folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hristiyan Cennete Gider Mi?

Hristiyan Cennete Gider Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:
    -----------------------------

Weldox bunu yazdı:

Kafirler Hariç herkez Cennete girecektir.

yok öyle birşey tanrı vardır diyip islama sonra hz muhammede laf atan tanrı ile çekişmeye giren ona baş kaldıran ama ona inandığı için kafirlikten kurtulan cennete mi girecek asla

ikinci sayfada belirttim kimse kimseye laf atmıyo adam tamamen dinini yaşıyo ona öğretileni allah akıl veriyo ama bebekken değil

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

YA millet niye havanda su dövüyorsunuz ki?

İslamın kuralları bellidir herkes kafasına göre birşeyler yorumlayıp bu böyle diyemez. 

Şu dünya şartlarında Müslümanlar hariç kimse gidemez cennete falan. Bu  kadar ötesi yok bu işin.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

Weldox bunu yazdı:

Kafirler Hariç herkez Cennete girecektir.

yok öyle birşey tanrı vardır diyip islama sonra hz muhammede laf atan tanrı ile çekişmeye giren ona baş kaldıran ama ona inandığı için kafirlikten kurtulan cennete mi girecek asla

Arkadaşım ben bunu konular üzerine gerçekten çok derse katıldım ve kitap okudum lütfen itiraz ederken şirke girmemeye dikkat edin, hüüküm Allah'ın Cennet Allah'ındır.

Kafir; Allah'ı inkar edenlere denir kısaca ateist satanist vs.

Ben Cehenneme girmicekler demedim kafirler hariç herkez cezasını çekip cennete girecektir.

Yaptık bişiler.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek

Allahın bir olduğuna ve hz. isanın haşa onun oğlu değilde kulu ve elçisi olduğuna inandıktan sonra
    ameli iyi ve Allah (c.c) 'nın rızasını kazandığı taktirde girer diye düşünüyorum..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

İslamın kuralları bellidir herkes kafasına göre birşeyler yorumlayıp bu böyle diyemez. 

Şu dünya şartlarında Müslümanlar hariç kimse gidemez cennete falan. Bu  kadar ötesi yok bu işin.

Hoca iyi hoş diyosunda Hz.Muhammed (S.a.v) den önce müslümanlarmı vardı? Lütfen gerçekten iyi bilmiyorsanız bu tür şeylerde yanlış bilgi vermiyelim.Hristiyan, Yahudi, Müslüman Allah'a inan herkez Cezasını çekip Cennete girecektir.

Yaptık bişiler.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Bakın arkadaşlar hangi alime sorarsanız sorun bu cevabı alacaksınız. Doğruluğundan da emin olabilirsiniz;

Müslümanlar (gerçek müslümandan bahsediyorum yani gösteriş yapan münafıklardan bahsetmiyorum. (İnsanlardan öyleleri vardır ki: "Biz Allah'a ve ahiret gününe iman ettik" derler; oysa inanmış değillerdir.(Bakara Suresi, 8))) cennete eninde sonunda girecektir. İster zina yapsın, ister adam öldürsün cennete kesinlikle girecektir fakat önce cehennemde cezasını çekecektir.

Olay aslında şundan ibarettir: Ahirette sevap ve günahlarımız ölçülecek, sevaplarımız ağırsa cennet, günahlarımız ağırsa cehenneme gideceğiz. Bunu terazi gibi düşünebilirsiniz fakat terazininki gibi basit bir hesap yapmayın. Yani bir sadaka bir zinayı götürür diye düşünmeyin; belki yaptığınız 1 zina 500 tane sakaya bedeldir, belki yaptığınız 1 sadaka 100 tane zinaya bedeldir. Bunu Allah'tan başka kimse bilemez.

Hz. İsa ve Hz. Musa döneminde yaşayan o zamanlarda değiştirilmemiş din olan Hristiyanlığa mensup insanlar da cennete girecektir. Fakat şu anki Hristiyanlıkta Allah'ın 3 tane olduğuna inanılır ve bu tamamen yanlıştır. Bu insanlar kesinlikle cennete gidemeyeceklerdir, ebedi(sonsuza dek) cehennemde kalacaklardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Şunu şöyle yapan bu konuda şu şekilde iman eden vs. gibi konularda tartışma müslümanlar için yapılır. Ama baştan Allah'ın kelamını reddedip yok ben bu şekilde inanıyorum diyenede gene Kuran ayetlerinden güzel bir cevap var ve önceki mesajımdada dediğim gibi Allah katında dinin İslam oldğunu ve mahşerde bunun dışında hiçbir dinin kabul edilmeyeceğini söyler. Zaten aksin söylese kendiyle çelişir. Madem öyle kuran niye son kitap olarak gönderiliyor ki?

Peki Ehli Kitapta olan insanlarında cennete girme olasılığı var diyen arkadaşlara soruyorum. Kendi kitaplarına bağlı olarak kalıp iman etmek demek bu günkü İncil (Kitab-ı Mukaddes) ile Tevrat ta Allahın kitabıdır demek. Peki hanginiz bunların Allahın kitabı olduğunu dile getierebilir? Tevratta Yakup Allahla güreşip Allahı yeniyor,Hz İbrahim haşa karısını pazarlayan adam olarak tanıtılıyor, Hz Musa hırsızlığı tavsiye ediyor vs. Saçma sapan şeyler konuşuyorsunuz yeminle.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek

Weldox bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

Hoca iyi hoş diyosunda Hz.Muhammed (S.a.v) den önce müslümanlarmı vardı? Lütfen gerçekten iyi bilmiyorsanız bu tür şeylerde yanlış bilgi vermiyelim.Hristiyan, Yahudi, Müslüman Allah'a inan herkez Cezasını çekip Cennete girecektir.

Hz.Muhammed (s.a.v)'den öncede müslümanlık vardı. İbrahim a.s'da hanif müslümandı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

AsortiC bunu yazdı: 

Hz.Muhammed (s.a.v)'den öncede müslümanlık vardı. İbrahim a.s'da hanif müslümandı.

Cümle doğan Müslümandır zaten ben sadece düşüncesindeki yanlışlığı vurguladım.

Yaptık bişiler.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Weldox bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

Hocam sen de eksik bilgi veriyorsun. Allah'a inanmak yetmez.

İMANIN ŞARTLARI
    1-Allah'ın birliğine inanmak.
    2-Meleklere inanmak.
    3-Kitaplara inanmak.
    4-Peygamberlere inanmak.
    5-Ahiret hayatına inanmak.
    6-Hayır ve şerrin Allah'dan geldiğine inanmak.

ISLAMIN ŞARTLARI
    1-Kelime-i şahadet getirmek (Eşhedu enlâ ilâhe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluhu).
    2-Namaz kılmak.
    3-Oruç tutmak.
    4-Zekat vermek.
    5-Hacca gitmek.

Toplam Hit: 20471 Toplam Mesaj: 137