folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Her Türlü HDD Veri Biçimini Okuyabilen Program.

Her Türlü HDD Veri Biçimini Okuyabilen Program.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Konuyu açmadan önce baya araştırdım her kafadan bir ses çıkıyor, bazı programlar vermişler linkleri yok, ben de buraya sorayım dedim;

Problem şu, fikir ve sanat eserleri alanında bilirkişiyim, haliyle bazen dosyalar hdd içinde geliyor, bu hdd içindeki işletim sistemi linux olabiliyor vs, dolayısıyla windows 7 olan makineye harici gibi bağladığımda veri çıkartamıyorum, bazı hdd'ler ise fotokopi makinesinden sökülüp getirilmiş, içindeki işletim sistemi makineye has sanıyorum, hdtune görüyor hatta sağlık testi yapıyor ama içine giremiyorum, yönetten görüyor ama harf atamıyor, dolayısıyla veriye ulaşamıyorum. 

Bana, hdd'yi makineye harici bağladığımda, içinde kurulu sistemi söyleyen, bu dosya sistemini tanımlayıp benim inceleyebileceğim tarza dönüştürebilecek program veya programlar arıyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

hocam bu gelen hdd'ler size bozulmuş olarak mı geliyor yoksa içinden veri almak için mi geliyor. makineye takınca ikincil bir harddisk olarak görmesi gerekli ama birde bu verilerin formatları nasıl? son olarak bazı programlar verilmiş ama linkleri yok demişsiniz hangi programlar acaba yardımcı olalım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Eğer linux sistemlerdeki ext dosya sistemlerini windowsta okumak istersen

http://www.ext2fsd.com/?page_id=16

bunu kullanabilirsin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

edit.

pcdoktor636 tarafından 26/Nis/14 01:21 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Normalde bozuk gelmez ama depoda kötü muameleye maruz kalabiliyor, atıyorlar vs...

Linki için teşekkür ederim inceleyeceğim.

Mesela ricoh 1075 marka fotokopi makinesinin hdd'si var, bunun içinde kendine has bir işletim sistemi varsa ben bunu nasıl açarım, driver yüklesem harici bağlasam vs çözümü nedir.

glaurung tarafından 26/Nis/14 02:01 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam fotokopi makinaları gibi cihazlar kendi standartlarında da kopyalamış olabilir dosyaları, tamaman yazılımcıların fantazisine kalmış bir durum bu çünkü.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Engeniş destek linuxdadır. Amiga diskleri tanıyanı bile var. Genelde extra yazılım yüklemende gerekmez. Bir kenarda linux kurulu pc niz olsun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bende şunu sorayım sizin elinize düşen harddisk'ten veri alınmasını nasıl engelleriz? :)

Övülen, tavsiye edilen şifreleme standartları-programlar vs. var, bir nebze işe yarar diye düşünüyorum ama nereye kadar?

En iyi yol yakmak diye okumuştum, doğru mu?

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Bende şunu sorayım sizin elinize düşen harddisk'ten veri alınmasını nasıl engelleriz? :)

Övülen, tavsiye edilen şifreleme standartları-programlar vs. var, bir nebze işe yarar diye düşünüyorum ama nereye kadar?

http://www.truecrypt.org/

kullan. Bilgisayari uyutma ya da hibernate etmeden kullan, ya acik kalsin, ya da kapali.

Edit: daha dogrusu unmount etme sansin varsa, sifreli bolumu unmount tutarsin mumkun oldukca.

SpArK tarafından 26/Nis/14 18:11 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    SpArK bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

http://www.truecrypt.org/

kullan. Bilgisayari uyutma ya da hibernate etmeden kullan, ya acik kalsin, ya da kapali. 

kazıdım burayı.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 1981 Toplam Mesaj: 14