folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder "Her An Küçülüyor Muyuz?"

"Her An Küçülüyor Muyuz?"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    ibrahim_c ufaklık bi dolas gel sole bi hava al ne diyim baska cay iç kola iç ama sakın alkol alma bak goruyosun alkol alınca sapıtıon yeter kardesim sen o madalyayı al boynuna tak herkes bi dolassın bu konu amma uzamıs sizene a.q. uzaklıgından hızından bilmem t sin den v sinden sen daha oyun oynuyacak yastasın tamam fizikte bilgin olabilir ama yeter kardeesim burda bole davranırsan bir haftalık ömrün var her ana ban yiyebilirsin tahrikeyi kaldırdılar tabi bole oldu

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SS_Thunder
    SS_Thunder's avatar
    Erkek
    ibrahim.. sanırım bişiyleri yanlış anlatmışın..
    -------------------
    ben ile ayım arasında 1 mt var ben bu 1 metrey 2 sanıyede alıyorum canım sımdı kutleler buyurse arasındakı uzaklık da buyuyecektır
    ---------------------
    şimdi kütle demişin onlar sanırım hacim olacak.. sonra hacim artarsa mesafe nasıl artıyo o kısım yanlış olmuş sanırım.. bir cismin merkesini sabit bi noktada tutuyo ve hacmi arttırıyorsan nasıl mesafe artar.. birbirlerine yaklaşırlar..ve sen hacmin daha büyükken mesafe daha aza inmişken çıkan sonuç 4sn değil 1sn olur.. yani daha hızlı mesafeyi alırsın..yanlış anlatmışın sanırım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    untouchables
    untouchables's avatar
    Erkek
    her an küçülme yada büyüme olayını bende çok düşündüm.ancak bunu neye dayandırıyorsunuz.?yani bu teori nerden çıktı? birde değişmeyen bişey vardır oda ışık hızı.bütün kainatın aynı anda küçüldüğünü düşünsek bundada değişmeyen atom yapısı olacaktır.yani küçülme anında elektron ve protonların arasındaki mesafenin azaldığını düşünsekki buda mümkün değil.o zaman elektron hızının artması gerekir buda mümkün değildir.güzel bir forum konusu ama tartışma dozunu aşmamalı.aksini ispat eden biri çıktımı onada saygı duymalı ve kabullenilmeli.doğru bir tane olur çünkü.

You set up her pickle which you loved
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MangonelHACK
    MangonelHACK's avatar
    Erkek
    şimdi ibrahim_c adlı mal arkadaşı eziyor olabiliriz bende lise 1 öğrencisiyim ama fen lisesi öğrencisiyim. bu sene mekanik konuları bitti yani.

şöyle bi şey var ibrahim doğru bişeyi savunuyor aslında. hız değişmez... ama bişeyi de çok aptalca sallıyor. yoğunluk değişir diyor ki değişmez gülüm.

önceki mesajımda gram ve santim in tanımını oku sonra gel ibrahim.

NE KADAR BİLİRSEN BİL, BİLDİĞİN SADECE KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ibrahim denen arkadaşımız atomun + ve - parçacıklarıdnan oluştuğunu söylemiş walla helal olsun sana ben yeni öğrendim gerçekten.

lan zamazingo sen kime kafa tutuyosun ? Ne yazık ki dar görüşlü insanlar aramızda..

ben şu makaleyi hazırlayayım da sizin gibi insanlar topluca göt ola!

Zimbabwe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    yoğunluk değişir ama nasıl formülü d=m/v dir küle artarsa yoğunluk artar,hacim küçülürse yoğunluk artar , kütle küçülürse yoğunluk azalır , hacim büyürse yoğunluk azalır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Len yeter len soru soruyonuz cevaplıyoz sonra oradan biri cıkıyor bak ben bilmiyodum diyor bazıları diyor hacim buyur len daha demin ben ne dedim kutle buyurde yogunluk sabit kalırsa hacim artmasmı Allah im deli mi edecenzi adami hatta ben dedım uzayın bole bır durumda alt ust olmaması ıcın hacimin ve dolayısı ile kutlenın artması gerekır alla alaa burada bir teyooo arkadas vardı ona ne oldu ses seda cıkmıyor formulu gorunce topalladı galıba

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    Kardes orada yogunluk sabit kaldıgı ıcın kutle artarsa dogru oarantılı olarak hacimde artar cunku hacimle yogunlugun carpımı kutledır zaten yogunluk sabit kalmasa geberir gideriz gun olur kuculur ıcımıze cektıgım hava olur metal

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

al iste:
    şimdi ibrahim_c adlı mal arkadaşı eziyor olabiliriz bende lise 1 öğrencisiyim ama fen lisesi öğrencisiyim. bu sene mekanik konuları bitti yani.

şöyle bi şey var ibrahim doğru bişeyi savunuyor aslında. hız değişmez... ama bişeyi de çok aptalca sallıyor. yoğunluk değişir diyor ki değişmez gülüm.

önceki mesajımda gram ve santim in tanımını oku sonra gel ibrahim.

Madem ben yogunluk değisiyor dedım ozaman hacşm artar diye bir cumleyı nasıl sarfetmıs oalblirim tewyooo gelmedımı hala

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    İnsan var olan maddelerden tamamen farklı bir madde arkadaslar!Toprak ve su gibi iki ana maddeden meydana geliyor!Su genleşiyor evet ama toprak!Sadece toprağın her 100 bin yılda kendini 1mm3 kadar çoğalttığını biliyorum!

Ama gerçek lan şu-insanlar asla küçükmez!(Hastalık hariç..)
    Ama büyür (20-24 yaş sınırına kadar)...

Ama genleşme bence imkansız!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
Toplam Hit: 8609 Toplam Mesaj: 69