folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder "Her An Küçülüyor Muyuz?"

"Her An Küçülüyor Muyuz?"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek
    lam ortamı germeden defam edin.. eğitim şart (:

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teyoo
    teyoo's avatar
    Erkek
    ırttı zırttı a.q millete ne meraklı hava atmaya madalyam var benim
    ya bozmıcam diyorum ağzımı illa zorluosun beni
    cevap versene len sen fizik biliosan göster sende varsa bende de var a.q.
    ulan tahrikey kapanmamıs olaydı ya yeni user alırdım çok sinirlendim ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    lan hepsini geçtik felsefi açıdan sen fizik kuralllarının hiç birini bana ispatlayamazsın zaten bu durumda hiç da bi tarafını yırtıp bizimle iddiaya girme

kütle çekim yasası öyle mi ? kütle neden çeker ? enerji korunumu yasası... enerji neden korunur ?

bunlara cevap veremedikten sonra hiçbirşey ispatlanamaz.

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qral
    qral's avatar
    Erkek
    tüh a.q kacırmısız tartısmayı ya :D

bokvarsendegel@hotmail.com iletişim adresim;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MangonelHACK
    MangonelHACK's avatar
    Erkek
    ağalar sanırım bu konuya tekrar bi başlamamız gerekiyo başlıyorum..

GRAM : DENİZ SEVİYESİNDE +4 SANTİGRATTA 1 CM³ SAF SUYUN KÜTLE BİRİMİDİR

SANTİM : BİR İNÇ'İN 1/25.6 SI.

Bu Kurallar Çerçevesinde

YOĞUNLUĞU DEĞİŞİR DİYENLERE:
    Abilerim gördüğünüz üzere gram birimi santimetreye bağlı santimetre küçüldüğü için yoğunluk 1/8 ine iner diye düşünen arkadaşlar olabilir. Uzunca oturdum ıspatladım bissürü işlemle. YOĞUNLUK DEĞİŞMİYOR

HIZ DEĞİŞİR DİYENLER:
    Bence EN MANTIKLI cevap budur. Fizik Öğretmenim de bunu söyledi. Örneğin ışık hızı sonuçta değişmeyecektir. Dünya güneş boyutu yarıya inince kütleleri sabit kalacak ama eskiye göre yarıya inecek. Peki ya güneş-dünya arasındaki mesafe? O da yarıya inmiş olacak eski mesafeye oranla? Peki ya ikisi arasındaki çekim dengesi? Çekim kuvveti Newton'a göre aradaki uzaklığın karesiyle ters orantılı olduğuna göre uzaklık yarıya inince çekim kuvveti 1/4 üne iner. Ama çekim kuvveti iki kütlenin çarpımına bağlı değilmi. Kütleler eskiye göre yarıya indi. Öyleyse çekim kuvveti yine aynı ve dengede!!! (uzay yarıya küçülüyo bu durumda bigbang teorisine göre onu hiç karıştırmıyorum)

AMA BU DURUMDA DA GÜNEŞİN GÖNDERDİĞİ IŞIĞIN HIZI DEĞİŞMEYECEK BİZDE FARKEDEBİLİRİZ BU YÖNTEMLE DEĞİL Mİ? HIZ DEĞİŞKEN DEĞİLDİR ;)

NE KADAR BİLİRSEN BİL, BİLDİĞİN SADECE KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Ya kreston her kutlenın bir cazibesi vardır bu nedenle ceker bu cazibe ole cazibenden değil bak canım ben bir atomum ve protonların notronlarım elektronlarım vb selerim var ben mesala + yukluyum ozaman - yuklulerı cekerım damammı her cısımde mutlaka + yada - atomlar yada aralarında kı dağilmis olan notronlar ve protonlar birbirini ceker ok mu cunku 4,- manyetızma olusturur ayrıca daha ınsanlıgın cevabını bılemedıgı soruları sorma ben sana soruyormuyum evren ne zaman yaratıldı yada mıknatıs demiri neden ceker elbet teoriler var ve ben bunlara gore cevap verıyorum ama cevabı bulunamamıs 100 000 lerce soru oldugundan dolayı kımseye soru sormuyom

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Ben teyoo nun msj ını gorememısım kusura bakmasın sımdı canım v=x/t ise ve sen hızı soruyorsan sımdı ben ile ayım arasında 1 mt var ben bu 1 metrey 2 sanıyede alıyorum canım sımdı kutleler buyurse arasındakı uzaklık da buyuyecektır sonucta ayım ile ben aramızadakı hava nın da bır kutlesı var bu kutle ıkı katına cıkacak buna gore x=2 olacak sımdı x 2 olursa t ne olacak ben saniyede 50 cm gittigime gore ve aramızdakı uzaklık 200 cm olduguna gore ben 4 sanıyede gıdecegım sımdı bree havalı ınsan

v= x/t ilk kutle
    50cm/sn =100 cm/ 2

v= x/t 2. kutle durumu

50cm/sn=200cm/ 4sn

yuce tahribat uyelerı herkesın huzurunda bu arkadasa cevap verilmistir bu sana kapak olsun canım sen git ogrende gel

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    MangonelHACK

Benım dedıgım gibi hızın değismedigini sende soyledın ancak sımdı maddenın kutlesı sabit kalıp hacmi artarsa yogunlugu duser siz diyorsunuz dusmez tum muridler bilirki kutle sabitken hacim artarsa yogunluk duser tamammı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Ne o okadar iddalı arkadaslara ne oldu fossss ladılar hepsı hele su inatlasana ozellıkle ne oldu yanı formullerı gorunce fosss mu ettı bır selam verın kabul edın yanı git aynaya bak 14 yasındakı bır gence bilimsel bir tartısmada yenılıyorsun pohh

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    tüm bilim adamlarını çöpe atalım olur ?

boş
Toplam Hit: 10714 Toplam Mesaj: 69