HB Dan Gelmeyen Sipariş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bankaya harca itirazı yap diyeceğim ama Hepsiburada ben ürünü gönderdim faturasıda bu diye savunma yapacağından oradan bir şey çıkmaz.

Tek çare tüketici hakem heyeti. Oradanda 6 aydan önce karar çıkmıyor ne yazık ki. Hepsiburada öyle böyle değil çok fena bozdu. Kendi sattığı ürünlerde bile sorun çıkarıyor. 

Öyle bişey yok. Banka itiraz talebinde bulun. Ürünün parasını ödedim, yanlış kargo kodu neticesinde teslim edildiğini söylüyorlar ancak ürün bana gelmedi, ödememin geri çekilmesini istiyorum şeklinde belirt. Veya kargo kodunu incele işte adres doru gözüküyorsa yanlış adrese yanlış kişiye teslim edilmiş gözüküyor de. Neysem. Karşı tarafın teslim ispat yükümlülüğü var biliyorum. 

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bankaya harca itirazı yap diyeceğim ama Hepsiburada ben ürünü gönderdim faturasıda bu diye savunma yapacağından oradan bir şey çıkmaz.

Tek çare tüketici hakem heyeti. Oradanda 6 aydan önce karar çıkmıyor ne yazık ki. Hepsiburada öyle böyle değil çok fena bozdu. Kendi sattığı ürünlerde bile sorun çıkarıyor. 

Öyle bişey yok. Banka itiraz talebinde bulun. Ürünün parasını ödedim, yanlış kargo kodu neticesinde teslim edildiğini söylüyorlar ancak ürün bana gelmedi, ödememin geri çekilmesini istiyorum şeklinde belirt. Veya kargo kodunu incele işte adres doru gözüküyorsa yanlış adrese yanlış kişiye teslim edilmiş gözüküyor de. Neysem. Karşı tarafın teslim ispat yükümlülüğü var biliyorum. 

Banka o kadar detaya girmez. Karşı taraftan ürünün faturasını ve kargo gönderim kodunu ister. Hepsiburada'da ibraz eder banka müşteriyi haksız bulur.

Ters ibraz işlemlerinde genellikle aşağıdaki prosedür işlemektedir:
    - Kart sahibi, kartın ait olduğu bankaya itirazını iletir.
    - Kart sahibi banka, bu itirazı iş yeri bankasına yönlendirir.
    - İş yeri bankası da ilgili itirazı iş yerine sunar ve işlem ile ilgili belgeleri talep eder.
    - İş yeri ilgili belgeleri bankaya iletir.
    - Eğer iş yerine tanınan sürede hiç belge iletilmediyse veya gönderilen belgeler yeterli görülmezse, itiraz edilen tutar iş yeri hesabından çekilir ve kart sahibi bankaya iade edilir.
    -Gelen belgeler yeterli görülürse, itiraz reddedilir. İş yeri ilgili tutarı iade etmek zorunda kalmaz.

Ha tabi yine itiraz etsin sonuçta taş atıp kolu yorulmayacak. Yalnız 2 aya gidiyor neredeyse ödemeyi yapalı. Banka kabul eder mi şüphem var.

mkyb tarafından 28/Haz/20 20:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Yine de harcama itirazı yapsın arkadaş, hiç belli olmaz işler yolunda gidebilir.

Birkaç yıl önce dekorazon denen saçmalıktan alışveriş yaptım lanet olsun 1 ay falan gelmedi ürün. Hemen bankaya harcama itirazında bulundum, satıcıya ne telefon ne internet hiçbir şekilde ulaşamıyorum ve siparişimi iptal edemiyorum diye. Bir kaç gün sonra zart diye aradılar dekorazondan. İtirazı geri çeker misiniz ödeme bloke edildi bu nedenle size geri ödeme yapamıyoruz diye. 1 aydır ulasamadigim müşteri hizmetleri kendi aradı eşşek gibi. Bu şekilde iş çözüldü tabii

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

harcama itirazında teslim ettiğini kanıtlama yukumlulugu var firmanın,

harcama itirazıda yap thhyede basvur

Aynı durum bende de var 30 mayısta ürün aldım halaa yollayacak totoşlar

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

https://www.linkedin.com/in/muratemirdag/

https://www.linkedin.com/in/doganboyner/

https://www.doganholding.com.tr/kurumsal/yonetim-kurulu/

sabit bir metin hazırla. Sırasıyla kime bulursan gönder. Genel şikayette de bulun. Aslında herkes bu kişilere şikayetleri aktarsa bir anda binlerce mail ve yazı gördüğünde belki çeki düzen verirler. HepsiJet denen bi fasofiso varmış. O da fena mağdur ediyormuş duydum kullananlardan.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Aynı durum bende var kargo gelmiyor 5 gunde gelecek deniyor ama umut yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Öneriler için teşekkürler arkadaşlar. 

Konuya dönersek sonuçta benim muhatabım Hepsiburada olmuyor mu? Kargo firması tercihi bize ait değil. Orada kimin sattığıda beni çok ilgilendirmez. Müşteriyi ilgilendiren kısım hangi fiyat uygun, kartını kullandığı site güvenilir mi? 

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bu nasıl iş amk

15 sorun olur en kral oda . ararsın özür diler parayı iade edersin . 

bunlar tam yüzzsüz

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Banka o kadar detaya girmez. Karşı taraftan ürünün faturasını ve kargo gönderim kodunu ister. Hepsiburada'da ibraz eder banka müşteriyi haksız bulur.

Ters ibraz işlemlerinde genellikle aşağıdaki prosedür işlemektedir:
    - Kart sahibi, kartın ait olduğu bankaya itirazını iletir.
    - Kart sahibi banka, bu itirazı iş yeri bankasına yönlendirir.
    - İş yeri bankası da ilgili itirazı iş yerine sunar ve işlem ile ilgili belgeleri talep eder.
    - İş yeri ilgili belgeleri bankaya iletir.
    - Eğer iş yerine tanınan sürede hiç belge iletilmediyse veya gönderilen belgeler yeterli görülmezse, itiraz edilen tutar iş yeri hesabından çekilir ve kart sahibi bankaya iade edilir.
    -Gelen belgeler yeterli görülürse, itiraz reddedilir. İş yeri ilgili tutarı iade etmek zorunda kalmaz.

Ha tabi yine itiraz etsin sonuçta taş atıp kolu yorulmayacak. Yalnız 2 aya gidiyor neredeyse ödemeyi yapalı. Banka kabul eder mi şüphem var.

Hocam teslim alan kart sahibi gözükmüyorsa banka ne diye talebi reddedecek anlamadım? Daha ne yapması lazım? Parasını ödemiş malı alamamış. 

@Mezantalac hocam HB tam olarak ne diyor teslim alan ben değilim diyince o kısmı anlamadım. O Kısmı açık yazmamışsın. HB siz teslim almış gözüküyorsunuz dediyse hem bankaya hem THH ye başvur banka red verirse THH ile alırsın. Böyle işler gerçekten can sıkıyor. Adamın gidip HB ye dalası geliyor. Taksit ödücen ortada mal yok. Borusan malı yanlış teslimat yapmış anlaşılan. 

İmzalamazsam ne olcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Ben de kargo bedava, ara sıra evde lazım oluyor diye bally almıştım hb den. Sürat kargo ile 2 haftada gele gele (tinerci jargonu ile) Balley geldi. Ne yapayım amk, 8 liralık şeyin iadesi ile mı uğraşayım, bu yüzden rahat zaten adamlar.

nasıl hocam mal iyimi :D

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 4773 Toplam Mesaj: 42
borusan elimar paraya çöktüler hepsiburada