydi Tahribat TÜRKÇE"Ye

Haydi Tahribat TÜRKÇE"Ye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    tamam yok bişey :D

exploit25 her zaman destek oluruz abi sonuçta Türküz öz dilimizde Türkçe :)

:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuckara
    Fuckara's avatar
    Erkek
    sen zaten imla hatasını düzeltmişsin sadece..arkadaş niye böyle bir yorum yapmış anlayamadım..neyse düzeltmiş zaten..:) deeep

bak kardeşim imla hatasıda bir şeydir adam ın dediği doru bişey yapacaksan en doru şekilde yapacan

Tedariksiz hacete çıkan domala domala daş Ararmış...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit25
    exploit25's avatar
    Erkek
    ben ters tepki vermedim ki haklısın dedim ve Düzelttim :)

Selamet dilimizde güller hep nickimizde biz gideriz cennete hey cennete By rene
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek
    muskete katiliyorum.

gelişmiş uygarlıkların kültürü ne kadar ezik olsa her zaman gelişmemiş ülkelerinkini ezer. tarihten beri böyle gelmiş bu. osmanlı kanuni ile dünyayı toparlarken almanyanın sosyeteleri osmanlı kıyafetleri giyerdi..

yani neymiş ? elemanlar dünyayı almış yürürken burda pls yerine lütfen diye kasmanızın anlamı yokmuş. ilk başta anlamlı gibi geliyor bu durumda biraz gerçekçi olun ya . böyle mi kurtarılıcak dilimiz ?

hem zaten sıçılacağı kadar sıçılmıştır bu dilin içine. zengin türkçemizin en güzel kelimeleri arap fars kökenli diye tdk tarafından (zaten bunların amacı dili kurtarmakmı zikmek mi anlamadım) dilimizden çıkarılıp, yerine abuk subuk saçma sapan kelimeler konmuş.. kurtarılacak doğru düzgün bir dil kalmamış yani.. neyin hesabını yapıyorsunuz ?

bu yozlaşma yıllar önceden planlanmış ve uygulamaya konmuş bir olay. adamlar en ince detayları bile çoktan düşünmüş, tdk nın misyonunu ona göre vermiş, eğitim sistemini ona göre ayarlamış..

benim düşüncem bu.. kurtarmak istiyen varsın kurtarsın.. elbette türkçemi konuşurum ama gelişmişlik adına adım atılmadan, düzgün türkçe konuşmayanı değil siteden, ülkeden atsalar yine bişey değişmeyecektir.. ki öyle bişiy yapmazlar, asıl istedikleri buydu da neyse.. girmelim derinlere :\

bir imzam bile yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    1-)sence forumda herşey ingilizce mi?
    2-)forumda kelime hatası varmı?
    3-)konu açılmış işte niye açıyosun?

gibi sorular sorulsa kızarmıydın?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit25
    exploit25's avatar
    Erkek
    benimde istediğim o..Bunların istediklerine bir nebze zarar verelim.Biz zaten onların hiç bişeyine direkt zarar veremeyiz ama en azından safımız belli olsun (polat özentisi değilim ama doğru olduğu için söyledim) Sonuçta adamlar herşeyi Planlı şekilde yürütüyorlar.Onlar insan bizde onların oynadığı oyuncağız ama en azından az da olsa amaçlarından uzaklaştıralım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit25
    exploit25's avatar
    Erkek
    -)sence forumda herşey ingilizce mi?
    2-)forumda kelime hatası varmı?
    3-)konu açılmış işte niye açıyosun?

gibi sorular sorulsa kızarmıydın?

1-Foruumda herşey ingilizce değil ama benim isteğim hiç bir şeyin ingilizce olmaması
    2-Yok tabi ki
    3-Msn hack programlarından daha önemli bi konu diye düşünüyorum drkill bozulduğunu anlatmış bende biraz organize olalım diyorum

tabi ki kızmam.Ne haddime

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek
    artık olan olmus bnce kasmaya bosuna gerek yok adamlar helal ossun tum dunyaya kabul ettırmısler dillerini interntin yuzde 80i de ingilizcde olduguna gore kasmaya degmez derim bn

çocuktum,büyüdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Filtreye gerek yok. Forumdaki kullanıcılar türkçeyi düzgün kullanırsa sorun kalmaz. Hatırlatırım Atatürk ne söylemişti: Türk Demek Türkçe Demek, Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit25
    exploit25's avatar
    Erkek
    öyle diyosanız öyledir görüşünüze saygı duyarım ama ATAM IZINDEYIZ deyipte adamlar dillerini kabul ettirmişler demek yanlış.Fransızca gitgide yayılıyo nedeni de adamlar dillerine sahip çıkıyolar sen bunların bi tarafınıda ........... onlara ingilizce Konuşturamazsın

Toplam Hit: 2296 Toplam Mesaj: 29