Hdd Vs Online Depolama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://mega.co.nz/#firefox

Eger gercekten paranoyak iseniz: otomatik guncellemeleri iptal edin her güncellemede bizim kaynak kodumuzu tek tek inceleyebilirsiniz

seklinde not dusmus :)

-

bitcasa guzel de lokasyon abd olunca birde fiyati piyasanin cok altinda olunca killaniyor insan.

diyeceksin ki cok mu gizli dosya saklayacaksin, hayir ama onune gelen de koydugum dosyaya resme baksin istemem.

underzero tarafından 06/Ara/13 17:57 tarihinde düzenlenmiştir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

https://mega.co.nz/#firefox

Eger gercekten paranoyak iseniz: otomatik guncellemeleri iptal edin her güncellemede bizim kaynak kodumuzu tek tek inceleyebilirsiniz

seklinde not dusmus :)

-

bitcasa guzel de lokasyon abd olunca birde fiyati piyasanin cok altinda olunca killaniyor insan.

diyeceksin ki cok mu gizli dosya saklayacaksin, hayir ama onune gelen de koydugum dosyaya resme baksin istemem.

bitcasa destek hattı free üyelere mail ile bile olsa cevap vermiyor şöyle diyeyim.

Adamlara ticket atacaktım dil dosyasını gönderin sitenizi türkçeletireyim , fakat onu bile yazamıyorum direk foruma yönlendiriyor

ücretli üyeler için email ve online chat desteği var. 

An itibari ile büyük bulut depolamaların alexa sıralaması

bitcasa.com Global 13.794

dropbox global 114 ( usa 81 ) 

copy.com global 6.466

mega.co.nz 749

owncloud.org 10.820 

icloud.com (Apple ) 954

justcloud.com (Just Host un ta kendisi ) 7,909 

wuala.com 25.804

box.com 957

sugarsync.com 9.341

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben bütün dosyalarımı yıllardır microsoft hesabımda saklıyorum bi problemde hiç yaşamadım daha

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

En son (1tb diskler ilk çıkığı zamanlarda) diskim gümlemişti ve "herşeyim" gitmişti, bir anda yok olmuştu yıllar boyu biriktirdiğim sakladığım herşey..

O günden beri herşeyim cloudda durur, bilgisayarda 1 byte bile bilgi saklamam, her yerden erişip kullanabilmem için böyle olması da şart zaten günümüzde.

Adam clouda güvenmiyorum diyor, veriyi 3 kuruşluk dandik hdd de flash diskte saklıyor...

Bilinçsiz olduğumuz konulardan birisi bu mevzu. Elalem senin dandik dosyana bakmayacak emin ol, Microsoft'ın Google'ın Apple'ın işi gücü yok senin dosyalarını mı inceleyecek amk? Cloudda tüm dosyalar şifrelenmiş halde yani "encrypted" durur, adam gibi bir servisi seçtikten sonra kullanmasınıda bildiğin sürece ömür boyu garantili bir şekilde saklanır.

Harddiskte veri depolama olayı benim için yıllar önce bitti, ama arşivimde terabaytlarca verim var, hepsi "güvende" duruyor. Helada telefondan, serviste iPadden işte pc den evde laptoptan hatta Xbox 360'dan bile herşeyime erişebiliyorum.

Evde harddisk kullanmıyorum, pc ssd ile çalışıp işine bakıyor, depolama işi de en iyi şekilde cloud tarafından hallediliyor, uyanın 2014 e giriyoruz, "karışık mp3 klasörü" devri bitti.

Ehl-i Byte
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bu kadar çok paranoyaksanız, açarsın digitalocean'dan 5 dolarlık bi hesap (20 GB SSD - 1 TB trafik)

kurarsın ftpni, bilgisayarındaki dosyalarını rarla-şifrele, ftp üzerinden digitalocean'a aktar.

digitalocean'dan da istediğin cloud'ların alayına upload et :)

bi sistem çökse diğeri var :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

Bilinçsiz olduğumuz konulardan birisi bu mevzu. Elalem senin dandik dosyana bakmayacak emin ol, Microsoft'ın Google'ın Apple'ın işi gücü yok senin dosyalarını mı inceleyecek amk? Cloudda tüm dosyalar şifrelenmiş halde yani "encrypted" durur, adam gibi bir servisi seçtikten sonra kullanmasınıda bildiğin sürece ömür boyu garantili bir şekilde saklanır.

hoca senin dosyalarin tabirinle dandik , onemsiz olabilirler.. yaban ellere emanet etmekte sakinca gormeyebilirsin fakat bu demek degilki herkesin dosyasi onemsiz. zaten onemsiz gordugunu online depolar adam nesinden cekinsin , asil onemli olan iceriginden oturu gizli kalmasi gerekenlerin sorunsuz muhafazasi..

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Daft bunu yazdı

bu kadar çok paranoyaksanız, açarsın digitalocean'dan 5 dolarlık bi hesap (20 GB SSD - 1 TB trafik)

kurarsın ftpni, bilgisayarındaki dosyalarını rarla-şifrele, ftp üzerinden digitalocean'a aktar.

digitalocean'dan da istediğin cloud'ların alayına upload et :)

bi sistem çökse diğeri var :)

aga elma ile elmayi karsilastirin

senin bahsettigin vps veya kiralik server o fiyata 1tb alan veriyorlarken 20gb vps bu tarz isler icin kucuk kaliyor

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 3838 Toplam Mesaj: 38