Hibrid Araç Tavsiye ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

selam hocalar,

ülkede ki petrol fiyatları ve avrupanın dizeli kaldırma kararı sonrası piyasalarda ne olacağını kestirmek çok zor oldu. Pejo 3008 model aracım var günlük 100km yol yapıyorum bir depo bir haftada bitiyor.

Yeni toyota corolla hibrid modelini gördüm okudum. 1.8motor 120beygir ortalama 4litre yakıt tüketimi diyor daha fazlası şehir içinde hızlanamadığımız için hibrid devreye giriyor yakttan kurtarıyor ve hibrid kendi kendini şarj ediyor prizede takmaya gerek yok. Böyle başka bildiğiniz araç bar kı ? 200.000 tl ye kadar

beni bir aydınlatırmısınız ? Bu olay nedir nasıldır ? Elimdekini satıp bunu almaya değer mi ? Artık yakıt almayacakmıyız ? :)

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

kia niro ya bak o da hybrit  ben beğeniyorum. kuzenimde toyota chr 1,2 var 1,8 sesli çalışıyormuş dedi vergiside yüksek zaten niro 1,6 mesela gücüde güzel geniş araba toyota ya göre.

bensiz_aglama tarafından 28/Oca/19 19:26 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

200 bin tl ye sifir alacagina

70 80 e orta karar bir golf veya polo al tsi motor

Geri kalan parayi at faize. aylik 2 bin tl yakit parani cikarir. 

Yakit bedavaya gelir ve Anaparan sabit kalir. Sifir aracta deger kaybi daha cok olur.

Ulan herseyi ekonomik dusunuyorum. Hibrid dersen toyota zaten. Yeni kasa corrolla bekleyebilirsin cok yakisikli :)

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Yakit bedavaya gelir ve Anaparan sabit kalir. Sifir aracta deger kaybi daha cok olur.

Ulan herseyi ekonomik dusunuyorum. Hibrid dersen toyota zaten. Yeni kasa corrolla bekleyebilirsin cok yakisikli :)

ülkemizin bu günlerde ihtiyaci var size sayın müridim:) ahhahahshz

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Maliye bakanlığı düşünür müsünüz .?  Valla helal olsun tebrik ediyorum 👏

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    DestinatioN bunu yazdı

100 bin tl 100 bin tl olarak kalınca değeri aynı kalmıyor yalnız hocam.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hibrit araçlar tamamen saçmalık hybrit alacaksan bile plugin yani şarj edilebilen bişi bak

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

* Hybrid araçlar; benzinli motora sahip araçların ek bir elektrik motor ve küçük kapasiteli bir pille, akaryakıt ile hareket ederken pilleri şarj etmesi sonrası dur kalklarda düşük mesafede elektrik motorunu kullanarak daha az yakıt tüketimini sağlayan bir çözüm ve mantıklı değil.

Gelecek tartışmasız  %100 elektrikli araçlarda..

Hybrit teknolojisi genelde japonların bakış açısını temsil ediyor ama geleceği parlak değil. Çünkü mantıklı ve sürdürülebilir değil. Artık büyük markalar neredeyse dizel motor üretimini sonlandırdı ya da kısa vadeli sonlandırma hedeflerini koydu. Sadece motor değil artık dizel yakıtın maliyeti de benzini geçmiş durumda. Dizel yakıt kesinlikle benzinden daha pahalı olacak. Diyeceğim o ki çok değil 3 seneye bizim gibi 3. dünya ülkeleri dizel motor çöplüğü olacak. 5 seneye de parça bulamayacaklar.  

Hazır niyetlenmişken %100 elektrikli araç tavsiye ederim. Bunu da sadece yakıt tasarrufu olarak düşünmeyin. Türkiye de en iyi alternatif Renault Zoe 40.

Bir şarj ile 400km menzilli ve basit bir hesapla bir depo 40KWx0,60TL = 24TL ye doluyor (ev tarifesinde). Sıfır ses, yüksek tork, sıfır emisyon.

Motorlu taşıtlar vergisi 125TLx2. Motor, şanzıman, yağ vs. gibi parçalar bulunmadığından bakım derdi de yok..

GoQaN tarafından 28/Oca/19 22:47 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://m.donanimhaber.com/Toyota-Turkiye-de-dizel-arac-satisini-sonlandirdi--107370

Hybrit işini bırak gelecek yüzde yüz elektriklilerde

Benzinli motor demek bakım demek masraf demek arıza demek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

hibrid alıp uzun süreli bineceksen 5 yılın sonunda çıkacak batarya değişim masrafını da göz önünde bulundurarak yap hesabını. malum dövize endeksli.

yoksa al bi polo, passat gerisini at faize

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

100 bin tl 100 bin tl olarak kalınca değeri aynı kalmıyor yalnız hocam.

E herhalde hocam ama en azindan 100 ze 100 kalir sifir arabada mebla olarakta erir

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 5215 Toplam Mesaj: 47
araç hibrid