folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Her Mesleği Para Olarak Görmek

Her Mesleği Para Olarak Görmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

millet aç hoca. bu ortamda yetişen adam başka ne düşünür?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    napnapp
    napnapp's avatar
    Erkek

haci cocugun dedigini onaylamiyorum ama yazdiklarini okuyunca bu geldi aklima :))

adam ne yapsin yapi o sekilde uruyo artik PARA :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------

Gecement bunu yazdı:

Sen gönlü ferah tut. 

O arkadaşın zaten doktor olamaz :)

Niye olamazda? Sanki her tıp okuyan tıp sevdalısı.

Benim gelecek haftaya lise bitiyor. Bu sene üniversite sınavına girdim istediğim yeri kazandım.

Ancak bi hocamız sene başında kimler hangi bölümü istiyor diye sorduğunda 26 tane embesil tıp diyor. 30 kişilik sınıfta 26 kişi.

Zaten hiçbiride tıpın ne bok olduğunu bilmiyordu.Bunlara o kadar anlattım anlamadılar.

Sonuç olarak okula bir doktor geldi tıpın nasıl bir bölüm olduğunu anlattı hepsi vazgeçti.

Bölüm tercihi milletin en mal olduğu dönemlerden birinde yapılıyor. Sistem baştan aşağı yanlış. İsteyen tıpçıda olur mühendiste olur yetenek,kişilik önemli değilki.

Evet tıp okuyanların hepsi tıp sevdalısı. Olmasa bile oluyor, olmazsa bırakıyor. Bırakan arkadaşım çok.

Tıp = Eziyet bu böyle biline. Kimse bu eziyeti 3 bin lira için çekmez emin ol. 6 yılda eğitim için harcayacağın parayı kenara koy aç bi tekel bayii çok daha fazlasını kazanırsın. Yanlış mı?

Enfeksiyon unitesinde 36 saatlik nöbetin var diyelim. O bitkinlikle aids hastasının damar yolunu açacaksın sonda takacaksın vs vs Herhangi bir meslek kazası sonucu ne olacağını tahmin ediyorsundur ? Otobüs şöforleri bile 9 saatten fazla araç kullanamazken sen orada çok ciddi risk altındasındır.

İşte bu nokta da 3 bin lira için değer mi diye düşünürsün. Sen varsın ailen var karın var çoluk çocuğun var?

Tıp eğitimi aldığın süre boyunca da hayatında hiç aşağılanmadığın kadar da hocalar tarafından aşağılanırsın. Başka bir fakülte de olsan hoca kaldın der olur biter.

Fazladan iki kelime etmeye kalksa hocayı susturabilirsin. Ancak tıp fakültelerinde bu öyle değildir.

Sonuç mesleğini sevemeyecek olanların hepsi baştan elenir merak etme...

Solak Cerrah
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

piskopatmısınız ya nereye kaydı böyle konu :) ne bicim saçma bi konudur bu böyle abi tabiki para para para ya parasız yapılmayan bir meslek var mı ? tıp mıp bi şekilde para kazanmak zorundasınız tabiki para için meslek seçilir öğretmene onbin lira maaş doktora bin lira verselerdi kim kasardı 7 yıl okulu ya. Azcık kapitalist olun bence en azından hala türkiyedeyseniz...

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:

eray bunu yazdı:
    Aynı durumdan bende rahatsızım. Polis okulunda bazı arkadaşlar boyle kutsal bi mesleği parası we silahı icin istiyor. Daha sonra da para delisi olup sapıtıyorlar, mesleğin hakkıni veremeyip adımızı kötülüyorlar. Allah akıl fikir versin böylelerine.

imzan "paranın satın alamayacağı hiçbir şey yoktur.. " bu imzaya bu sözler garip :D

paraya olan bakışım bu evet ama para için hiçbir iş yapılmaz :) yani parası için doktorluk yapacak biri para için diğer şeyleride yapabilir gibi gelişyor bana olay burda kopuyor :) yoksa paranın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz :)

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

hemşirelik daha güzel meslek onlar en az 3,5 alıyorlar bence hemşirelik okuyun ^^

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Bence para amaç değil araç olmalı niye bu kadar insanların gözünde değerliki :S Ben 8.sınıfda seçmişim bölümümü gayette mutlu ve huzurluyum :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

mRBerkay bunu yazdı:

hemşirelik daha güzel meslek onlar en az 3,5 alıyorlar bence hemşirelik okuyun ^^

Özelde alıyor ama devlette max 3bin :)

Hemşirelik okuyorum aha okul bitti sayılır 3 haftam kaldı amk 4 yıl boyunca belam sikildi yok kolaymış yok oymuş buymuş bacaklarımda daha bu genç yaşımda varisler oluştu amk 4 yıl okuduysam alıcam tabi paramı bende teknoloji ile alakalı bir bölümde okumayı ama şartlar.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

pc , personal computer demektir,

pc mühendisliği ise kişisel bilgisayar mühendisliğidir,

kendi capında sadece evdeki bilgisayara mühendis olacak isen sözüm yok ama, eğer eğer bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan en azından doğru söylebilsen iyi olur hocam...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

pc , personal computer demektir,

pc mühendisliği ise kişisel bilgisayar mühendisliğidir,

kendi capında sadece evdeki bilgisayara mühendis olacak isen sözüm yok ama, eğer eğer bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan en azından doğru söylebilsen iyi olur hocam...

onu kısaca "bilgisayar" demek için yazmıştır die düşünüyorum

Toplam Hit: 4916 Toplam Mesaj: 53