HDD Kafamı Atıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

Merhaba her zamanki gibi sorunlar benimle. :)

Dün akşam bir dosyayı kopyalarken kendi kendine iptal oldu ve hdd den çıt çıt çıt aralıksız ses gelmeye başladı. birkaç kere kapatıp denedim gene aynı ses araştırdım kafa atıyor galiba diyip rahmetli ettim kafamda (İnşallah öyle değildir.) araştırdım demiştim ordaki hddler dönmüyordu ama benimki bi güzel dönüyor dönme sesini rahatlıkla duyuyorum ama o çıt çıt ta devam ediyor. Tek başına anakarta bağladım açtım bilgisayarı anakart markasının isminde takılıyor (boot etmiyor esc vs basınca boot menu bile gelmiyor biosa girmiyor) acaba kurtarabilirmiyiz hddyi içinde önemli resimler vardı en çok onlara yanıyorum ve en çok kullandığım hdd oydu 2 hdd var birinde sistem programlar vs diğerinde resim oyun vardı ehh haliyle en çok kullanılan oyunun olduğu yani sapıtan hdd belki çok kullanılmasındandır ?

hadiyin gari

UCİ MTB Racer DÜ Faculty of Economics and Administrative Sciences
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

ve artık güvenli bir depolama arayışına girdim çünkü bir kerede hdd yanmıştı :( ondada resimler uçtu bayaa

bildiğiniz maliyeti az depolama aygıt yöntem vsvs varmı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Antikilller bunu yazdı:
    -----------------------------

ve artık güvenli bir depolama arayışına girdim çünkü bir kerede hdd yanmıştı :( ondada resimler uçtu bayaa

hacı ben resimleri photos.google.com a aktarıyom... gizlilik kısmını da sadece ben diyom walla süper oluyo hem elimin altında hemde yanımda taşımıyom :D hemde silinme gibi bi durum da yok :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

kafa olsa boyutta azalma olmazmıydı?

Hatırladığım kadarıyla öyle oluyordu. Hdd'nin o bölgeyi görmemesiyle boyut azalıyordu.

Hiren boot cd'de güzel bi hdd bad sector check etme programı vardı onu bi dene istersen.Yazılım kaynaklı bir sorunsa düzeltiliyordu. 

Edit:ttnet netdisk dene :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

Antikilller bunu yazdı:

sunucuda tut diycem de hem maliyetinden hem de güvenliğinden emin değilim :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:

kafa olsa boyutta azalma olmazmıydı?

Hatırladığım kadarıyla öyle oluyordu. Hdd'nin o bölgeyi görmemesiyle boyut azalıyordu.

Hiren boot cd'de güzel bi hdd bad sector check etme programı vardı onu bi dene istersen.Yazılım kaynaklı bir sorunsa düzeltiliyordu. 

Edit:ttnet netdisk dene :D 

o hdd yi takınca bilgisayar açılmıyor açıkken takınca görmüyor :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

hocam diyceğim çok garip yöntem ama. Hatta belki bir ben uygulamışımdır :D. çok fazla harddisk bozdum. ya komple gidiyodu yanıyodu, yada kafa falan atıyodu işte senin dediğin gibi.Ben bunları kaldırdım bir kenara yeni hdd aldım işte bozuldukça. Sonra bir ara tembelliğimi yenip bir deneyim bakayım dedim.Bütün hepsi kısa bir süreliğine çalıştı. Kısa bir süre derken 1 gün falan. verileri kurtarmaya oldukça yeterli bir zaman. Bir tanesi de şuan hiç aksamadan çalışıyor nasıl iş anlamadım. Sende biraz beklemeye al. 1-2 hafta sonra çıkart tekrar tak belki düzelir :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

bura benim, işim bitince yazacağım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

benim harici hdd de açılırken takır takır açılıyor. aldığımdan beri öyle. bi problem olmadı şimdiye kadar. açılırken tüm dosyaları tarıyor otomatik kullan yüzünden o yüzden ses çıkıyor. aynı zamanda kopyalarken filan da tıkırdıyor. aldığımdan beri öle olduğundan normal karşılıyorum seninkide aynı şekil olabilir normal olabilir.

hdd nin markası ne ?

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

flickR bunu yazdı:

hocam diyceğim çok garip yöntem ama. Hatta belki bir ben uygulamışımdır :D. çok fazla harddisk bozdum. ya komple gidiyodu yanıyodu, yada kafa falan atıyodu işte senin dediğin gibi.Ben bunları kaldırdım bir kenara yeni hdd aldım işte bozuldukça. Sonra bir ara tembelliğimi yenip bir deneyim bakayım dedim.Bütün hepsi kısa bir süreliğine çalıştı. Kısa bir süre derken 1 gün falan. verileri kurtarmaya oldukça yeterli bir zaman. Bir tanesi de şuan hiç aksamadan çalışıyor nasıl iş anlamadım. Sende biraz beklemeye al. 1-2 hafta sonra çıkart tekrar tak belki düzelir :D

Çıkardım Beklemeye Aldım Şimdilik Bir Umut la

@FOXXLY  Samsung 320 Gb bi modeli işte 2 hdd de aynı marka model

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

bu çıt çıt sesi kabloların birbirine değerde öyle bi ses çıkartır hocam öyle mi ? board'tan ta olabilir

yoksa diskten mi geliyor ?

kargola istersen bakalım hocam (:

Toplam Hit: 2603 Toplam Mesaj: 18