HDD Ve SSD Tercihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Sa hocalar laptopda 1 tb hdd var fakat ömrünü doldurdu son nefesini veriyor şuanda, garantiye gönderecem fakat düşmeye bağlı sorun diyecekler ki laptopta darbe izleri var bu yüzden kendi cebimden hdd almam lazım diyorum ki almışken ssd de alayım kurtulayım donma ve kasma sorunlarına tahamül edemeyen birisiyim yazılım ve oyun için kullanacam hangi ssd ve hdd yi almamı önerirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-intel-core-i7-7500u-8gb-1tb-gt920mx-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-80xl00lwtx-pm-HB000007QGFA

laptop bu bütçemde 500 küsürlerde

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

SSD aldıktan sonra bunca yıl neden HDD kullanmışım diye kendinize soracaksınız.  

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Samsung 250GB SSD 840 evo kullanıyorum  14.4 TB yazdım üzerine daha çatır gibi çalışıyor 5 senedi kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım.

Alabilirsen 500GB samsung evolardan al derim. 500 TL ile 600 TL arasında fiyatları.

Amazon bahar kampanyası yapacak diye görmüştüm bugün bir yerde istersen takip et orayıda.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Samsung 250GB SSD 840 evo kullanıyorum  14.4 TB yazdım üzerine daha çatır gibi çalışıyor 5 senedi kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım.

Alabilirsen 500GB samsung evolardan al derim. 500 TL ile 600 TL arasında fiyatları.

Amazon bahar kampanyası yapacak diye görmüştüm bugün bir yerde istersen takip et orayıda.

hocam bu gece başlıyormuş indirimler 10-12 nisan arası acaba bu indirimler amazon tr de geçerli mi ?? 500gb samsung 860 evo 600 tl indirim olursa biraz alırım direk 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

hdd lazımsa sıfır ayarında sıfır pclerden söküp kenara ayırdığım satılık hdd ler mevcut. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Çek bir ssd başkan CD rom yerinede uygun HDD caddy ile HDD takıp kullanırsın. Ama HDD kızaklarda 9mm ve 12mm farkı vardı galiba oraya dikkat sonra elinizde patlamasın benim gibi fazladan kızak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hocam SSD kullanımına yeni başladım, ve gerçekten çok memnunum, makinem hızlı açılıyor, kurulu programların açılıp hazırlanması kısa sürüyor, oyunları ve bir çok uygulamaları bekleme olmaksızın açıyor kullanıyorum, tavsiye ederim..

https://urun.n11.com/hard-disk/hi-level-ultra-seri-25480gb-sata3-550530-ssd-hlv-ssd30ult480g-P319498656 

Bunu aldım memnunum..

ShockMan tarafından 10/Nis/19 02:34 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Hocam SSD kullanımına yeni başladım, ve gerçekten çok memnunum, makinem hızlı açılıyor, kurulu programların açılıp hazırlanması kısa sürüyor, oyunları ve bir çok uygulamaları bekleme olmaksızın açıyor kullanıyorum, tavsiye ederim..

https://urun.n11.com/hard-disk/hi-level-ultra-seri-25480gb-sata3-550530-ssd-hlv-ssd30ult480g-P319498656 

Bunu aldım memnunum..

2015'ten beri kullanıyorum aynı ürünü. sandisk ssd plus ve hi-level var bende de. ikisinden de memnunum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Bunu aldım memnunum..

2015'ten beri kullanıyorum aynı ürünü. sandisk ssd plus ve hi-level var bende de. ikisinden de memnunum.

Evet hocam, en güzeli de o motor dönme ve kafa sesi vardı ya harddiskin, o seslerden kurtuldum, elimin altındaki titreşimi hissetmem bitti.. Dwd den taktığım 640GB harddisk te kullanmazsan dönmüyor, standbye beklemeye kalıyor, oradaki verileri kullanmaya başladığımda yine o kafa seslerini duymaya başlıyorum.. Üstelik Önemli verilerinin daha güvende olduğunu hissediyorsun.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ev kullanıcıysan daha fazla para verip Samsung Evo almana lüzum Sandisk al geç...Rahat rahat işini görür,iki senedir kullanıyorum...

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682

Acaip derecede agresifim !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çinliler şöyle bir şey çıkarmış. Hafıza kartı takıyorsunuz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2637 Toplam Mesaj: 24
ssd hdd