folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Her Mesleği Para Olarak Görmek

Her Mesleği Para Olarak Görmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Geçen bi arkadasla konusuyoruz eleman dedi ki bana sen ne seciceksin hazırlık bitince bende dedim pc müh. seçmeyi düşünüyorum büyük ihtimalle sen ne seçiceksin dedim o da bana dedi ki doktorluk Türkiyede 2 sene hazırlık yapıp sağlam doktor olucam dedi.Bende dedim vay ne güzel dedim nie doktorluk istiyorsun dedim adamın verdiği cevap "parası cok iyi oğlum devlette calıssan bile en az 3 milyar maas kendi ofisini acsan paraya para demezsin zaten ". Ve ben bunu duyunca elemana kafa atasım geldi.Kendimi zor tuttum.

Hemen ardından Türkiyede yapılan hastanın karnında iğne unutan,yanlış teşis koyan,hastayla adam gibi ilgilenmeyen doktorlar geldi.Doktorluk gibi bir mesleği bile sadece para olarak görmeye basladıysak bu ülke boku yemsitir arkadas.Hadi eskiden bilgisayar sektöründe zaten hep böleydi işden anlamayan hevesi olmayan adamların tek sölediği laf  "para" olmustura ama doktorluk,öğretmenlik,askerlik bunlar para için yapılacak şeyler değil kanımca ..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

doğru diyosun hocam.

millet paranın kölesi olmuş :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

sağlıkdaki adamların alayı paranın köpegi olmuş zaten ama adamlarda haklı daha iyi bir yaşam için olmak zorunda

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sanatsal yeteneğin varsa kendini sanata adayacaksın baba gerisi boş

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:
    -----------------------------

sağlıkdaki adamların alayı paranın köpegi olmuş zaten ama adamlarda haklı daha iyi bir yaşam için olmak zorunda

+ olarak tanidigim cok bir kac doktor var ilaç firmalari ile anlasmali :) ornek : Gotunmu agridi hemen Abdi ibrahim firmasina ait agri kesici yaziyor :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

İnsan neden çalışır bi sorsana kendine.Kimse Rahibe Teresa değil bu devirde elbet para için çalışacak ammmaaaaa o paranında hakkını verecek..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Bunun suçu her meslek dalına hak ettiği parayı vermeyen devletindir, sükseli meslek sahibi değilsen açlık sınırının altında yaşadığın bir ülkede böyle düşünmek çok normal.

Avukat/Hukukçu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

HoLyCat bunu yazdı:

EcHoLL bunu yazdı:

+ olarak tanidigim cok bir kac doktor var ilaç firmalari ile anlasmali :) ornek : Gotunmu agridi hemen Abdi ibrahim firmasina ait agri kesici yaziyor :)

reklamı vardıya http://www.youtube.com/watch?v=0utuaSWuhPo

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Aynen hocam.Herkes sevdiği,yeteneği olan işi yapsa ülke çok daha güzel olacakta.

Sırf parası şöyle böyle diye sevmedikleri yeri okuyolar.

Sonuç nitelikli işsizler,yada saçma sapan iş yapan sırf diploması var diye iş sahibi adamlar çıkıyor ortaya.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

Paradan öte mesleğin neyse hangi işle uğraşıyorsan onun en iyisini yapmaya çalışmak. Bunu yapmadığımız takdirde ne insanlar gelişir ne ülke gelişir. Arkadaşına gelince kısmen hak veriyorum. Çünkü türkiyedeki yaşam koşulları epey zor ve geçinmek için asgari ücretten çok daha fazlası gerekiyor. Bir aile kurmaya kalksan, Evin kirasıdır elektriğidir suyudur doğal gazıdır benzindir mazottur diğer vb ihtiyaçlardır. Aile geçindirmek oldukça zor. Türkiyedeki insanların mesleği para olarak görme nedeni birazda sistemden kaynaklı. Ama öğretmenlik ve doktorluk kutsal meslektir. Bunları sadece para için değil  Hem ülke için hem geleceğe güzel bir nesil bırakmak için hem daha kaliteli bir yaşam için yapılmalı....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

asgari ücretle çalışan bi aile reisi maaaşının 1/3 ünü sadece ekmeğe veriyorsa 

ve bu aileden yetişen evlattan sen nasıl sevdiği ilgi duyduğu mesleğe yönelmesini bekleyebilirsin ki ?

en alt seviyedeki çalışan kesim hiç sıkıntıya düşmeden insan gibi yaşabilseydi ozaman herkes paraya değil sevdiği ilgi duyduğu alanlara yönelirdi

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 4886 Toplam Mesaj: 53